Гробниця Клеопатри: у Єгипті виявили стародавній тунель під храмом

19:41, 09.11.2022
Гробниця Клеопатри: у Єгипті виявили стародавній тунель під храмом

Археологи припускають, що тунель приведе до поховання останньої цариці Єгипту Клеопатри та її чоловіка римського генерала Марка Антонія

У Єгипті група археологів виявила тунель під стародавнім храмом Тапосіріса Магна, який, ймовірно, приведе до гробниці цариці Клеопатри.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомило Міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

 

Розкопки проводили у скелі на глибині близько 13 метрів під землею. Під час них археологи натрапили на тунель довжиною близько 1305 м і висотою близько 2 м. 

 

Попередні дослідження свідчать, що архітектурний дизайн виявленого підземелля дуже схожий на дизайн грецького тунелю Юбіліноса. Знахідку вже охрестили "геометричним дивом".

 

Головний археолог Єгипту Мустафа Вазірі зазначив, що під час розкопок та археологічного дослідження тунелю виявили ще одну частину підземного ходу, затопленого середземноморською водою. 

 

Під мулом знайшли низку керамічних посудин і горщиків під грязьовими відкладеннями, а також прямокутний блок вапняку. Біля храму також виявили дві голови з алебастру, одна з яких належить до періоду Птолемеїв

 

У наукових джерелах зафіксовано, що на узбережжі Єгипту між 320 та 1303 р. н. е. було щонайменше 23 землетруси, які й призвели до обвалу частини храму Табузі.

 

Розкопки тривають з 2004 року під керівництвом археолога Кетлін Мартінес з Університету Сан-Домінго. Нова знахідка є найбільш переконливим доказом того, що археолог і його команда на правильному шляху.

 

«Це ідеальне місце для гробниці Клеопатри. Якщо є хоч один відсоток шансів, що остання цариця Єгипту може бути похована там, то мій обов’язок – її розшукати. Якщо ми виявимо гробницю... це буде найважливіше відкриття 21 століття. Якщо ми не знайдемо гробницю... ми зробили великі відкриття тут, усередині храму та поза ним»,– сказав Мартінес виданню Heritage Key.

 

Відомо, що Клеопатра покінчила життя самогубством після того, як її чоловік, римський генерал Марк Антоній, також покінчив життя самогубством. Вважається, що їх обох поховали разом.

 

Тож археологи сподіваються, що могили Клеопатри і Марка Антонія можна знайти десь у нещодавно розкопаному тунелі.

 

Як повідомляла УМ, унікальний середньовічний скарб знайшов британець Джефф Ворден та двоє його синів – Майкл та НІк, коли досліджували місцевість за допомогою металошукача у Північному Йоркширі, Англія.

 

Науковці оцінили скарб і з’ясували, що його закопав солдат перед однією з битв у часи Війни Червоної та Білої троянд у 1470-х роках. Цю війну сучасники називають справжньою «Грою престолів».