День яскравих шкарпеток

День яскравих шкарпеток

Сьогодні у 64 країнах світу відбудеться масова акція LOTS OF SOCKS (сила–силенна шкарпеток). «Пропонуємо кожному цього дня одягнути різнобарвні або непарні шкарпетки, шкарпетки в смужечку чи з малюнком, яскраві гетри або гольфи. Можна зробити зі шкарпеток шарф, причепити їх до антени автомобіля або прикрасити сумочку — все що завгодно, аби ваш вигляд привертав увагу перехожих, — розповідає організатор акції в Україні Тетяна Михайленко. — З допомогою такого незвичного аксесуару ми радимо відчути, що означає бути не таким, як усі, жити під прискіпливими, а часто й недоброзичливими поглядами оточуючих. А також висловити солідарність iз людьми, що мають синдром Дауна».

Той, що вірив у наше воскресіння

Той, що вірив у наше воскресіння

У березні українці вже традиційно відзначають Шевченківські дні (9—10 березня), однак не менш важливими в історії України є й дати 15 березня — проголошення незалежності Карпатської України — та 17 березня — день народження її президента Августина Волошина.

«Не просто відтинок — після Масляної до Великодня...»

«Не просто відтинок — після Масляної до Великодня...»

Цього тижня православні християни входять у Великий піст, який вважається найсуворішим. Тож багатьох турбує питання — як правильно харчуватися, аби за ці понад 40 днів і канонів не порушити, і здоров’ю не зашкодити.

Як зауважив «УМ» президент Асоціації дієтологів України, головний позаштатний дієтолог МОЗ Олег Швець, краще утриматися від постування дітям, людям iз хронічними недугами, вагітним жінкам і матерям–годувальницям. «Добре зважити — постувати чи ні — мають також люди, чия робота пов’язана зі значними фізичними навантаженнями, адже вони можуть потребувати більшої кількості тваринного білка в раціоні, жирів, аби компенсувати втрати енергії, — наголошує Олег Віталійович. — Решті людей постування не протипоказане, а навпаки — може бути навіть корисним. Особливо тим, хто має надмірну вагу чи підвищений рівень холестерину у крові. Але хочу наголосити: здоровий спосіб життя — це не просто певний відтинок часу: після Масляної до Великодня. Уважними до себе, свого харчування слід бути завжди».

«Гнилий кабак» — «японцям»

15 березня — у Всесвітній день прав споживача — активісти рухів «Не будь байдужим!», «Дріжджі», «И так поймут!» вручили антипремію «Гнилий кабак­2012» найбільш послідовному українофобському закладу громадського харчування. За результатами моніторингу, ним стала мережа ресторанів «Муракамі». Активісти розповіли, що неодноразово звертали увагу адміністрації на порушення мовного законодавства, залишаючи записи в книзі пропозицій та відгуків, однак марно. Тож після прес­конференції у столичному інформагентстві «Укрінформ», де було підбито підсумки акції, активісти і журналісти вирушили до станції метро «Театральна», де в одному з ресторанів мережі «Муракамі» вручили антиприз адміністратору закладу.

Чутливі арбітри здоров’я

Чутливі арбітри здоров’я

«Бачу ознаки вегето–судинної дистонії, незначний набряк у тканинах і трохи підвищену густоту крові, — розглядаючи мої безіменні пальці під мікроскопом, пояснює лікар–терапевт Марія Масалова. — Серйозного лікування не потребуєте, однак ваші капілярчики «просять» дещо скоригувати спосіб життя: більше рухатися, повноцінно відпочивати і збільшити споживання рідини».

Телевізор вкорочує вік

Австралійські вчені виявили зв’язок між часом, який люди витрачають на перегляд телепрограм, і тривалістю життя. Любителі полежати на дивані біля «блакитного екрана» ризикують померти раніше, ніж їхні активніші співвітчизники.

Укол обов’язку і страху

Укол обов’язку і страху

Недавно Україною прокотилася хвиля судових процесів, ініційованих батьками дітей, яких відмовилися приймати до дитячого закладу через відсутність щеплень. Ці випадки знову привернули увагу до однієї з найгостріших у вітчизняній медицині тем — профілактичної імунізації дітей. З одного боку, держава зобов’язує населення вдаватися до профілактичної вакцинації проти важких інфекційних недуг через відповідні законодавчі норми, календарі щеплень (якими керуються педіатри у дитячих поліклініках) і можливість відвідувати дитячі освітні заклади лише за наявності довідки про щеплення. З іншого — громадяни не мають ні певності щодо якості запропонованих медичними закладами вакцин, ні гарантій безпечних наслідків для здоров’я після таких втручань.

Рецепт від паніки

Рецепт від паніки

Завтра в Україні набуває чинності законодавча норма про ліцензування імпортних лікувальних засобів. Ще торік улітку Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким з 1 березня 2013 року імпортер зобов’язаний мати сертифікат якості ліків від виробника і ліцензійний дозвіл на його імпорт. Документ також передбачає адміністративно–кримінальну відповідальність постачальників і виробників за якість ввезених ними препаратів. Нові правила для вітчизняного фармацевтичного ринку отримали неоднозначні оцінки як з боку медиків, так і споживачів ліків. Громадські організації стурбовані новим законом і вважають, що його введення призведе до гострого дефіциту імпортних ліків. Натомість у Державній службі України з лікарських засобів впевнені: жодних проблем у пацієнтів не виникне.

«Залізна» проблема

«Залізна» проблема

Анемія загрожує людині в різні періоди її життя, як при захворюваннях, так і при деяких фізіологічних станах. Розвиток недуги обумовлюють якість харчування, захворювання кишечнику, печінки, нирок, гормональні порушення та оперативні втручання. Вона може бути як самостійним захворюванням, так і супутнім симптомом інших внутрішніх негараздів в організмі, зокрема сигналізувати про інфекційну чи онкологічну проблеми. Анемія має свої небезпеки і вимагає тривалого лікування.

Хвороба «у короткій спідничці»

Хвороба «у короткій спідничці»

Ця недуга найчастіше активізується в холодну пору року, тож зима — один з її «улюблених» сезонів. Цистит належить до трійки найчастіших захворювань урологічної системи. І лідирує серед запальних хвороб сечовидільної системи. Щоправда, точної статистики поширення гострого і хронічного циститу в нашій країні немає, оскільки часто проблема залишається нерозпізнаною, а хворі лікують інфекції сечовидільних шляхів, не підозрюючи у себе такого підступного «звіра».