Ми вже не зобов’язанi ходити втрьох

Ми вже не зобов’язанi ходити втрьох

Про Віктора Морозова ми найчастіше говоримо, як про перекладача українською всіх книг «Гаррі Поттера», казки Роалда Дала «Чарлі і шоколадна фабрика», а також книг Пауло Коельо. Власне, «Алхімік» і «Гаррі Поттер та філософський камінь» Морозов спочатку почав перекладати «для себе», і тільки потім тривалий час переконував у необхідності надрукувати ці бестселери українських видавців. Ще про Віктора Морозова ми говоримо як про учасника знаменитих ВІА — «Арніки», «Смерічки», «Ватри», натхненника театру-кабаре «Не журись!», барда, учасника багатьох тандемів — із «Мертвим півнем» (у 2003 році — «Афродізіаки»), «Батяр-Бендом Галичина» (у 2002-му — «Тільку ві Львові»), «Четвертим кутом» (у 2000-му — «Треба встати і вийти») та революційних концертів — під час акцій «Україна без Кучми!» та на Майдані. Але мало де можна дізнатися, скажімо, як і чим живе Віктор Морозов. Тим більше що привід поцікавитися є — рівно рік тому 56-річний співак став батьком двох дівчаток Квітослави і Зоряни. Вони народилися у Вашингтоні, дружина Віктора — канадійка українського походження, а живе сім'я у Києві. Тут, у великій квартирі в центрі міста, серед пляшечок із дитячим харчуванням, кореспондент «УМ» розмовляє з Віктором Морозовим.

Табір, який співає

Табір, який співає

У середині серпня, коли більшість відсиджується на морях-океанах, таборах-пансіонатах, зовсім не відпочивати, а хвилюватися змусила шістдесятьох діток та їхні родини НТКУ. В цей час на Мельникова, 42 відбувався попередній відбірковий тур дитячого «Євробачення», в якому цього року вперше візьме участь Україна. До конкурсу було допущено 57 учасників. Двадцятьох найкращих виконавців, представлених у півфіналі, обирали члени журі, прослуховуючи демо-записи та переглядаючи відеоматеріали, надіслані учасниками.

«Виходжу на сцену з тим, що пережила сама. І від цього отримую найбільше задоволення»

«Виходжу на сцену з тим, що пережила сама. І від цього отримую найбільше задоволення»

Олена Вінницька гримнула дверима в гримерній колективу ВІА «Гра» і почала сольну кар'єру. Ну важко, звичайно, повірити, що її пісні так одразу взяли і посiли перші сходинки хіт-парадів... Але, спілкуючись із нею, навіть не виникає сумнівів у тому, що майбутнє у цієї співачки справді перспективне і багатообіцяюче (як для Вінницької, так і для українського шоу-бізнесу). На осінь заплановане благодійне турне, кошти від якого підуть на рахунки інтернатів, а також рок-фест для жіночих колективів. Тим часом Олена пише нові тексти і... вчиться дайвінгу. Що ніяк не заважає Вінницькій планувати третє відео з третього альбому — на пісню «Одиночество» з жовтим листям і картатими пледами. Побачимо, що придумає цього разу команда співачки, але, здається, сидіти і плакати в кліпі Олена не збирається.

Літо «жжот»!

Традиційно в серпні — час підбиття підсумків сезону: де наші звьозди були, що бачили, які сувеніри привезли? І найголовніше, чим надихнулися? — через кілька тижнів народ вимагатиме новинок. Про своє важке життя, і тому зазвичай недовгий відпочинок, а також про результати, які він залишає у творчості, «УМ» розповідають ті, кому вже вдалося кілька разів пірнути в море.

Радуйся, Маріє!

Радуйся, Маріє!

Днями співробітники київської обласної міліції затримали трьох підозрюваних у справі викрадення картин чи не найвідомішої української художниці Марії Приймаченко, а також знайшли 77 украдених картин. Про це вчора на прес-конференції повідомив начальник Головного управління МВС України в Київській області Віталій Яловенко, передає УНІАН. Зі слів Яловенка випливає, що затримали не всіх учасників крадіжки: за інформацією міліції, їх було п'ятеро, разом із замовником афери — українським колекціонером, ім'я якого не розголошується в інтересах слідства. Натомість серед затриманих є організатор злочину, а деякі з затриманих до правоохоронних органів потрапили не вперше.

