Порошенко назвав «формулу Штайнмаєра» послабленням санкцій проти Москви (відео)

22:33, 01.10.2019
Порошенко назвав «формулу Штайнмаєра» послабленням санкцій проти Москви (відео)

(кадр відео)

Підписання Україною "формули Штайнмаєра" означає послаблення або навіть і зняття санкцій проти Росії.
 
Про це п’ятий президент України та народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко заявив у відеозверненні у Faсebook.
 
"З приводу подій, що розгорнулися, сьогодні фракція політичної партії "Європейська Солідарність" в українському парламенті і наша партія хотіли б заявити, що ніякої "формули Штайнмаєра", як складової частини Мінських угод, не існує. Ви там про неї не знайдете жодної згадки. Сьогодні "формулою Штайнмаєра" називається формула Путіна, який кардинально змінює послідовність дій, що були передбачені Мінськими угодами, відкидає дорожню карту Мінських угод, яка була запропонована спільною позицією України, Німеччини, і Франції в "нормандському форматі", - сказав Порошенко.
 

 
Він наголосив, що не можна відкинути безпековий компонент, який забезпечує повне виведення іноземних окупаційних військ з території України, роззброєння незаконних військових формувань, забезпечення участі українських політичних сил і українських кандидатів у виборчому процесі, повернення тимчасово переміщених осіб і їх активну участь у виборчому процесі, без яких жодні вибори не можуть бути визнані легітимними і такими, що відповідають вільному волевиявленню українських громадян.
 
"В тих умовах ми точно наголошуємо, що підписання зазначеної формули російського походження, формули Путіна де-факто означає послаблення або навіть зняття санкцій проти Росії, легітимізації окупованого Росією Донбасу, легітимізації незаконного референдуму Криму і незаконної анексії Криму", - сказав Порошенко.
 
Нагадаємо, сьогодні президент України Володимир Зеленський повідомив, що делегація України погодила "формулу Штайнмаєра" під час зустрічі Контактної групи у Мінську. Зеленський заявив, що її не слід боятися.
 
При цьому колишній представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний закликав не ухвалювати "формулу Штайнмаєра": "Небезпека! У будь-якому випадку українська сторона це не може підписувати в Мінську! Не можна це розглядати і в нормандському форматі. Це вибори за сценарієм Кремля. Це вибори заради легітимізації „влади“ на окупованій території! Цей папірець не забезпечить мир, не вирішить соціально-гуманітарні проблеми!", - стверджує політик
 

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна згодна на "формулу Штайнмайєра", але за виконання низки умов.

 

Водночас сам президент України Володимир Зеленський заявив, що провести місцеві вибори на Донбасі можуть тільки після виведення російських військ і за українським законодавством.
 
Також Зеленський раніше анонсував обговорення "нормандською четвіркою" так званої "формули Штайнмаєра", яка передбачає прийняття закону про особливий статус Донбасу після проведення там місцевих виборів.
 
 
Водночас екс-спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не підштовхуватимуть Україну до проведення виборів в ОРДЛО, поки там залишаються підконтрольні Росії сили.