Військові ЗСУ, курсанти військових ВНЗ, історики і реконструктори вшанували героїзм і відданість Україні своїх пращурів - бійців УНР, закатованих і розстріляних більшовиками після бою в селищі Базар Житомирської області у листопаді 1921 року.
Компанія Укрпошта привітала українців з Днем Гідності та Свободи, випустивши в серії «Краса і велич України. Севастополь», поштову марку «Морський тральщик «Черкаси» U311».
Пам'ятник з'явиться в рамках відомого проєкту «Шлях королеви» зі встановлення авторських реплік пам’ятника маленькій Анні у Києві в містах, розташованих на її шляху до Франції.
Чому трагічні події 1932-1933 року ми називаємо «Голодомор», а події 1921-1923 та 1946-1947 років слід називати «масові штучні голоди»? Чому територією Голодомору слід вважати не тільки регіони тогочасної України, а й етнічні землі українців, які раніше були приєднані до Росії?
«Того дня, виходячи з хати, підійдеш до дверей і на порозі зустрінеш Сагайдачного», — ці рядки з давньої, ще самвидавного періоду поезії Василя Голобородька повсякчас зринали у пам’яті.
Пам’ятник українським героям Визвольної війни 1918-1921 рр.: отаманці Марусі (Олександрі Соколовській), її батькові та трьом братам-отаманам відкрили у місті Коростишів на Житомирщині.
«Історія повторюється: так само, як радянська влада репресувала Андрія Дмитровича Сахарова за його позицію і діяльність, так і нинішня влада вирішила закрити його дітище «Меморіал», - написала пані Бесєдіна у соцмережах.
У 2008 році Помісний Собор Української православної церкви Київського патріархату (нині ПЦУ) благословив приєднати праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) до лику святих. У 2015 році його канонізувала також УПЦ Московського патріархату.
Зібратися 13 листопада цього року на Цитаделі Батуринської фортеці біля Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року немає змоги, оскільки від 30 жовтня Чернігівська область перебуває в «червоній» зоні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.