На кордоні з Естонією рашисти влаштували «фільтраційний табір» для українців

14:35, 30.05.2022
На кордоні з Естонією рашисти влаштували «фільтраційний табір» для українців

Проходження «фільтраційного табору» — процедура надзвичайно жорстока

Так звані «фільтраційні табори» для українців рашисти облаштовують  не лише на окупованих територіях, а й на території росії, поблизу кордону з Естонією. Щонайменше відомо про один такий «табір» та трьох людей, які пройшли тортури на кордоні.
 
Як інформує Україна молода, про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
 
Він отримав свідчення про те, що рашисти облаштували «фільтраційні табори» біля пунктів переходу кордону Росії з Естонією. Андрющенко розповів, що йому відомо принаймні про один такий «табір» та щонайменше трьох людей, які пройшли його на кордоні.
 
«Ситуація така: коли ти перетинаєш кордон Росії, вони дивляться твої документи за українським закордонним паспортом, дивляться, що тебе було депортовано з Маріуполя і що ти підписав «бумажку» про свій статус, який вони намагаються тобі надавати», — пояснив Андрющенко.
 
Після цього українців відправляють на «фільтрацію». За його словами, процедура «незрівнянно жорстока» у порівнянні з «табором» у Безіменному, який змушені проходити маріупольці.
 
«Дуже жорстко, вже фсбешники, ніякі волонтери. Ніяких вже ігор. З досить великими допитами, затриманнями. Таке знущання-знущання», — каже радник мера.
 
Нагадаємо, що російські війська продовжують вивозити українців до фільтраційних таборів. Лише за останній тиждень туди вивезли майже три тисячі маріупольців.
 
Як відомо, із Маріуполя окупанти масово вивозять у «фільтраційні табори» чоловіків. у фільтраційних таборах, які російські окупанти влаштували мешканцям Маріуполя, загарбники вдаються до допитів дітей.
 
Станом на 22 травня загальна кількість депортованих до Росії маріупольців сягала близько 50 тисяч осіб. У міської ради Маріуполя також з’явився повний перелік фільтраційних пунктів Донецькій області для мешканців Маріуполя та Маріупольського району.
 
Як повідомляла УМ, російські війська евакуювавши із укритів меткомбінату «Азовсталь» в заблокованому Маріуполі 373 людини, згодом вивезли їх у фільтраційний табір в село Безіменне.