А під вікнами... бункер Гітлера

А під вікнами... бункер Гітлера

Дев’ять років мешканці двох будинків міста Костянтинівка, що на Донеччині, намагаються відстояти право на нормальний відпочинок для своїх дітей і людей похилого віку. Річ у тім, що просто під вікнами їхніх багатоповерхівок, на місці трьох дитячих майданчиків, планують звести двоповерховий магазин — міськ­рада вже дала на це дозвіл. Проти громади — вся владна верхівка міста, більшість якої складають адепти від Партії регіонів. А коли люди дізналися, що на днях забудовники знову приженуть техніку й розпочнуть будівельні роботи, влаштували «похорон» своїм сподіванням на правлячу партію.

Викидаючи сміття, посміхайтеся!

Відеокамери стали справжніми помічниками черкаської мерії в боротьбі зі стихійними сміттєзвалищами. Тільки за останній час вони зафіксували щонайменше двадцять несвідомих громадян, які викидали свій непотріб де заманеться.

«Гамівна» сорочка для водія

На Полтавщині вирішили жорстко боротися з грубістю, а часом і з відвертим хамством водіїв та кондукторів пасажирського транспорту, що спричиняють численні нарікання, скарги на їхню роботу. Зокрема, як повідомив журналістам заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко, зараз переглядаються умови конкурсів перевізників, які виборюють право обслуговувати ті чи інші маршрути.

Полювання на мерців

Харків’яни останнім часом нерідко дізнаються про смерть своїх близьких завдяки телефонному дзвінку з ритуальних фірм. Тобто вони впевнені: їхня рідна людина десь на роботі чи, скажімо, прогулянці, і навіть не здогадуються, що сталося непоправне, а їм уже пропонують її поховати з усіма прийнятими на сьогодні почестями. Випереджати звістку про смерть ритуальним службам допомагає розгалужена система інформаторів. Наразі з приватними поховальними бюро співпрацюють медики стаціонарів, поліклінік та моргів, а за даними мера Геннадія Кернеса, — ще й міліціонери та лікарі станцій швидкої невідкладної допомоги. Вони оперативно сповіщають фірми про смерть людей для того, щоб «могильники» першими змогли запропонувати близьким покійних свої послуги. Бувають навіть випадки, коли співробітники ритуальних контор влаштовуються санітарами до медичних установ, аби вчасно потурбуватися про заробіток рідних підприємств.

Шедеври трансформаторних будок

Шедеври трансформаторних будок

Незабаром мине рік, як із «благословення» міського голови у Тернополі стартував оригінальний проект «Візуальне вуличне мистецтво». Для початку групі талановитих молодих людей надали можливість на власний смак розмалювати трансформаторні будки на подвір’ях житлових масивів. Відтак близько двох десятків сірих непривабливих стін перетворилися на своєрідні картини з пейзажами, міськими краєвидами, зображеннями мультиплікаційних героїв тощо.

Ми з тобою однієї крові

Ніщо так не поєднує людей, як батьківський край, рідна земля та дружні взаємовідносини. Може саме тому зустрічі Сумського земляцтва в Києві, яке налічує вже близько 900 сумчан, завжди проходять у теплій та щирій атмосфері. Нещодавно на чергову таку зустріч, що відбулася у приміщенні Київського національного університету дизайну та сучасних технологій, завітала поважна делегація на чолі з очільником Сумської області Юрієм Чмирем та головою облради Геннадієм Михайленком.

Віра проти стихії

Віра проти стихії

Для літньої маріупольчанки, що мешкає по вулиці Просторній у Приморському районі, Великоднє свято перетворилося на шок, проте без вищих сил тут явно не обійшлося. За словами очевидців, коли на другий день Великодніх свят пенсіонерка вийшла на вулицю погомоніти, через деякий час почула крик сусідів, які сповіщали про пожежу в її помешканні.

Музичні «гени» роду й народу

На Полтавщині, яка дала світові основоположника вітчизняної класичної музики, подвижника української справи Миколу Лисенка, влаштували безпрецедентне за масштабами і тривалістю відзначення 170–річчя з дня народження славетного земляка. Його іменини «гуляли» тут упродовж дев’ятнадцяти (!) днів, приурочивши до них музичний фестиваль «І струни Лисенка живії...». Розпочали його концертом художніх колективів, викладачів і студентів Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка у переповненій залі Будинку культури села Гриньки Глобинського району, де народився майбутній класик. А потім до віншування «чарівника музики» долучилися практично всі провідні мистецькі колективи краю. Програму фестивалю наповнили виставами, концертами, конкурсами, творчими зустрічами. Зокрема, після кількарічної перерви обласний театр ляльок презентував новий сценічний варіант дитячої опери ювіляра «Коза–Дереза». Не менш очікуваною стала прем’єра «заглавної» для обласного музично–драматичного театру ім. М. Гоголя вистави «Наталка–Полтавка», що поєднала творчість двох земляків–корифеїв слова та музики — Котляревського і Лисенка.

Право на повстання

Днями в селі Ковалівка, що під Полтавою, за ініціативою місцевих депутатів–«свободівців» урочисто відзначили 110–ту річницю тамтешнього селянського повстання. Цей виступ мав неабиякий резонанс у Російській імперії, про нього неодноразово повідомляв орган РСДРП — ленінська газета «Іскра».

Справжній «Фермерський»

Справжній «Фермерський»

У Черкасах по вулиці Смілянській запрацював сучасний оптово–роздрібний ринок «Фермерський». Його розмістили у приміщенні збанкрутілого українсько–французького підприємства практично при в’їзді в місто, що є досить зручним для виробників сільськогосподарської продукції з усієї Черкащини. Працюватиме ринок щоденно аж до 20–ї години.