Діаліз — це життя

Діаліз — це життя

27 жовтня «Україна молода» розповідала про екстрім-ситуацію, що склалася у відділенні гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні: дефіцит обладнання і витратних матеріалів поставив під загрозу життя кількасот хворих на ниркову недостатність (див. «Недостатність ниркова чи...професійна?»). З незрозумілих причин затягувалося проведення повторного тендеру на постачання обласній клініці всього необхідного для гемодіалізу (специфічного очищення крові).

Подушка-вбивця

Подушка-вбивця

У кожному будинку (мабуть, за невеликим винятком) є колекція різнокольорових полотняних мішечків, набитих пір'ям чи пухом, синтапоном і обрізками тканини, поролоновими шматочками або ж трав'яними сумішами, які люди підкладають під голову, вкладаючись спати. І мало хто здогадується, що більшість подушок (особливо тих, що залишилися нам у спадок від бабусі чи мами і роками «підслуховують» наші сни) стають справжнім розплідником для небезпечних мікроорганізмів, які дошкуляють астматикам і людям, схильним до алергії. В подушках непомітно для людського ока живе ціла екосистема комах, кліщів та грибків, які становлять небезпеку навіть для здорових людей. Зокрема, спеціалісти Манчестерського університету підрахували, що всередині середньостатистичної подушки міститься більше мільйона грибкових спор (по кілька тисяч на кожен грам наповнювача), повідомляє Live Science.

Вуха — на замок!

Учасники проведеного нею дослідження постійно носили з собою датчики шуму, а раз на 10 хвилин у них вимірювали пульс і кров'яний тиск, передає радіо «Свобода». В результаті такої нескладної процедури вдалося з'ясувати, що кожні 10 децибел середнього рівня шуму підвищують артеріальний тиск на 1,5—2 міліметри ртутного стовпчика. А це, у свою чергу, приблизно на 10 відсотків збільшує ризик інсульту і на 5 відсотків — ризик розвитку коронарних захворювань серця. Щоб уникнути цих шкідливих наслідків, професор Ласк рекомендує в гучних місцях постійно носити вушні тампони.

Не знищити, так послабити

Протягом найближчих років ракові хвороби перестануть означати невблаганну і неминучу смерть і перетворяться на більш-менш контрольовані захворювання, на зразок діабету, з якими хворі зможуть продовжувати жити. Таку думку висловив один із провідних британських онкологів, професор Карол Сікора з Лондонського Імперського коледжу і Хамерсмiтського госпіталю, передає «Кореспондент». Не за горами той день, коли медики зможуть точно визначати людей, які входять до групи підвищеного онкологічного ризику, помічати рак на ранніх стадіях і контролювати його подальший розвиток.

Лікарі взяли тайм-аут

Лікарі взяли тайм-аут

призупинили її», — повідомив кореспонденту «України молодої» заступник голови Вільної профспілки обласної клінічної лікарні Дмитро Репко. За його словами, після зустрічі з представниками Міністерства охорони здоров'я Вільна профспілка доопрацювала та дооформила висунуті вимоги і ще раз надіслала їх Президентові, Прем'єр-міністрові, міністрові охорони здоров'я, голові Львівської ОДА та начальнику обласного управління охорони здоров'я. Нагадаємо, що лікарі обласної лікарні та інших медзакладів міста призупинили голодування 5 листопада.

До 16-ти і старші...

До 16-ти і старші...

Ситуація зі зловживанням спиртними напоями в регіоні взагалі гнітюча– темпи захворювання на алкоголізм тут на 20 відсотків вищі, ніж у середньому по Україні. Від початку року в Донеччині від хвороб, спровокованих надмірним вживанням оковитої, померло 3 тисячі 283 людини. За підрахунками фахівців, це 8-9 чоловіків та жінок щодня... Такі невтішні факти оприлюднили учасники «круглого столу» щодо проблем незаконної торгівлі спиртними напоями та поширення пияцтва серед молоді, який був проведений в області.

Аптечний терапевт

Аптечний терапевт

Незвичайна аптека відкрилася в Дніпровському районі, на вулиці Алматинській, 99/2. Кажуть, колись на цьому місці був магазин, потім приміщення переходило від одного власника до іншого, аж поки його не обладнали для продажу ліків. Мало того, що це перша (і єдина на сьогоднійшній день) місцева аптека, яка працює в цілодобовому режимі, так вона ще й має непоганий асортимент, відпускає ліки на 10 відсотків дешевше від більшості аналогічних закладів, безкоштовно завозить ліки ветеранам і тричі на тиждень запрошує до себе терапевта, який дає (знову ж таки безкоштовно) консультації для населення. Витрати (зарплата для лікаря, придбання автомобіля для доставки ліків тощо) взяло на себе Всеукраїнське об'єднання «За Україну! За Ющенка!». Кореспонденти «УМ» побували на місці й з'ясували, наскільки «дешевою» та «лікувальною» є аптека «Вітанікус».

Формула життя

Сучасне життя дуже нагадує біг зайця у світлі автомобільної фари, коли часу на обдумування ситуації не лишається взагалі, а в голові лише одна думка: в жодному разі не можна зупинятися, інакше — смерть. Постійні стресові ситуації, вплив випромінювання від комп'ютерів, мобільного зв'язку, побутової техніки, інші техногенні фактори послаблюють наш імунітет. За блага цивілізації людина платить здоров'ям, і виходу з цього замкненого кола не видно...

Сімейний «доктор Айболить»

Сімейний «доктор Айболить»

Серед прихильників сімейної медицини, вочевидь, найбільше людей, які мають родичів із хронічно проблемним здоров'ям. Адже щоразу переповідати новому фахівцеві подробиці медичної картки, аналізуючи на предмет здоров'я усе своє генетичне дерево, завдання не з приємних. І навіть підготовлений для надійності успішного лікування презент часто не виправдовує сподівань пацієнта на якісну допомогу — надто вже складно фахівцеві за тридцять середньостатистичних хвилин прийому розібратися в індивідуальних тонкощах нашого організму. Інша річ — лікар, який опікується здоров'ям родини тривалий час і, здається, вже бачить кожного з її членів наскрізь. Цього тижня універсальні «айболити» збиралися в Харкові на свій другий «галузевий» з'їзд. Читаємо

Недостатність ниркова чи... професійна?

За версією Всеукраїнського об'єднання «Молодь — надія України», життя двох пацієнтів лікарні, які померли від ниркової недостатності, лежить на совісті чиновників, які не подбали про своєчасну закупівлю обладнання і витратних матеріалів, необхідних для проведення гемодіалізу (специфічного очищення крові). Лідер об'єднання Вадим Гладчук навіть персоніфікував винуватців трагедії: закупівлю матеріалів, мовляв, саботують урядовці Мінекономіки. І застеріг: родичі помираючих можуть влаштувати перед Кабміном наметове містечко, якщо влада й надалі «не помічатиме» халатності чиновників, яких не обходить здоров'я їхніх співгромадян.