Удача на заміні

Удача на заміні

Мало хто очікував, що скромний «Базель» зможе залишити за бортом «плей–оф» Суперліги зірок «Манчестер юнайтед». Проте колектив Хайко Фогеля на груповому етапі двічі відбирав у «червоних дияволів» очки й сенсаційно пробився до 1/8 фіналу. Де натрапив на не менш грізного суперника — сусідів із «Баварії». Попри турнірні здобутки чемпіонів Швейцарії, у цій парі «плей–оф» однозначним фаворитом вважали мюнхенський клуб, який 2010 року грав у фіналі Ліги чемпіонів, та й цього сезону не проти взяти участь у вирішальному матчі, який відбудеться на баварській «Альянц–арені».

Зупинка «Локомотива»

Пертурбації в змагальному графіку харківського «Локомотива» підтверджують бажання керівництва команди якнайкраще виступити в єврокубку. Команда долучиться до першості України лише на другому етапі, а доти — здобуває додатковий досвід у вищому за рівнем відкритому чемпіонаті Росії. Щоправда, це не допомогло «залізничникам» взяти з наскоку Кубок ЄКВ. Натомість у Кубку виклику підопічні Юрія Філіппова стартували досить впевнено. На стартовому етапі харків’яни розгромили швейцарський «Амрісвіл», а в 1/8 фіналу впевнено розібралися з турецьким «Галатасараєм». Як розповідав «УМ» капітан «Локо» Володимир Татаринцев, єврокубкове завдання–мінімум для команди на сезон — «фінал чотирьох» КВ. Відтак останньою перепоною на шляху до окресленої мети стала «Варшавська політехніка».

Морозна стійкість

Морозна стійкість

У рейтингу найкращих європейських чемпіонатів, який нещодавно опублікувала Міжнародна федерація футбольної історії та статистики, українська прем’єр–ліга порівняно з попереднім звітом знову втратила позиції і, що показово, пропустила вперед, напевно, свого головного «конкурента» — російський чемпіонат. РПЛ має 12–ту позицію, українська ПЛ — 13–ту. Мабуть, це закономірно. Адже результати виступів п’яти найкращих клубів двох країн, за виступами яких і вираховується рейтинг, різняться дуже помітно. Якщо від України в цьогорічному «плей–оф» Ліги чемпіонів немає жодного представника, то Росію представляють одразу дві команди. Тиждень тому в першому матчі 1/8 фіналу ЛЧ чемпіон Росії, «Зеніт», вдома переміг португальську «Бенфіку», а позавчора віце–чемпіон, ЦСКА, гідно зіграв із зірковим мадридським «Реалом». У Лізі Європи РФ ще представляє «Рубін» та «Локомотив», а Україну — «Металіст».

Неолімпійська точність

На командному чемпіонаті Європи зі стрільби з пневматичної зброї, який днями завершився у Фінляндії, збірна України посіла в медальному заліку друге місце, здобувши загалом 22 нагороди (13 відзнак — в активі наших юніорів). Здавалося б, чудовий результат. Проте головний тренер збірної Анатолій Кукса підсумками відповідальних стартів не надто задоволений. Практично всі медалі, окрім однієї, наші «пневматики» здобули в неолімпійській дисципліні — стрільбі по рухомих мішенях. Найбільший внесок у «синьо–жовту» скарбничку зробили Владислав Прянишников та Галина Авраменко, які в індивідуальних змаганнях здобули «золото», а в командних — «срібло».

Наші справи в Делі

Наші справи в Делі

Минулої суботи в столиці Індії стартував перший із трьох запланованих олімпійських кваліфікаційних турнірів із хокею на траві серед жінок. На полі Національного стадіону в Делі шість команд ведуть боротьбу за одну путівку до Лондона, куди за підсумками континентальних форумів уже пробилися дев’ять збірних. Головним фаворитом індійського відбору вважають збірну Південної Африки. У неї найвищий серед учасників світовий рейтинг (12­й), і теоретично команда ПАР уже мала б бути серед учасників Олімпіади­2012 як переможець чемпіонату Африки. Однак члени Олімпійського комітету вирішили, що перемоги на африканській першості недостатньо, і свій рівень потрібно підтвердити на кваліфікаційному турнірі.

Злочин і слабке покарання

Злочин і слабке покарання

Ще до бою з Віталієм Кличком британця Дерека Чісору оштрафували на 50 тис. доларів — за те, що під час зважування дав українцеві ляпаса. Очевидно, штраф для чорношкірого хулігана має зрости, адже він продовжив свої витівки і в суботу. Уже в рингу він набрав у рот води й виплюнув її в обличчя Володимирові Кличку. А після поєдинку, на прес–конференції, влаштував бійку зі співвітчизником Девідом Хеєм, який у суперечці обізвав Чісору «лузером»; Чісора не лише розпустив руки, а й пустив у хід пляшку й був затриманий німецькою поліцією. «Така поведінка заслуговує на серйозне покарання. Ви не уявляєте, як важко було себе стримати», — прокоментував поведінку британського боксера Володимир Кличко. Його старший брат переміг, але не покарав Чісору за всі його дикунські вчинки.

Без сумніву, найкращою розправою був би нокаут, проте минулої суботи на настилі рингу мюнхенського «Олімпіахалле» британець так і не побував. Ба, більше. Цей 28–річний уродженець Зімбабве став чи не першим після Леннокса Льюїса, хто всерйоз «пощипав» Кличка–старшого і змусив заговорити про потребу завершення 40–річним ветераном спортивної кар’єри.

«Ти ж не на дебатах!»

«Ти ж не на дебатах!»

Упродовж тривалої гегемонії Віталія та Володимира Кличків на професіональному боксерському олімпі небагатьом суперникам вдалося «ужалити» їх фізично, тоді як сильних словесних ударів завдав чи не кожен опонент.

Леся Цуренко: Інколи тренеру потрібно промовчати

Леся Цуренко: Інколи тренеру потрібно промовчати

У час, коли потьмяніли зірки сестер Бондаренко, на тенісному небо­схилі України з’явилося нове світило — 22–річна Леся Цуренко. Наразі здобутки цієї милої киянки виглядають доволі скромно, проте це не завадило Лесі провести останні тижні минулого року в статусі першої ракетки країни.

Переорієнтація «королеви»

Переорієнтація «королеви»

Людині, яка довго лишалася без води, не можна втамовувати спрагу великою кількістю рідини. Ковтки живильної вологи потрібно робити повільно й невеликими порціями. Схожого принципу дотримуються і в УЄФА, де вирішили, що після затяжного зимового антракту треба розтягнути вісім чвертьфінальних матчів Ліги чемпіонів на максимально довгий період. Тож і маємо по два матчі на день упродовж двох тижнів — на жаль, знову без участі українських команд.