Остання надія — на першу леді

Колектив Запорізької обласної дитячої лікарні вже й з ліку збився, скільки разів їхню установу тішив обіцянками Євген Карташов. У статусі як міського голови, так і «губернатора» чиновник щоразу обіцяв «посприяти», «вирішити» й «уможливити». Проте розпочата ще у серпні 2003 року реконструкція лікувального закладу «завмерла».

Пити — не перепити

Пити — не перепити

Про користь вживання мінеральної води нам нерідко розповідають з екрана телевізора, з настанням спекотного літа рекламні листівки і плакати про цей освіжаючий напiй заповнюють міста. Тим часом користуватися нею, як і будь-яким даром природи, слід уважно й обережно. Мало хто знає, приміром, що воду з рівнем загальної мінералізації вище 1,5 г/дм3 не бажано вживати як щоденну столову воду, тому що в організмі накопичуватимуться мінеральні солі, що може призвести до ускладнень зі здоров'ям. Рекламодавці, закликаючи за будь-якої погоди пити «найсвіжішу і найкращу» воду, забувають про це попередити. Отож ми сьогодні розповімо про те, які бувають мінеральні води і як користуватись їхньою лікувальною силою правильно.

«Гірське сонце» дітям більше не світить

Якщо вірити даним, які не так давно повідомив міністр охорони здоров'я Микола Поліщук, оздоровлюватись дітям скоро буде просто ніде. Міністр злітав до Криму і відвідав там за вихідні 10 санаторіїв Міністерства охорони здоров'я. В основному це специфічні легеневі й туберкульозні санаторії, також там лікують кістково-суглобову патологію.

Багато спиш? Перевір здоров'я

Настав період коротких літніх ночей. У природі це час активної праці. Великий світловий день теж має до цього спонукати, адже людина — дитина Сонця за своїми біоритмами. А на сон хилить не менше, ніж безсонячної зими. З чим би це могло бути пов'язано і як із цим боротись?

Кусючі німфи

Кусючі німфи

Кліщі — перший ворог туристів, які сміливо забираються в густі чагарники і затінені хащі. Вони падають на людей і тварин з дерев і кущів, і їх присутність навіть одразу не завважиш, оскільки розмір такого паразита — не більше чверті сірникової голівки. Це потім, коли насмокчеться крові, кліщ роздувається до розмірів невеличкої квасолини, так що його можна сприйняти за бородавку.
Травень-червень — період активного розмноження кліщів. Ці комахи настільки дрібні, що їх не завжди помічають і зважають на цю небезпеку. Проте хвороби, носіями яких вони можуть бути, є серйозною загрозою здоров'ю людини.
Як повідомили редакції «УМ» фахівці відділу паразитології Київської міської санстанції, найкраща профілактика укусів кліщів — це усвідомлювати небезпеку і, вирушаючи на природу, вдягатися як слід.

Шкіра в азоті

Італійські вчені створили перший у світі банк шкіри для людей з високим професійним ризиком отримання опіків — пожежників, металургів, словом, працівників, яким мало не щодня доводиться працювати з відкритим вогнем, гарячою парою, розплавленим металом тощо. У банку будуть зберігатися шматочки шкіри, вирощені з волосяних фолікулів (мішочок, у якому знаходиться корінь волосини. — Авт.) чоловіків та жінок із цієї групи ризику.

Сушись, травичко, велика й маленька

Сушись, травичко, велика й маленька

У лікаря є три помічники: слово, рослина і ніж, говорить стародавня мудрість. Запропонована читачам «України молодої» стаття — про одного з помічників лікаря, про лікарські рослини. Останнім часом, незважаючи на успіхи хімії в синтезі ліків як у нас, так і за кордоном, зростає тенденція широкого вжитку в медицині природних речовин. Лікарські рослини та препарати з них набувають усе більшої популярності. Проте попит на лікарську рослинну сировину забезпечується не повністю. А тому багато людей прагнуть самостiйно забезпечити себе необхідними травами. Для того щоб бажаючі змогли заготувати для себе і своєї сім'ї необхідні лікарські рослини, потрібно самостiйно вміти впізнавати ці рослини «в обличчя»

Дух і воля

Дух і воля

Професор, доктор медичних і технічних наук, член-кореспондент Академії технологічних наук України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, президент Першого всесоюзного конгресу пульмонологів — це тільки малий перелік усіх «титулів», які здобув цей невгамовний чоловік протягом свого життя. У середу Юрієві Усенку виповнилося б 67 років.

Долаючи простір і час

Долаючи простір і час

Ідеться про професора українського походження Миколу Корпана, який останнi десять рокiв працює у віденській клініці «Рудольфінерхаус». У недавньому інтерв'ю «Україні молодій» (номер за 24 березня цього року) наш знаменитий земляк згадав про своє плідне співробітництво з директором розташованого у Дніпропетровську Інституту гастроентерології Академії медичних наук України, доктором медичних наук, професором Юрієм Філіпповим. Тепер уже можна сказати, що воно вилилося у подію світового значення. Щойно отриманий Корпаном та Філіпповим у співавторстві патент був одночасно зареєстрований у 96 країнах нашої планети. Українська медицина за свою історію подібного не знала. Від такої звістки справді перехоплює подих. Тому я поспішив до одного з безпосередніх винуватців небаченої події Юрія Філіппова.

Естафета донорів

Естафета донорів

Мене одразу вразила ця цифра — 173 здачі крові! А Кіра Луківна вважає, що нічого надзвичайного у цьому немає. Вона, дитина війни, у свої неповні сім років дізналася почім ківш лиха, і тоді з'явилося це прагнення своєю кров'ю оберігати незнайому людину від можливої смерті. «Посвідчення почесного донора Радянського Союзу мені вручили у 1982 році, — розповідає вона. — А приклад мені показала мама, Яніна Доматівна Несчотна, дворазовий почесний донор Радянського Союзу». З 1943 року аж до операції у 1958 Яніна Доматівна здавала кров, естафету перейняла її дочка. Наразі син Кіри Луківни Георгій донорствує, почав ще в армії. А як сталася чорнобильська трагедія, двічі на місяць ходив здавати кров для дітей в «ОХМАТДИТ». Онук ще неповнолітній, але і він прагне продовжити традицію «династії», а поки є волонтером-активістом Київської соціальної служби.