На Майдані вночі зібралося півтисячі людей: зранку продовжать під Радою (фото, відео)

07:59, 02.10.2019
На Майдані вночі зібралося півтисячі людей: зранку продовжать під Радою (фото, відео)

Ввечеррі на Майдані Незалежності в Києві зібралося близько півтисячі людей, не згодних з підписанням так званої "формули Штайнмаєра".
 
Перед ними виступали депутати від "Європейської солідарності": Ахтем Чийгоз, Володимир Ар'єв, Софія Федина та інші.
 
Вимог людей на Майдані - не допустити капітуляції перед Росією та здачі українських інтересів. 
 
О 1-й годині ночі вони почали розходитися, однак пообіцяли зібратись під стінами Верховної Ради на 10-ту ранку та на Майдані о 19-й у середу.
 

Символічно на Майдані з'явилась так звана "йолка" в горщиук. Її приніс волонтер Тім Златкін.
 
 
На деревці є підпис: "Зе, вам йолка".
 

"Символічне дерево Януковича встановлюють на чільному місці- це означає початок нового майдану чи просто стьоб?", - пише у Фейсбуку Ольга Мусафирова.
 
 
Як пише "Укрінформ", акція відбулась мирно, за винятком ситуації, коли невідомі молодики зайняли сходи на підхід до стели Незалежності, заблокувавши таким чином помост для виступів. 
 
 
На прохання учасників акції звільнити прохід молоді чоловіки не реагували, тож виступи відбувались безпосередньо на сходах.
 
 
Завтра учасників акції закликали зібратись під Верховною Радою, а ввечері вийти на Майдан.
 
 
 
У свою чергу партія "Голос" вимагає проведення закритого засідання Ради, на якому закликають президента України Володимира Зеленського пояснити, який документ підписано в Мінську і на які поступки готовий піти глава держави.
 
П’ятий президент України та народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко заявив, що підписання "формули Штайнмаєра" означає послаблення або навіть і зняття санкцій проти Росії.
 
Нагадаємо, ввечері 1 жовтня президент України Володимир Зеленський повідомив, що делегація України погодила "формулу Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську. Зеленський заявив, що її не слід боятися.
 
При цьому колишній представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний закликав не ухвалювати "формулу Штайнмаєра": "Небезпека! У будь-якому випадку українська сторона це не може підписувати в Мінську! Не можна це розглядати і в нормандському форматі. Це вибори за сценарієм Кремля. Це вибори заради легітимізації „влади“ на окупованій території! Цей папірець не забезпечить мир, не вирішить соціально-гуманітарні проблеми!", - стверджує політик
 

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна згодна на "формулу Штайнмайєра", але за виконання низки умов.

 

Водночас сам президент України Володимир Зеленський заявив, що провести місцеві вибори на Донбасі можуть тільки після виведення російських військ і за українським законодавством.
 
Також Зеленський раніше анонсував обговорення "нормандською четвіркою" так званої "формули Штайнмаєра", яка передбачає прийняття закону про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів.
 
 
Водночас екс-спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не підштовхуватимуть Україну до проведення виборів в ОРДЛО, поки там залишаються підконтрольні Росії сили.