«Піраміда» пішла під Феміду

«Піраміда» пішла під Феміду

Учора — рівно через рік після краху будівельної «піраміди» «Еліта-Центр» — відбулося перше судове засідання за обвинуваченням одного з організаторів афери. Уранці в Шевченківському районному суді столиці проведено попередній розгляд у справі Ігоря Циганка, обвинуваченого у скоєнні злочинів за статтями 191 і 358 Кримінального кодексу.

Самого обвинуваченого на цьому етапі до зали суду не викликали (Циганок, якого вже не раз випускали з-за грат і «запускали» назад, перебуває у Київському СІЗО, хоча і вчора адвокати скаржилися на «незаконне утримання під вартою»). Наразі від Ігоря Леонідовича були представлені аж четверо адвокатів і троє захисників із числа родичів: брат, дружина й мати. Вони не заперечували, аби суд почався по суті.

Смерть на Валу-2

Смерть на Валу-2

Як уже писала «Україна молода», 1 вересня 2005 року загинув громадський діяч, голова правозахисної організації «Гельсінкі-90» Юрій Мурашов. Це сталося внаслідок наїзду на нього легковика на перехресті вулиці Волоської та Верхнього Валу. Мабуть, кожну подібну смерть можна назвати безглуздою і передчасною. Однак у випадку з Мурашовим такі визначення доповнює ще й цинічне споглядання учасників (по суті, — винуватців) ДТП, що не надали важко травмованій людині жодної допомоги. В протилежному випадку Мурашова можна було б врятувати. Проте цього не сталося, тож зараз Подільський суд Києва зважує міру провини кожного з трьох водіїв, які спровокували ту фатальну аварію.

«Нам тут «жуть»

Дві новини з розряду неймовірних. Харківська обласна прокуратура закрила кримінальну справу, порушену за статтею 294 після горезвісного побоїща на вулиці Клочківській. А суд визнав невинним начальника управління квартирного обліку міськради Геннадія Бакаляра, який підозрювався в отриманні хабара майже на 40 тисяч гривень. В обох випадках зібрані оперативниками матеріали були підкріплені досить переконливим відео. Демонстрація останнього місцевими телеканалами зібрала велику глядацьку аудиторію. Можливо, саме тому харків'яни були переконані, що ці дві гучні справи вже точно не вдасться спустити на гальма. Але, виходить, вже вкотре помилилися.

«Я просто не люблю собак»

«Я просто не люблю собак»

Минув майже рік, відколи в Україні прийнято Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження». У Кримінальному кодексі також є стаття, якою встановлено відповідальність за знущання над тваринами. Одначе прикладів їх практичного застосування, навіть добре постаравшись, ви не знайдете.

Вивчаємо капкани на дорогах

Вивчаємо капкани на дорогах

Замість «штудіювати» абстрактні правила дорожнього руху, школярі столичного Святошина вивчатимуть, як поводитися на дорогах саме своєї околиці. У кольорових посібниках, зошитах, мапах та фотографіях п'яти- та шестикласники впізнають свою школу, а також місця дорогою до неї, де малюки мають берегтися автомобіля: перехрестя, переходи, парковки. Уроки «Охорони безпеки та життєдіяльності» стануть прив'язаними до місцевості. Таку програму, спільно з ДАІ та міським управлінням освіти, запровадила відома нафтогазова компанія. Вона інвестувала в цю справу 50 тисяч євро. Також пройдуть інструктаж, як правильно навчати дітей безпечній поведінці на дорогах, триста вчителів та директорів шкіл.

«Кому екстазі? Кому трамадолу»?

Нещодавно співробітники Запорізького облуправління внутрішніх справ завершили успішну операцію, в результаті якої з незаконного обігу вилучено 242 тисячі пігулок трамадолу та інших сильнодіючих препаратів. Під час обшуку в мешканки Мелітополя знайшли чотириста капсул трамадолу. Затримана зізналася, що для збуту постійним клієнтам купувала препарат у однiєї запоріжанки. Правоохоронці досить вчасно завітали і до цієї наркодами: у неї вилучено ще дві з половиною тисячі пігулок. Уже звідси слід потягнувся до значно вагомішої персони, яка приховувала у гаражі десятки тисяч капсул отруйних, сильнодіючих препаратів. Цієї партії вистачило б для отоварення багатьох посередників.

