Прориви танкових колон на столицю, масовані авіаційні удари по об’єктах інфраструктури, висадка десантів та гібридні операції з залученням «п’ятої колони» — все це вже було.
Олекса Різників у 1958-му, 21-річним, разом зі своїм товаришем Володимиром Борсуківським написав заклик позбутися диктатури єдиної безальтернативної партії
Голова УІНП Антон Дробович прокоментував скандальну «апеляцію до історії» у виступі президента Росії Володимира Путіна 21 лютого та зауважив, що йдеться про намагання в черговий раз розпалити конфлікт довкола історичних тем.
За 14 років гетьманування Кирило Розумовський модернізував Гетьманщину та домігся повернення ряду її прав, проводив самостійну економічну політику, реформував освітню, судову та військову сфери.
Сьогодні, 21 лютого, виповнюється 172 роки від дня народження Вікентія Хвойки – видатного українського дослідника археологічних пам’яток, талановитого художника, одного із засновників Київського художньо-промислового і наукового музею.
Пані Наталя очолює заповідник з 2002-го. Останні десять років – це період динамічного розвитку «Гетьманської столиці». Щороку тут відкривають нові музейні об’єкти, експозиції, проводять фестивалі, презентації та інші культурні заходи.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – співвітчизників, які без вагань віддали свої життя за омріяну нашим народом свободу, за право жити в незалежній державі, у сім’ї європейських народів.
Волонтери-історики зі Львова створили ґрунтовну електронну базу, у якій будуть зібрані найважливіші джерела та матеріали про події Революції гідності, щоб зберегти пам’ять про Майдан 2013–2014 років.
Понад сотню стилістичних версій тризуба в контексті різноманітних геральдичних композицій, виконаних аквареллю, можна побачити у просторі українсько-американської виставки «За волю України!».