Тече вода безкоштовна

Черкаський водоканал щосили бореться з «халявниками» — у місті виявляють немало таких, хто незаконно врізається трубами від своїх приватних будинків у міський водогін і каналізацію, безкоштовно бере воду та зливає нечистоти. Торік інспекція з контролю за наданням послуг iз централізованого водопостачання та водовідведення КП «Черкасиводоканал» провела обстеження майже 540 абонентів, 160 з яких незаконно підключилися до водопровідних та каналізаційних мереж. «Наші інспектори мають спеціальне обладнання, яке визначає місце врізки, — розповідає «УМ» начальник абонентного відділу водоканалу Валерій Власюк. — Така робота проводиться щодня, інколи буває по 6–10 адрес на день». За його словами, з листопада 2010 року, коли була створена інспекція, обстеження мереж провели у близько 700 абонентів, 200 з яких врізалися незаконно.

Банк знає про вас усе, а ви про банк?

Перші делегати найпершого в Україні з’їзду споживачів фінансових послуг обрані в Сумах. Саме звідси почав свою роботу iз залучення громадськості до участі у форумі його оргкомітет. Проблеми, які планує порушити з’їзд, актуальні для багатьох. Як повернути заощадження колишнього Радянського Союзу? Як виборсатися з кредитних боргів, якщо потрапив у кабальні умови? Як не потрапити у фінансові пастки, які готує нам день завтрашній?.. Якщо врахувати, що кожен шостий українець — позичальник, а кожен десятий — вкладник, то зрозуміло, яка кількість людей є реальними споживачами фінансових послуг і як важливо для них орієнтуватися у вирішенні пов’язаних із цим питань.

Євро? Ні, Salo–2012!

Минулої суботи вже п’яте за ліком Свято сала вирувало у центрі Полтави. Його організаторами стали культурницькі підрозділи мерії за спонсорської допомоги місцевих підприємців. І хоча 15–градусний мороз таки налякав частину потенційних учасників дійства, бажаючих посмакувати фірмовим полтавським салом, придбати його, взяти участь у жартівливих конкурсах чи просто розважитися походеньками від одного «столу» до іншого вистачало. «Дармівщина» цього разу прийшла у вигляді безкоштовних бутербродів із салом та гарячого чаю.

Право для «Лева»

Шість мільйонів гривень — таку суму за рішенням Зарічного районного суду міста Сум має відшкодувати виконком Сумської міської ради приватній виробничо–комерційній фірмі «Лев». Бо заподіяв їй шкоду! Яку?

Знову в зоні досяжності

Знову в зоні досяжності

Чорнобильська зона знову «ласкаво просить» до себе організованих сталкерів. Днями турфірмам дозволили проводити екскурсії в зоні відчуження, повідомив голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голобуха. Заборона, нагадаємо, діяла з 21 червня.

Розродилися реорганізацією

Розродилися реорганізацією

У Черкасах більше 300 працівників міського пологового будинку №2 опинилися на обліку в центрі зайнятості. Поки що вони безробітні тільки формально. Та оскільки міська влада об’єднує два пологовi будинки (відстань між ними сягає восьми кілометрів) у Центр матері та дитини, то так передбачено процедурою реорганізації. Самі медики не виключають, що згодом вони можуть реально залишитися без роботи. Кажуть, «пологове» об’єднання черкаські депутати задумали не з метою економії коштів, як стверджують, а тому, що хтось накинув оком на добротне приміщення пологового будинку.

На діжці з тротилом

Ще донедавна на території Горлівського хімічного заводу без будь–яких елементарних правил безпеки зберігалися тисячі тонн високотоксичних відходів виробництва тротилу (тринітротолуолу) і мононітрохлорбензолів, сульфатні відвали, а також 30 тонн неочищеного, і 8 тонн готового тротилу, тобто вибухівки. Відходи лежали просто неба в майже роз’їденій корозією тарі. Протягом десятків років ці отруйні речовини розмивали дощі, їх розносив вітер і випарювало сонце, рідкі елементи просочувалися крізь землю у ґрунтові води. Тротил був у такому стані, що не піддавався утилізації звичним способом. Давно прострочена, а отже, непередбачувана вибухівка могла здетонувати у будь–яку мить, і це — поруч із високотоксичними відходами, а по сусідству — ще й із небезпечним виробництвом концерну «Стирол». 280–тисячній Горлівці з її шахтним метаном загрожувала катастрофа всеукраїнського масштабу.

«На колимськім морозі калина...»

«На колимськім морозі калина...»

Понад 50 фотографій, які розповідають, як зараз виглядають колишні сталінські концтабори, стали експонатами виставки «Відрядження в один кінець: Колима/ГУЛАГ/«Аляска». Вона відкрилася в колишній в’язниці, а тепер меморіальному музеї «Тюрма на Лонцького». Усі ті табори були спецільно зроблені для політичних в’язнів переважно з України та Прибалтики. Режим у таких таборах був найжорстокіший. Вони діяли до 1953 року, до смерті Сталіна.

Вони «відстукували» минуле

Вони «відстукували» минуле

Основою годинникової експозиції, яку розмістили в обласному краєзнавчому музеї, стала фондова колекція самого музею. Але чимало експонатів принесли сюди самі черкащани, відгукнувшись на заклик музейників. «Один 23–річний хлопець приніс нам більше десяти годинників, які йому в дитинстві дарували батьки. А дворічний Владик Клінкін прийшов до нас із бабусею і подарував іграшковий мотоцикл, у який вмонтовано годинник», — розповідає «УМ» завідуюча відділом етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Литовка.

Полуничний Лосятин

Полуничний Лосятин

Перебуваючи влітку минулого року в Польщі, ми, група українських журналістів, дивувалися чималим плантаціям полуниці, смородини, малини та чепурним садкам обабіч доріг. З’ясувалося, що місцевим селянам вирощувати фрукти–ягоди дуже вигідно. Адже їм не доводиться самотужки стояти на базарі і збувати вирощене. На момент нашого приїзду саме в розпалі був полуничний сезон. Тож на власні очі довелося бачити, як під вечір у село заїжджає велика вантажівка і скуповує зібрану впродовж дня полуницю у дрібних фермерів. Останнім така форма співпраці дуже зручна: вони отримують на руки гроші і не ламають голову, куди подіти свій досить вибагливий у зберіганні товар. За схожою схемою польські селяни збувають і малину, і смородину, і вишню–черешню... А що ж український селянин? Збере відро смородини та й витратить на «маршрутку» те, що вторгував за неї на базарі. Тому й їмо ми фрукти та ягоди з Туреччини, Польщі, Іспанії, Єгипту, Молдови, Китаю замість того, щоб зробити вирощування «вітамінів» вигідним для українського села.

Доводити, що це справді вигідно, у найближчі пару років будуть у селі Лосятин, що на Тернопільщині. Саме там нині триває створення першого в Україні «полуничного» кооперативу.