Гуманітарний куратор Табачник. Що далі?

Гуманітарний куратор Табачник. Що далі?

Першим у післяреволюційному уряді гуманітарним віце-прем'єром став Микола Томенко. Він одразу відзначився кількома скандалами — наприклад, самовільно зініційованою зміною правил відбору на пісенний конкурс «Євробачення» та ідеєю об'єднання 5 державних кіностудій в одну структуру. На цій посаді «діджея» Томенка змінив спокійний і виважений В'ячеслав Кириленко, який одразу поставив перед собою чіткі завдання та способи їх вирішення. Нещодавно в ексклюзивному інтерв'ю «УМ» В'ячеслав Кириленко зазначив, що під керівництвом Прем'єра-«регіонала» працювати не буде. Відтак після формування складу нового Кабінету Міністрів навпроти посади віце-прем'єр з гуманітарних та соціальних питань стоїть ім'я Дмитра Табачника, який уже обіймав її в попередньому уряді Януковича. Відтак перше запитання, яке виникає після призначення його гуманітарним віце-прем'єром сьогодні: як і наскільки зміниться культурна і соціальна політика держави з приходом на таку посаду людини «синьо-білих», а раніше кучмівських поглядів.

Космiшна Мануна

Космiшна Мануна

Колись один iз найекстравагантніших ведучих каналу «М1» був зіркою «Території А» і в гурті «The Вйо» співав про космішну, мануну, ганджу і зорі, які пропливали кролем на схід. Нема уже ні «The Вйо», ні «Території А», народилися діти, і зараз Мирослав Джонович хіба імпровізує їм колискові: Корнію – три роки, Булату вчора виповнився рочок. До речі, Кувалдін напівжартома прогнозує, що запам'ятають вони не його римування, а мамині співанки: вона не тільки знає автентичні тексти колиханок (народилася в Коломиї), а й уміє їх співати (виконувала бек-вокальні партії у зірковий для «Братів Гадюкіних» час) — «Про Марійку і Іванка, і що хтось там вцілив (зі страждаючим обличчям) у самі груди». Словом, iз Кувалдіна зразка 90-х залишилася хіба справжнісінька грива дредів, ну і екзотичний колір шкіри. Хоча ні, креативна натура у нього залишилася — Мирослав традиційно в пошуку, амбітно запевняє: «Якщо у діаманта є декілька граней, то він може виблискувати всіма ними».

Затоплення «непотоплюваного» Биструшкіна

Затоплення «непотоплюваного» Биструшкіна

Головне управління культури і мистецтв Олександр Биструшкін очолив ще влітку 1993 року, і в «культурному» середовищі його називали «непотоплюваний». Як сказав у коментарі «УМ» арт-директор мистецької агенції «Арт-Велес» Тарас Грималюк, який часто співпрацював з управлінням, «Олександр Павлович міг знаходити спільну мову з будь-якою владою». Тому інформація заступника голови КМДА Віталія Журавського про підписану ще 31 липня заяву про звільнення Биструшкіна за власним бажанням для багатьох стала несподіванкою.

А Гаррі Поттер — голий...

А Гаррі Поттер — голий...

Шалено популярний серед дітей і тінейджерів британський актор Даніель Редкліфф на початку наступного року дебютує в одному з лондонських театрів, повідомляє «Кореспондент» з посиланням на The Times. Вочевидь, сімнадцятирічний «чаклун» вирішив убити двох зайців: довести, що, так би мовити, не Гаррі Поттером єдиним, та виразити себе не тільки перед камерою, а й на театральному кону.

ПроМІГАЛи «Хвилю»

ПроМІГАЛи «Хвилю»

Позавчора юрмальська «Нова хвиля» винесла на сцену зали «Дзинтарі» три статуетки у вигляді кришталевої хвилі з клавішами і вкрапленнями діамантів, а також грошові премії розміром 50, 30 і 20 тисяч доларів відповідно до трьох призових місць найдорожчого поп-конкурсу, організованого росіянами. За словами музичного продюсера «Нової хвилі» Євгенa Орлова, під час відбіркового туру оргкомітету довелося прослухати близько 7 тисяч заявок і вибрати 130 вокалістів із 30 країн, щоб після півфіналу залишити лише 16 учасників.