Голос з Ватикану

Угоду про трансляцію української редакції ватиканського радіо підписали 29 січня цього року генеральний директор радіо отець Федеріко Ломбарді і президент Національної телерадіокомпанії України Віктор Набруско. З 13 лютого по вівторках і четвергах о 22.05 українські передачі з Ватикану уже транслюються на 3-му каналі загальнонаціонального радіо, а з квітня додасться ще програма по п'ятницях. «Коли ми довідуємося, як живе церква в інших країнах, на інших континентах, то розширюємо своє розуміння того, чим є церква, — коментує предстоятель Української греко-католицької церкви кардинал Любомир Гузар. — Це дуже корисно для нас, бо ми тоді виходимо поза межі нашого подвір'ячка і починаємо розуміти, що церква — це є всесвітня, по-людськи кажучи, організація, яка старається відповідати на проблеми, що є в інших країнах, в інших обставинах, в інших культурах».

Жертва патріотизму

Інтрига зберігалася більше тижня — чому все-таки росіяни не пустили до себе Петра Порошенка. Не хотілося вірити, що немстиві «старші брати» так відплачують нам за Жириновського із Затуліним, яких попросили з України на невизначений термін. Тож висловлювалися різні версії, зокрема депутата Поживанова, який запідозрив, що в такий спосіб злі спецслужби хочуть позбавити російських дітей українських цукерок. А скринька просто відчинялася...

Росія гризе Огризка

Оголошення персонами нон-грата (або ж повідомлення через ЗМІ про це) стає практикою міждержавної політичної боротьби. Газета «Економіческіє Ізвєстія» повідомила, що в'їзд до Росії може бути заборонено екс-міністру закордонних справ України Борисові Тарасюку та в. о. міністра Володимиру Огризку. Така ініціатива, за даними видання, походить від ображеного депутата Держдуми, директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна, якого в Україні оголошено небажаною персоною. Але не все так просто, не особиста помста рухає цією темою, вважає Тарасюк.

Розігріємо «холодну війну»?

Розігріємо «холодну війну»?

Резонансна конференція, за іронією долі, відбулася у Мюнхені. Напередодні Другої світової війни саме у столиці Баварії вирішували долю Європи, зокрема здачу нацистській Німеччині Чехословаччини. Цього ж року в Мюнхені глави держав і високопосадовці з-понад 40 держав розважали світ розмовами на тему глобальної безпеки та геополітичної рівноваги. Але привiв у стан легкого політичного нокауту присутніх виступ президента Росії. Ця промова стала заявкою на нову «холодну війну».
Володимир Путін висловив чимало претензій, якщо не прихованих погроз, Сполученим Штатам і НАТО. Загалом дісталося усім світовим структурам, де Росія втрачає гегемонію, зрештою, можна сказати усім, крім ООН та Червоного Хреста. Світова преса не забарилася з реакцією, заряснівши заголовками на кшталт «Подих «холодної війни» або «Путін шокує європейців». Так, зокрема німецький Die Zeit зазначив, що Путін хоче відбудувати старий світовий лад, базований на світовій противазі СРСР та США. На переконання ж газети Die Welt, ці заяви врешті дозволили європейцям правильно зрозуміти хід мислення президента Росії.

Петро Тима: Хоча б символічне засудження Польською державою акції «Вісла» просто необхідне

Петро Тима: Хоча б символічне засудження Польською державою акції «Вісла» просто необхідне

Польсько-українська дружба іноді лишається платонічною, якщо не сказати віртуальною. Ділять не лише кордони, а й сумні ювілеї. Навесні цього року — 60-ті роковини депортаційної трагедії українців Польщі: акції «Вісла». І в Польщі, і в Україні проживає безліч людей, що постраждали внаслідок совєтської імперської політики винятково через свою «національну графу». Злочини, вчинені за наказом Москви, яка відверто стравлювала народи, тепер мусять «розгрібати» політики з Варшави і Києва. Найгірше, коли державна справа залежить від провінційних «політиків», адже, попри всі декларації, українці у Перемишлі й львівські поляки досі перебувають заручниками місцевих магістратів, які саботують передачу клаптика землі чи будинку. «Ціна питання» — вартість трикімнатної квартири.
Про проблеми найбільшої (принаймнi з органiзованих) громади автохтонних українців поза Україною — наша розмова з Петром Тимою, головою Об'єднання українців Польщі.

Космічний любовний трикутник

Космічний любовний трикутник

Про космічно-кримінальну історію, яка скидається на сценарій голлівудського трилера, розповіла флоридська газета «Орландо Сентінел». Позавчора астронавтка НАСА Ліза Марі Новак, яка здійснила 12-денний політ у космос у липні минулого року в складі команди «Діскавері», намагалася викрасти на паркінгу перед приміщенням міжнародного аеропорту в місті Орландо капітана-інженера армії США Колін Шипман. Причиною такого відчайдушного вчинку була любов. У базі Космічного центру ім. Кеннеді розігралася справжня любовна мелодрама: 43-річна Новак закохалася в астронавта, командира космічного корабля Білла Офелейна, але він мав роман зі згаданою офіцером Шипман.

«Дружба народів» і «формула міграції»

«Дружба народів» і «формула міграції»

Реєструватися у «старшого брата» чи ні? Після того як 15 січня в Росії вступили в дію нові імміграційні закони, кожен іноземець, в'їхавши на територію РФ, має стати на міграційний облік протягом трьох днів. «А як же дружба?», — виникло резонне запитання в українського МЗС, адже, за українсько-російськими угодами про безвізові поїздки, ми у них і вони у нас можуть перебувати без реєстрації 90 днів.

Смертельна «Гідність»

Смертельна «Гідність»

Учора президент США Джордж Буш мав представити Конгресу проект держбюджету на 2008-й фінансовий рік, у якому пропонується витратити на війни в Іраку та Афганістані майже чверть трильйона доларів. Військовий бюджет США збільшиться на 10 відсотків і сягне 481 млрд. доларів. Окрім того, Буш просить Конгрес окремо дати йому в наступному фінансовому році «на Ірак та Афганістан» i боротьбу з тероризмом 145 млрд. доларів. Одночасно Білий дім просить додатково ще приблизно 100 млрд. доларів бюджетних коштів на ведення воєн упродовж цього року.