Хто полює на Чубарово?

Хто полює на Чубарово?

Унікальне урочище Чубарово в Чорнобаївському районі Черкащини, 7 тисяч гектарів якого тягнуться вздовж Кременчуцького водосховища, опинилося у вирі скандалу. Майже рік там не ступала нога мисливця, адже полювати у тих краях заборонено. Місцеві мисливці переконані: хтось поклав око на ці угіддя й хоче їх привласнити.

Цей резонансний скандал розпочався у квітні 2011 року. Тоді прокурор Черкаської області Микола Лісовий на сесії облради опротестував її рішення, датоване ще 2003 роком, про передачу мисливських угідь ТОВ «Мисливсько–рибальському товариству «Чорнобаївське» нібито через виявлені порушення законодавства (самі мисливці стверджують, що порушень ведення мисливського господарства у них не виявлено, хоча такі перевірки велися ще з дня організації товариства — з 2001 року). Депутати врахували протест прокурора і на сесії скасували рішення своїх попередників.

Аграрії — «вищий сорт»!

У Тернополі відбувся перший урочистий випуск першої в Україні Аграрної школи. Цей унікальний навчальний заклад було створено влітку минулого року на базі відомого агрохолдингу «Мрія», очолюваного Героєм України Іваном Гутою. Створивши надсучасне, як для нашої держави, сільськогосподарське виробництво, на певному етапі розвитку його керівники зіткнулися з браком висококваліфікованих спеціалістів відповідного рівня — агрономів, технологів, інженерів. Як відомо, матеріально–технічна база українських аграрних вишів однозначно бажає кращого, тож їх студенти мають дуже слабкі можливості закріплювати теорію з допомогою справді сучасної практики. Цей недолік і вирішили виправляти у «Мрії», запровадивши у своїй аграрній школі інноваційну програму для кращих випускників аграрних ВНЗ i молодих спеціалістів. «Фішка» агрошколи полягає в тому, що там не тільки дають максимум практичних знань, а й роблять це на сучасній виробничій базі з новітніми технологіями і найновішою зарубіжною технікою, про які переважній більшості сільськогосподарських підприємств у нашій державі доводиться поки що тільки мріяти.

«Скажи нам правду, капітане!»

Минає вісім років потому, як унаслідок пожежі злетіли у повітря склади боєприпасів під Новобогданівкою. Тоді, у травні 2004–го, під боком у села зберігалося до п’яти тисяч умовних вагонів ракет і снарядів. Вони розліталися довкруж на десятки кілометрів. Як і влітку 2005 та 2006 років, коли боєзапаси військової частини А–2985 знову здетонували. Це призвело, на жаль, до людських жертв і, ясна річ, до матеріальних збитків, які суд встановив у межах 2,3 мільярда гривень.

«Піч», від якої мороз по шкірі

«Піч», від якої мороз по шкірі

Двадцятиградусні морози у лютому допікали всім. Та по–справжньому «припекло»­ кременчужанам з будинку №31 по вулиці 50 років СРСР, коли вони одержали платіжки оплати за «домашнє» тепло останнього місяця зими. Судіть самі. Власникам двокімнатних квартир теплоенергетики нарахували по 675 гривень, трикімнатних — майже по 800. Себто централізований обігрів кожного квадратного метра зовсім не елітної житлоплощі обійшовся цим «щасливчикам» у 12 iз половиною гривень. І це ще, як кажуть, не межа. Бо ж в окремих багатоповерхівках прилеглого мікрорайону вартість опалення одного «квадрата» перевищила 15 гривень (!) при «середньоміській» 7 гривень.

Нетішин «фронт»

Нетішин «фронт»

Напередодні парламентських виборів, у жовтні цього року, українцям варто прискіпливіше придивитися до тих політичних сил, яким вони симпатизують. Приміром, не раз подумати, за кого віддати свій голос, доведеться мешканцям міста обласного значення Нетішин, розташованого на межі Хмельницької та Рівненської областей.

Сорго замість хліба?

Сорго замість хліба?

Аграрії стривожені: через екстремальні холоди на півдні України вимерзла майже третина всіх посівів озимих. Збитки підраховують десятками тисяч гривень: понад 150 гектарів полів необхідно пересівати наново.

«Запобіжник» для крадіїв

Оригінальний спосіб нейтралізації викрадачів металевих виробів із міських комунікацій придумали депутати Калуської міськради під час розгляду на сесії загроз від неконтрольованого прийому брухту. Цей прибутковий вид підприємницької діяльності вже завдав чималої шкоди місцевому комунальному господарству.

Тростянецький бунт

Тростянецький бунт

У вівторок кількасот тростянчан вийшли на мітинг до міської ради, аби підтримати міського голову Юрія Бову. «Всі на захист міста!», «Обласна владо, ти з ким?» — закликали та запитували плакати, а ще — обіцяли — «Не допустимо рейдерського захоплення!».

Побратимству заважає Бандера?

Ще 17 грудня 2010 року депутати Луцької міської ради більшістю своїх голосів присвоїли посмертно звання «Почесний громадянин Луцька» провідникові українських націоналістів Степанові Бандері за значний особистий внесок, героїзм і самопожертву в національно–визвольній боротьбі. За це рішення проголосували тоді 31 депутат із 50. Хоча лунали й протилежні думки, мовляв, не варто присвоювати такі звання постаті, яка розділяє Україну.

Мертвий сезон

Мертвий сезон

Через три тижні після розгулу стихії, що 5—7 лютого в окремих місцях Південнобережжя легко розправилась із пляжною надбудовою, власті Криму більш–менш визначились із сумою збитків і, відповідно, кошторисом відновлювальних робіт. Згідно з ним, лише на найнеобхідніше, себто на підготовку набережних Великоюї Алушти і Великої Ялти до курортного сезону, за словами віце–прем’єра місцевого уряду Азіза Абдулаєва, потрібно аж 44 мільйони гривень. Безпосередній начальник пана Абдулаєва — прем’єр Анатолій Могильов — минулого тижня заявив, що 19 лютого підписав у очільника Кабміну Миколи Азарова листа про виділення потрібних коштів. «Я думаю, ми повинні до початку травня відновити їх (тобто набережні. — Авт.)», — сказав на останній прес–конференції у Сімферополі Могильов.