Перчик від Фірташа

У селі Синьків Заліщицького району Тернопільщини, де колись народився голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ, закладено символічну капсулу під будівництво високотехнологічного тепличного комплексу. За площею та потужністю він має стати найбільшим у західному регіоні, а також увійти в п’ятірку найсучасніших тепличних господарств України.

Сховані за залізними дверима

Сховані за залізними дверима

Про цю проблему в Україні говорять рідко, хоча, за статистикою, кожна третя українка потерпає від домашнього насильства. І це зовсім не означає, що кожну третю дружину чоловік б’є, — насильство буває також психологічне, сексуальне та економічне. І хоча більшість жінок усе ж терплять і з різних причин виправдовують це явище, на Львівщині є місце, куди звертаються по допомогу ті, чия чаша терпіння переповнилась.

Бармен — це шкідливо для здоров’я

Бармен — це шкідливо для здоров’я

Законодавчу ініціативу про стовідсоткову заборону куріння в закладах громадського харчування підтримав Сумський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Асоціація барменів». Здавалося, невже бармени можуть протестувати проти того, що нібито приносить прибуток? Утiм ресторатори на засіданні сумського прес–клубу запевнили: заклади навряд чи втратять, а от здобудуть — напевне. Передусім виграє здоров’я їхнiх працівників.

Ще зіграєм на кларнеті і трубі

Похоронний марш, який грав у центрі Черкас міський муніципальний оркестр, протестуючи проти ліквідації («УМ» про це розповідала), почули в обласній владі. Відтак в обласному управлінні культури, за дорученням голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, було створено робочу групу, котра мала вивчити ситуацію та запропонувати шляхи для порятунку професійного оркестру.

Замість метро... канати

З ідеєю нового повітряного транспорту до міської влади офіційно звернувся місцевий ентузіаст Юрій Єршов. Свого часу саме з його ініціативи у Дніпропетровську була прокладена перша у Радянському Союзі реверсивна канатна дорога, що з’єднала район парку імені Шевченка на правому березі Дніпра з пляжним Комсомольським (нині — Монастирським) островом. Тепер же Юрій Артемович вирішив «проштовхувати» своє дітище як новий вид міського... транспорту поряд iз маршрутними автобусами, трамваями, тролейбусами чи метро.

«Трубопровід» для осетра

Тривалі холоди та морози під 20 градусів поставили на межу виживання понад двадцать тисяч рідкісних видів риб, яких вирощують на базі Дніпровського осетрового виробничо–експериментального рибзаводу в Білозерському районі. Як розповів «УМ» його директор Віталій Плугатирьов, водойми підприємства вкрилися товстим шаром криги, що стало перешкодою для проникнення кисню у воду, цю проблему можна усунути, якщо своєчасно робити ополонки.

«Євро–2012» уже в Черкасах

Зимовий фестиваль «Крижталь», який у Черкасах проводять уже п’яту зиму поспіль, припав якраз на люті морози. А його темою стало актуальне нині «Євро­2012». «Щороку відвідую наші фестивалі льодових фігур і скажу, що цьогорічний також видався на славу — чого тільки варті крижані Славек та Славко», — каже «УМ» черкащанка Ірина Гапоненко, котра прийшла на площу за Черкаською облдержадміністрацією, де урочисто відкрили «Крижталь», незважаючи на 20­градусний мороз.

«Світлячки» на дорогах

Акцію «Поміть себе у темряві» ініціювали співробітники обласної Державтоінспекції. Днями стартувала вона з розташованої фактично на перехресті кількох центральних автомагістралей Полтави загальноосвітньої школи №3. Саме тут інспектори руху спершу провели роз’яснювальні бесіди з п’ятикласниками, роздали їм виготовлені зі світловідбивної тканини стрічки, а потім разом зі школярами вийшли на вулиці, щоб подарувати такі самі «світлячки» перехожим. Діти сприймали згадані презенти як захоплюючу гру, тож охоче прикріплювали ті яскраві стрічечки до своїх ранців і рюкзачків. Та й дорослі після відповідних пояснень не відмовлялися «прикрасити» своєрідною смужкою безпеки власний одяг, портфелі чи сумочки або навіть дитячі візочки. Лише за один такий «вечірній рейд» вулицями Полтави було роздано півтори сотні стрічок зі світловідбивними елементами.

«Гармошки» довели до страйку

Як тільки на вулицях Миколаєва з’явилися незвичайні великі автобуси (вони кілька днів безкоштовно катали городян в тестовому режимі), водії «маршруток» оголосили про початок акцій протесту. На їхню думку, 18­метрові старі автобуси, які закупили в Німеччині, відбирають у них заробіток на користь фірми, що підконтрольна Миколаївському міськвиконкому. Адже завдяки підтримці мерії цей транспорт отримає найвигідніші маршрути в місті й зможе перевозити людей удвічі дешевше, аніж мікроавтобуси.

Кругла дата з гострими кутами

Кругла дата з гострими кутами

Заснована 27 лютого 1932 року Дніпропетровська область готується святкувати 80–річний ювілей. До цієї круглої дати на Дніпропетровщині натхненно взялися приурочувати буквально все — від конкурсу учнівських робіт до численних «круглих столів». При цьому особливо не задумуючись, що за оцими «80» стоїть.

Як стверджує завідуюча відділом Дніпропетровського історичного музею імені Дмитра Яворницького Людмила Маркова, Дніпропетровську область створили для того, щоб зручно було керувати. Причому новоз’явлена адміністративна одиниця спершу відзначалася величезними масштабами — вона охопила 4 міста і 50 районів. Та пізніше, 10 січня 1939 року, 10 районів Дніпропетровщини відійшли до новоствореної Запорізької області, ще 5 — до Донецької, 8 — до Миколаївської. І все ж на момент свого створення Дніпропетровська область була переважно сільською, тож, найімовірніше, її й створили для того, щоб зручніше було контролювати цей бунтівний і непокірний «аграрний сектор».