Перша справа щодо зґвалтування українки під час війни російським військовим була направлена до суду Офісом генерального прокурора. Злочин стався в березні під час окупації Броварського району.
Так звані «фільтраційні табори» для українців рашисти облаштовують не лише на окупованих територіях, а й на території росії, поблизу кордону з Естонією. Щонайменше відомо про один такий «табір» та трьох людей, які пройшли тортури на кордоні.
Вчителька історії з Житомира Любов Плаксюк дуже любить гіацинти, але не квіти , а артустановки. Вона стала першою жінкою, яка очолила артпідрозділ ЗСУ.
В умовах війни жінкам доводилося народжувати у бомбосховищах або вдома, під окупацією. Дехто разом з дитиною був змушений тікати з-під обстрілів. Багато українок вимушено переселилися за кордон, щоб врятувати дітей.
На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей студентів масово змушують російські загарбники здавати кров для поранених солдатів.
На гарячу лінію психологічної підтримки, яку Офіс Омбудсмана започаткував спільно з ЮНІСЕФ, у період з 1 по 14 квітня звернулися близько 400 осіб через зґвалтування російськими військовими українських дітей та дорослих.
Пригадуєте, популярний свого часу серіал «Ксена – принцеса-воїн»? Виявляється, таких принцес-воїнів не бракує і в сьогоднішньому житті. Тетяні Чубар 23 роки, вона блондинка, мати двох дітей, в минулому кондитер, а зараз - військова ЗСУ.