Порошенко хоче почути від Зеленського, чому його підтримують російські політики

16:47, 14.04.2019
Порошенко хоче почути від Зеленського, чому його підтримують російські політики

(прес-служба Президента)

Президент України Петро Порошенко хоче почути від кандидата у президенти України Володимира Зеленського, чому його підтримують деякі російські політики, а також українські, що втекли до Росії.

 

Зокрема, це депутат Держдуми РФ Володимир Жириновський і лідер КПРФ Геннадій Зюганов, екс-прем'єр і екс-президент України Микола Азаров і Віктор Янукович, пише Інтерфакс.

 

"Мені не подобається, коли у нас всі, починаючи від Жириновського і закінчуючи Азаровим, починаючи від Януковича і закінчуючи Зюгановим підтримують президента (кандидата у президенти – ІФ) моєї країни. Мені це не подобається. Але я нікого не звинувачую - я вважаю, що цю ситуацію міг би пояснити сам кандидат. Але чомусь він цього не робить. Я не вважаю, що це дуже добре. Це неповага не до Порошенка... Це неповага до народу, до виборців", - сказав Петро Порошенко на НСК "Олімпійський" у центрі Києва в неділю, куди він прибув для дебатів із кандидатом у президенти Володимиром Зеленським.

 

Президент вважає небезпечним для країни, коли у передвиборчій боротьбі бере участь віртуальний кандидат.

 

"Мені не подобається, коли замість участі в дебатах у нас віртуальний кандидат ... оскільки, коли кандидат миготить на екранах, але нічого не говорить, для більшості - це просто сюжет з фільму "Слуга народу". Але ми ж обираємо не Голобородька (головний персонаж фільму, якого грає Володимир Зеленський - ІФ – ми обираємо президента України", - сказав глава держави.

 

Петро Порошенко наголосив, що сам для себе хоче знати позицію Володимира Зеленського з найважливіших напрямків реалізації повноважень президента України як Верховного головнокомандувача Збройних сил України, як гаранта конституційних прав і свобод громадян, і як захисника України.

 

Як повідомляла УМ, Петро Порошенко, як і обіцяв, приїхав на НСК "Олімпійський", аби провести дебати з кандидатом у президенти України Володимиром Зеленським. Лідер студії "Квартал 95" на стадіон так і не прибув.

 

Нагадаємо, в середу ввечері, 3 квітня, кандидат у президенти Володимир Зеленський записав зухвале відеозвернення, де вимагав дебатів з чинним президентом Петром Порошенком на стадіоні НСК "Олімпійський" у Києві замість студії Суспільне.ua, як того вимагає закон про вибори, а також здати аналізи на наркотики та алкоголь.

 

 

Президент Порошенко о 3:37 ранку четверга записав відео у відповідь, де погодився з умовою Зеленського щодо проведення дебатів на Олімпійському. "Стадіон, так стадіон", - сказав президент. При цьому він дав зрозуміти Зеленському, що настроєний на серйозну розмову про майбутнє України.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Зеленський пішов у президенти всупереч дружині

 

Наступного дня Зеленський оприлюднив чергове відео, де запропонував стати ведучою дебатів Юлії Тимошенко, проте вона проігнорувала його пропозицію.

 

Петро Порошенко у свою чергу закликав Зеленського не боятися дебатів. "Це не страшно, це нормальна політична традиція", - сказав Порошенко, попросивши не ставити більше умови, а прийти на спілкування віч-на-віч.

 

Пізніше Петро Порошенко закликав кандидата Володимира Зеленського прийти на дебати на Олімпійський стадіон 14 квітня, однак Володимир Зеленський наполягає, що дебати повинні відбутися в п'ятницю, 19 квітня.

 

У команді Петра Порошенка заявили, що президент Петро Порошенко згодний на дебати у будь-який день, зокрема і 19 квітня, як пропонував Володимир Зеленський.

 

При цьому там кажуть, що 19 квітня - це занадто пізно для дебатів, оскільки наступний за ним день тиші не дасть журналістам можливість проаналізувати відповіді кандидатів, а виборцям - осмислити їх.

 

А сам президент Порошенко назвав вибори без дебатів купівлею "кота в мішку".

 

Нагадаємо, за результатами першого туру виборів, що відбувся 31 березня 2019 року, Володимир Зеленський лідирує з результатом 30,24%, за нього віддали голоси 5 713 825 українців. 

На другому місці фінішував чинний президент України Петро Порошенко, який набрав 15,95% або 3 014 538 голосів виборців.