Євген Захаров: Маринович сказав мені: «Женю, іди ти, це — твоє»

Євген Захаров: Маринович сказав мені: «Женю, іди ти, це — твоє»

На одному з форумів, присвяченому обговоренню кандидатури Євгена Захарова, була фраза, гідна бути епіграфом: «А слабо домовитись з Карпачовою? — звертався хтось з форумчан до пана Захарова. — Нехай вона буде омбудсвумен, а ви — омбудсменом. Або навпаки...». Сказано дотепно, ще й у дусі дотримання гендерної рівності. Однак, на жаль, домовитися не вдасться — ані Захарову з Карпачовою, ані Карпачовій з Захаровим. Адже Уповноважений Верховної Ради з прав людини має бути один. Наразі коло достойників, що можуть реально претендувати на це крісло, звузилось до двох названих вище осіб. Голосування в парламенті з цього питання заплановане на початок лютого. Кандидатуру Захарова обіцяли підтримати фракції «Нашої України» та БЮТу, Карпачовій голоси мають віддати «регіонали» та соціалісти. Фракція КПУ поки що, вочевидь, не визначилася. Та поки депутати думають і вибудовують нові альянси, «УМ» поспiлкувалась iз Євгеном Захаровим. Розмова, ясна річ, йшла про те, чи сподівається він на переїзд з Харкова до Києва — цього разу у зв'язку зі вступом на посаду Уповноваженого.

«Чистильники» банкоматів

Один iз шахраїв, 41-річний громадянин Росії, потрапив на гачок співробітників Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю і управління кримінального розшуку кримського міліцейського Главку під час новорічних свят. Його ж 22-річного кримського подільника затримали двома тижнями раніше буквально на «гарячому». Якраз у момент, коли той встромив у щілину банкомата одного з великих місцевих банків підробну пластикову картку, аби присвоїти з чужого рахунку 790 гривень. Таких «відмичок» міліція вилучила на місці аж чотирнадцять, а на квартирі ще дві.

«Неліквідна» земля

«Неліквідна» земля

Продовження земельного мораторію ще на рік, яке відбулося тиждень тому, після подолання вето Президента конституційною більшістю голосів, вже викликало хвилю аргументів як «за» так i «проти» заборони продажу землі. Вкотре спливли «міфи» земельних ділків, знову в політикумі розводять руками, мовляв, що поробиш, ринок землі в нас досі не врегульований законодавчо, тож віддати селянам право розпоряджатися своєю власністю — землею — ой як зарано! З іншого боку, немає ніяких гарантій, що необхідна законодавча база «народиться» під куполом Верховної Ради саме протягом цього року.
А тим часом у багатьох керівників обласного та районного рівня опускаються руки: їм нічого сказати інвесторам та бізнесменам, які розраховували вже у 2007 році вкласти гроші у привабливі проекти — зі створенням нових робочих місць, бюджетними надходженнями тощо. Домовленості влади i бізнесу є, гроші «пішли», але створити щось перспективне для регіону «в повітрі» не вийде, бо землі знову немає.

Медведько i Ко образились

Медведько i Ко образились

Невдоволення слабкістю, заполітизованістю та недієздатністю керівництва Генпрокуратури сягає критичної межі. Можна згадати чимало «загальмованих» на Різницькій резонансних справ та спроби «відбілення» одіозних фігур кучмістів, що тривалий час породжувало конфліктні ситуації між керівництвом МВС часів Луценка та ГПУ Медведька, звинувачення у виконанні політичного замовлення на адресу Генпрокурора i його заступників від міністра оборони Анатолія Гриценка тощо.