Зі швидкістю равлика

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр очікує від України та Росії конкретних пропозицій задля вирішення ситуації на Донбасі. Напередодні зустрічі глав МЗС «нормандської четвірки» міністр Штайнмаєр заявив, що виконання мирних домовленостей, яким уже 15 місяців, не може тривати вічно. При цьому, на його думку, сторонам потрібно всіляко уникати ескалації збройного конфлікту.

Смерть «кіборга» на мирній території

Смерть «кіборга» на мирній території

Захисник Донецького аеропорту 23-річний Іван Євчук, пройшовши пекло війни на сході України, загинув у Житомирській області за загадкових обставин. Тіло Івана нещодавно знайшли обабіч сільської дороги з численними забиттями по всьому тілу: зламані щелепа й нога, перебиті ребра й синя, опухла від побоїв голова. За попередньою версією судмедекспертів, хлопець помер від больового шоку. Нападники забрали із собою портмоне та годинник.

Перший Скрипка

У нелегкі часи кожен підтримує як може. Українські артисти також долучились до місії допомоги і стали ініціаторами заходів зі збору грошей для постраждалих від конфлікту на Донбасі. Так, 17 липня український рок-співак Олег Скрипка дасть у Чикаго спільний концерт з американським музичним колективом Lynne Jordan and the Shivers, щоб зібрати кошти для психологічної реабілітації українців, які постраждали від війни.

Вишиваний день календаря

Цьогоріч український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу, тим часом як на Батьківщині це свято досі не затвердили офіційно. Нещодавно організатори свята, як і минулого року, звернулись до Президента України Петра Порошенка з пропозицією затвердити третій четвер травня офіційним щорічним Всесвітнім днем вишиванки, тобто зробити його святом державного значення.

Бебі-бум у хижаків

Бебі-бум у хижаків

У сафарі-парку на Херсонщині народилося відразу вісім левенят у двох пар левів, а от у Миколаївському зоопарку цього сезону вперше побачили світ четверо амурських тигренят.

Рейд святими місцями

Російські окупанти в Криму продовжують незаконно затримувати представників корінного населення, триває тиск на мусульман. Нещодавно під час проведення п’ятничного намазу в мечеті села Молодіжне Сімферопольського району понад 50 озброєних людей затримали групу мусульман. Формальна причина — перевірка документів. За свідченнями правозахисників, затриманих було близько 100 осіб.

«Донецьк — це Україна!»

Усупереч застереженням ОБСЄ бойовики в Донецьку й Луганську 9 травня таки провели військові паради, присвячені Дню Перемоги. Фактично терористи й окупанти з так званих «ДНР» і «ЛНР» продемонстрували не «власну бойову міць» (якої насправді не існує), а сучасну військову техніку РФ — танки, артилерію, «Гради», бронемашини тощо. Відтак важке озброєння було підведено значно ближче до лінії розмежування, ніж це передбачено Мінськими угодами.

Патріотичний злом

Патріотичний злом

Агітпром проросійськи налаштованих сил, які активно промивають мізки своїм довірливим слухачам і читачами як у Росії, так й у «ЛНР»-«ДНР», вкотре днями зазнав атак з боку проукраїнських інтернет-активістів. Цього разу українські хакери кіберальянсу анонімних груп провели з 00:00 годин 9 травня операцію #OpMay9, у рамках якої здійснили 9 успішних зломів сайтів терористичної організації «ДНР». Під роздачу також потрапили російські сайти, які ведуть агресивну антиукраїнську пропаганду.

Ремонт за єни

Ще з 2002 року в Україні реалізується японський проект допомоги «Кусаноне». Минулого тижня посол Японії в Україні Шигекі Сумі заявив, що в його рамках ще надаватиме фінансову допомогу школам, яким необхідний ремонт або модернізація. Він сказав: «За програмою «Кусаноне» ми маємо угоду між урядом Японії та України, тому ця допомога надається напряму.