Печериці з душком

Печериці з душком

Упродовж двох днів автору цих рядків телефонували мешканці Дунаєва, Куликова та інших сіл Кременецького району Тернопільщини. Просили, аби «УМ» поінформувала читачів про те, як «грошові мішки» з Києва за сприяння районних тузів відбирають у селян чи не останнє право — право дихати свіжим повітрям: «Навіщо нам той завод? У неділю в Дунаєві чотири села збираються на сходку до клубу. Приїдьте, напишіть...», — просили, зокрема, Петро і Михайло Чоповські.

Кефіром по толерантності

Кефіром по толерантності

Секретар Сумської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Юлія Левченко повинна відпрацювати 50 годин на громадських роботах. Таке рішення прийняв Зарічний райсуд міста Суми. Адміністративне покарання 22–річній сумчанці призначено за те, що під час «круглого столу» в Сумській міськраді, приуроченого до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію расової дискримінації, вона вилила пакет кефіру на голову однієї з організаторок заходу.

Чеська класика стала нашою

Чеська класика стала нашою

Як і обіцяли чеські партнери, один із двох замовлених їм електропоїздів уже прибув до Харкова. «Шкода» такого класу для української залізниці, — стовідсоткова новинка. Її унікальність підтверджується одразу двома параметрами. По–перше, всі шість вагонів потяга — двоповерхові, а по–друге, він може працювати як на постійному, так і на змінному струмі, враховуючи особливості українських реалій. «Чеська залізнична техніка — це класика, — поділився своїми враженнями начальник Південної залізниці Віктор Остапчук. — Вона дуже надійна і водночас достатньо проста в експлуатації. А комфорт і швидкість нового електропоїзда наші пасажири оцінять уже в першій половині травня.

«За Крим ми нічим не гірші»

Краєм виноградної лози в Україні традиційно вважається Кримський півострів. Дніпропетровщина ж із виноградом і, тим паче, вином ніколи не асоціювалася. Принаймні в масовій свідомості. Тепер же саме на Дніпропетровщині доволі потужно заявив про себе рух, активісти якого сповнені рішучості розвивати виноградарство і виноробство в області. «За Крим ми нічим не гірші, — заявляє президент «Клубу виноградарів Придніпров’я» Олексій Сухоруков. — Ви тільки подивіться, чиїм виноградом там торгують? Значною мірою нашим — нікопольським, томаківським, апостолівським».

Нафта за ціною Hennessy

Очищена нафта, за твердженням деяких народних цілителів, здатна позбавити від онкозахворювань навіть пацієнтів на пізніх стадіях страшної недуги. Схоже, цю дилетантську, не підкріплену ніякими практичними результатами версію як привід підзаробити на людському горі вдало підхопили комерсанти, для яких гроші справді не пахнуть. Принаймні в одній із господарських крамниць міста Калуш рекламують і продають польську нафту як панацею від раку. За 100 грамів цієї маслянистої мікстури треба викласти 45 гривень, що перевищує ціну деяких сортів знаменитого коньяку Hennessy.

Осідлати вітер

Осідлати вітер

Львівська школа №72 — єдина в Україні, де учні можуть наживо побачити, як працюють альтернативні джерела енергії. На її даху вже рік стоять вітряк та сонячна батарея. І хоча обладнання встановлювали з просвітницькою метою, від нововведення є й користь — за місяць вітряк і сонячна батарея виробляють 30 — 40 кіловат електроенергії. Для порівняння — це місячна норма споживання електроенергії для однієї людини в сільській місцевості. У школі цієї електрики вистачає для освітлення частини коридорів та роботи одного–двох комп’ютерів.

Згорів за Україну

Згорів за Україну

...У ніч на 21 січня 1978 року, в День Злуки, Олекса піднявся на Чернечу гору в Каневі. З собою мав дві каністри з бензином і запальничку. Був мороз — 15 градусів, багато снігу. Охорона музею Тараса Шевченка сховалася в теплі, та й Олекса розрахував свої дії так, щоб йому ніхто не заважав, тому вибрав нічний час. Чотири рази обійшов (залишилися сліди в снігу) навколо могили Шевченка. Спустився до схилу гори, звідкіля видно Дніпро. Розкидав близько тисячі заздалегідь виготовлених власноруч листівок. Підійшов до самого краю гори. Облив себе бензином. Дістав ножа і запальничку, черкнув — усе тіло спалахнуло факелом. Устиг зробити чотири кроки від схилу і вдарив себе ножем. Тіло знайшли вже вранці.

Шилову в мiшку не втаїш

Шилову в мiшку не втаїш

У дніпропетровському політикумі — гучна сенсація. Причому безпосередньо у середовищі керівної і спрямовуючої в області Партії регіонів. Щойно стало відомо про те, що звільнено з посади і навіть виключено з лав Партії регіонів заступницю голови облради Вікторію Шилову. Підстава — «за антисемітські та ксенофобські висловлювання». Що конкретно тут мається на увазі, регіонали не розтлумачують. Проте навряд чи хтось на Дніпропетровщині всерйоз сприймає таке формулювання. Бо всі розуміють, що «антисемітські та ксенофобські висловлювання» — це всього–на–всього невдале прикриття справжньої причини невдоволення напрочуд активною Шиловою, яка розпочала власну гру і мітить на депутатське крiсло в майбутньому парламенті.

Квартира Мареничу

Квартира Мареничу

Минулий тиждень приніс народному артисту України Валерію Мареничу чудову новину: волинська влада придбала для нього сучасну однокімнатну квартиру. У присутності журналістів голова обласної держадміністрації Борис Клімчук вручив артистові сертифікат на нове помешкання, документи ж, пообіцяв, будуть пізніше. Але ремонтом у новобудові можна вже займатися.

Вартовий старої фортеці

П’ять років поспіль архітектурно–містобудівна рада Харкова шукала місце для пам’ятника кошовому отаману Запорозької Січі Івану Сірку, перебравши замалим не всі знакові куточки міста. І ось нарешті сталося. Шестиметрову фігуру харківського полковника разом iз гарматою встановлять біля виходу зі станції метро «Історичний музей», яка розташована на території древньої оборонної фортеці, навколо якої, власне, і виник Харків. Вихід з підземки теж буде стилізовано під захисний мур, тому, затверджуючи саме цей проект, фахівці ще раз підкреслили комплексний підхід до увічнення пам’яті одного з найулюбленіших героїв–земляків.