Вдруге «не пройшов»

Вдруге «не пройшов»

Уперше Віктор Янукович відмовився скрiпити своїм підписом ухвалені парламентарiями зміни до деяких законодавчих актів щодо обов’язкового страхування цивільно–правової відповідальності власників (ОСАЦВ) транспортних засобів ще 10 квітня. Після доопрацювання документ знову відправили на підпис главі держави. Цього разу Янукович нібито відмовився підписувати зміни до закону через пункт, який надає співробітникам Державтоінспекції право вимагати від власників транспортних засобів поліс ОСАЦВ під час проходження реєстрації або перереєстрації автомобіля.

По гроші — до хворих

По гроші — до хворих

Вибух пролунав приблизно о п’ятiй годинi ранку в місті Знам’янка Кіровоградської області. Оперативна група міліції, яка виїхала на місце НП, встановила, що вибуховий пристрій був закладений у ту стіну лiкарнi, де було вмонтовано банкомат. На щастя, оскільки злочин стався в ранню пору доби, обійшлося без жертв і постраждалих.

15 гривень — і ти вдома

Сьогодні в Києві стартує кампанія проти «комендантської години» в гуртожитках. Студенти столичних вишів обіцяють до кінця навчального року добитися права приходити в гуртожиток у будь–яку пору доби. Попри те, що міністр освіти і науки Дмитро Табачник запевняв, що написав відповідного листа ректорам ВНЗ, а відтак чергові гуртожитків більше не перешкоджатимуть студентам приходити після опівночі, насправді все залишилося, як і було.

Нетішин «фронт»

Нетішин «фронт»

Напередодні парламентських виборів, у жовтні цього року, українцям варто прискіпливіше придивитися до тих політичних сил, яким вони симпатизують. Приміром, не раз подумати, за кого віддати свій голос, доведеться мешканцям міста обласного значення Нетішин, розташованого на межі Хмельницької та Рівненської областей.

Стус «живе» на пенсію

75–річний Олег Федоров останні 15 років життя присвятив збору унікальних речей, що належали Василю Стусу або мали відношення до поета. Впродовж 5 років чоловік переписувався з родичами та друзями поета, зрештою орендувавши у влади міста 40 квадратних метрів площі й заснувавши музей. Нині він налічує близько тисячі унікальних експонатів: листування Стуса, матеріали КДБ, фотографії, чернетки його віршів, конспекти з навчання тощо.

Кров за кров

Кров за кров

Інакше, ніж бандитським свавіллям «під дахом» правоохоронців, ліквідацію наметового містечка під стінами Донецького облуправління Пенсійного фонду назвати складно. Нальоту «братви у погонах» «чорнобильці» очікували ще в ніч із суботи на неділю або ж недільним ранком, проте присутність журналістів, очевидно, завадила провести «операцію».

Але в неділю близько 19–ї години зо три десятки людей у цивільному, без попередження і пред’явлення будь–яких документів, увірвалися на територію наметового містечка й завалили армійський «штабний» намет — єдиний, який опалювався, тож у ньому грілися учасники голодування. Зносячи намет, молодики буквально затоптали на смерть одного з мітингувальників.

Розсекречена ментальність

«Історія з грифом: секретно» — так називається щойно видана епопея нарисів про минуле України, автором якої є відомий історик і публіцист Володимир В’ятрович. В основу книги лягли матеріали, з якими пан В’ятрович устиг попрацювати, очолюючи архів Служби безпеки в 2008—2010 роках. Відтак тепер читачу стали доступними факти не лише про те, як діяли секретні й каральні органи СРСР, а й доля репресованих священиків і дисидентів, визвольний рух на теренах України і навіть справжні причини Чорнобильської катастрофи та останні дні розпаду Радянського Союзу.

Втопилася сама?

33–річну Оксану Ду­рицьку помітили відпочивальники. Її тіло плавало в затоці Собаче гирло в Оболонському районі столиці. Щоправда, правоохоронці не одразу змогли ідентифікувати загиблу, оскільки серед речей потопельниці, які залишилися на пляжі, не було жодних документів. Встановити особу жiнки змогли лише після того, як до Оболонського райвідділку міліції звернулася матір небіжчиці. Жінка повідомила, що її донька вже тиждень не виходить на телефонний зв’язок. А згодом впізнала у потопельниці свою доньку.

Шукайте в РДА!

Масштабами махінацій із землею Києва після доби правління «молодої команди» Леоніда Черновецького вжахнулися не лише громадськість і правоохоронні органи, а й нова столична влада на чолі з «регіоналом» Олександром Поповим. «Земельні відчуження, здійснені київської владою, сягнули 70 млрд. грн., а розкрадання зі столичного бюджету становить близько 4 мільярдів, — обурювався на одній iз прес–конференцій градоначальник. — Проводимо аукціони — нічого виставляти. Все роздано за безцінь».

Без права на молитву

Гучний скандал, який може стати прецедентом для всієї України, розгорається у місті Біла Церква на Київщині, де місцева громада мусульман, зареєстрована ще 19 років тому, ніяк не може почати будівництво мечеті. Відповідне звернення до місцевої влади майже триста вірян надіслали у 2006 році. Утім процес оформлення ділянки не завершений, а в місті вже розгорнулася справжня інформаційна війна проти мусульман. Окремими матеріалами у пресі навіть зацікавилося СБУ та працівники прокуратури, які побачили у них розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі.