ЗаШОРений Нікополь

ЗаШОРений Нікополь

З Нікополем Осипа Шора пов’язує тільки те, що він тут народився. Бо після смерті батька, коли був ще зовсім маленьким, мати з ним та його братом переїхала до Одеси. Саме в Південній Пальмірі Осип Шор і досяг своїх найбільших життєвих висот — став інспектором карного розшуку, працював у ЧК, боровся з бандою Япончика. А ще він був чудовим майстром захоплюючих розповідей про свої авантюрні пригоди. Ці оповідки дуже подобалися його другу — письменнику Валентину Катаєву, від якого про походеньки Осипа Шора дізналися Ілля Ільф і Євген Петров. Так з’явився нетлінний образ Остапа Бендера.

Переходимо на картки

Із нового року в обласному центрі починається реалізація пілотного проекту під назвою «Соціальна картка тернополянина», суть якого — автоматизувати систему надання та обліку пільг у транспортній, торговельній, комунальній та інших сферах. За задумом, введення таких карток мусить посприяти налагодженню адресного перерахування усіх видів соціальних виплат, ефективному застосуванню соцзнижок у сфері торгівлі та послуг, цільовому використанню компенсацій тощо. «Ми пропонуємо створити соціальну картку, через яку будуть проводитись і оплата за проїзд у громадському транспорті, і розрахунки у торговельних закладах, і обслуговування у Фонді соціального страхування та соціального захисту», — повідомив журналістам міський голова Сергій Надал.

З кожним роком — ближче воля

З кожним роком — ближче воля

У Личаківську виправну колонію № 30 свято Нового року також приходить. Тут теж прикрашають ялинку, дарують один одному подарунки та співають новорічнi піснi. Найбільше новорічних клопотів мають місцевий кухар та два «артисти», як їх тут називають. Підготовку свята взяли на себе саме вони, двоє ув’язненних, — Олександр Лазарєв та Руслан Андрейченко. «Ялинка прикрашена, програма також складена, — розповідають Руслан та Олександр. — Кілька днів репетирували, готували хлопцям свято».

Гніздечко не для«мажорів»

Гніздечко не для«мажорів»

Днями на околиці Полтави відкрили другу чергу (на 218 квартир) житлового будинку, спорудженого холдинговою компанією «Київміськбуд». В урочистостях iз цієї нагоди, крім щасливих новоселів, узяли участь керівники області, згаданого холдингу та регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Адже йшлося про завершення будівництва знакової споруди, яка, по суті, стала «пілотною» в реалізації державної програми спорудження доступного житла. Тож промовці підкреслювали: одна лише друга черга цієї 9–10–поверхової «рукавички» (першу здали у грудні 2007 року) додала в «копилку» програми 27 квартир.

Зупинити контрабанду і... Москаля

Зупинити контрабанду і... Москаля

«Такого дикунства, як у своїй рідній області, я ще не бачив», — так прокоментував свою участь у засіданні Чернівецької обласної ради народний депутат України Геннадій Геннадійо­вич Москаль, відомий умінням сипати звинуваченнями з приводу і без. Нардеп намагався виступити перед обласними обранцями, але його спроба потонула в галасі, криках та тупотінні. Голова фракції Партії регіонів в обласній раді, перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць навіть почав стягувати недоторканного генерала міліції з трибуни за піджак.

Дніпропетровськ знову став мільйонником

Не так давно Дніпропетровськ утратив статус міста з мільйонним населенням. І на сьогодні тут мешкає 994,7 тисячі чоловік. Щоб повернути собі втрачений статус, місцева влада вирішила приєднати селище Авіаторське, мешканці якого вже років iз 15 безрезультатно домагалися того, щоб стати повноправними дніпропетровцями. «Формально дніпропетровцями ми і є, — розповів «УМ» один iз місцевих активістів Олександр Лясковський. — Адже зареєстровані в обласному центрі. Але всі районні служби розташовані у селищі Ювілейному, до якого треба добиратися через весь Дніпропетровськ».

Ялинка для бомжів

Справжнє свято матимуть у новорічну ніч ті полтавські безхатьки, хто зайде «на вогник» тільки–но відкритого Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі. Центр було відкрито з ініціативи місцевої благодійної асоціації «Світло надії», активісти якої мають чималий досвід підтримки не зовсім «пропащих», себто здатних до переосмислення власного буття, людей «соціального дна» (наркоманів, алкоголіків тощо).

Заплив «амфібії»

Презентація «машини–амфібії», яку харківська мерія придбала для порятунку міських річок, викликала неабиякий ажіотаж завдяки функціональній універсальності технічної новинки. Європейська «штучка» вміє не лише косити очерет і прибирати з поверхні води сміття та водорості, а й занурюватися до дна, звільняючи від мулу глибоководні джерела рiчок. «У Харкові всі водойми потребують розчистки і постійного догляду. Наприклад, Лопань поступово перетворюється на болото, — каже директор КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водопониження та зливневої каналізації» Олександр Докучаєв. — Тож завдяки роботі цієї машини ми зможемо привести водоймища міста у належний стан». Економічний ефект від появи «машини–амфібії» вже підраховано: вона може замінити бригаду робітників із 60 осіб, яким, до речі, не завжди вдається через правила безпеки впоратися з ризикованими роботами на воді.

«Бєспрєдєл» від Героя України

«Бєспрєдєл» від Героя України

Минулого тижня «УМ» писала про земельні баталії у селі «Тетерівка» Жашківського району на Черкащині. Орендодавці–сільчани не бажають підписувати новий договір оренди своїх земельних ділянок із сільськогосподарським товариством «Тетерівка». Адже за хитрою схемою корпоративні права СТОВ спочатку викупив голова іншого господарства, а потім передав агрофірмі «Злагода» (структурний підрозділ фірми «Панда» депутата облради, Героя України Геннадія Бобова). «Злагода» з людьми вчинила не по–совісті — розраховувалася із затримками неякісним зерном. Тепер агрофірма намагається змусити селян підписати нові договори оренди: подає судові позови на незгодних пенсіонерів, вимагаючи у них компенсацію. Мовляв, межові знаки, якими вони позначили свою територію, завадили господарській діяльності. Люди кажуть: господар сіяти після збору урожаю основної культури не збирався, поле заросло бур’яном.

Нова сторінка протистояння — через майнові паї. Спілка пайовиків зажадала проведення інвентаризації, аби оцінити, що з техніки лишилося і в якому вона стані через 11 років. Про це люди повідомили й адміністрацію, і правоохоронні органи. Але проти пайовиків кинули більше десятка бойовиків, озброєних гумовими кийками та вогнепальною зброєю. Бандити не пустили людей на територію автопарку, застосовуючи увесь свій «арсенал». Жашківська міліція бойовиків затримала, але випустила уже до вечора, назвавши інцидент «з’ясуванням обставин». І це попри відео, яке підтверджує: зброя таки була, а гільзу, знайдену сільчанами на місці стрілянини, міліція не захотіла побачити.

Храми Софронія

Храми Софронія

Презентацію документального фільму «Храми його життя» у Черкаському обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка глядачі супроводжували оплесками. Адже двосерійна картина розповідає про зведення храмів на Черкащині і головного будівничого — митрополита Черкаського і Канівського Софронія.