Віртуальні літри, або «Дєвочкі, живущіє в сєті» у пошуках любові

Віртуальні літри, або «Дєвочкі, живущіє в сєті» у пошуках любові

Це четверте концептуальне видання «БіЦ». Перед тим була «Антологія українського самвидаву», «Всі наші. Кулуарні історії з коментарями» та «Пісьма братана» Жені Галяса. Опус відраднинського пацанчика, хоч як старалася, подужати не змогла. Мережевих дівчаток примусила себе прочитати винятково із жіночої солідарності.

НСПУ вкотре «заяворіла»

НСПУ вкотре «заяворіла»

Як уже писала «УМ», на V з'їзді Нацiональної спiлки письменникiв України на посаду голови висувалося десятеро осіб, семеро з яких зняли свої кандидатури на користь Яворівського. Запеклий опонент Володимира Яворівського письменник Василь Рубан сам себе висунув на посаду голови, а письменник В'ячеслав Медвідь, прізвище якого запропонував хтось із залу, каже, що навіть не знав про висунення своєї кандидатури, бо саме у той момент відлучився.

V з'їзд - третій термін

Головними питаннями письменницького заходу, як і завше, було обрання голови СПУ. Більшістю голосів учасники з'їзду проголосували за письменника, парламентарія та громадського діяча Володимира Яворівського. Вперше Яворівського було обрано головою ще на третьому з'їзді СПУ. На цьогорічному з'їзді на посаду голови висувалося десятеро осіб, серед яких Микола Жулинський, Павло Мовчан, Михайло Слабошпицький, Світлана Йовенко та інші.

Зона світової скорботи

Зона світової скорботи

Для фанатів прози Стівена Кінга роман «Сell» (в українському варіанті «Зона покриття») найцінніший тим, що у вересні 2002 року письменник офіційно оголосив про закінчення своєї «жахливої» кар'єри. Мовляв, боїться зграфоманитися, бо фантазія вичахла. Крім того, на спокійне й безбідне життя Кінг заробив пристойно. Його річний прибуток становить близько сорока мільйонів доларів.

Єгор Бенкендорф: Цивілізація завдає шкоди. Але якщо зараз якийсь дивак почне їздити в місті на конi, він, на жаль, не врятує світ

Єгор Бенкендорф: Цивілізація завдає шкоди. Але якщо зараз якийсь дивак почне їздити в місті на конi, він, на жаль, не врятує світ

Напевно, від телевізійного продюсера не варто вимагати глибокого знання історії. Однак коли досить молода людина формує своє бачення історії, керуючись винятково шкільними підручниками радянської доби чи безапеляційними переконаннями політиків, які застрягли в учорашньому дні, це дещо спантеличує. Спілкуючись із Єгором Бенкендорфом, виконавчим продюсером телеканалу «Інтер», з одного боку переймаєшся симпатією до його внутрішньої інтелігентності й по-доброму безшабашного, мистецького мислення.

Малярчук і Криштопа: на два голоси

Малярчук і Криштопа: на два голоси

Практично одночасно у харківському видавництві «Фоліо» вийшла книжка прози Тані Малярчук «Як я стала святою», а у київському «НОРА-ДРУК» - книга Олега Криштопи «Кохання, секс і смерть - гарантовані». Для обох прозаїків - це третя книжка. Молоді письменники іронічно охрестили себе сімейним дуетом «Рушничок» і розповідають, що колись у якомусь переході вже бачили дует із такою назвою, але - співочий.

Дерев'яний Малевич і комунальна техніка

Дерев'яний Малевич і комунальна техніка

Вимита й свіженька столиця Буковини святкувала свій п'ятсот дев'яносто восьмий день народження. За два роки український «маленький Париж» відзначатиме круглу дату. Чи не найголовнішою подією цьогорічного святкування стало відкриття на площі Філармонії фонтану з музично-світловим ефектом. Щоправда, багато чернівецьких митців кажуть, що водограй не надто вдався: надто вже він невиразний і ріденький.

«Кишеньковий» чи міжнародний?

За словами організаторів, у фестивалі братимуть участь представники понад двохсот засобів масової інформації більш ніж із п'ятнадцяти країн світу, провідні політики, бізнесмени та діячі культури. Головною метою заходу є сприяння свободі преси. Тому на фестивалi відбуватиметься творчий конкурс, під час якого журі має визначити кращих медійників та найкращі засоби масової інформації.

Соціальне телебачення замість громадського

В середу, 20 вересня, в приміщенні Національної телекомпанії України журналістам презентували новий проект «Дорога додому». Партнерами й учасниками проекту, крім Першого національного, стали Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», громадська організація «Клуб успішних людей» та Міжнародний благодійний фонд «Проти дитячої лейкемії».

Брюнетка Маша та її поле

Поки на каналі ICTV тривало ток-шоу «Лінія конфлікту» з Машею Єфросініною, я вважала, що це далеко не найвдаліша спроба телеведучої, і з цікавістю чекала на її участь у нових проектах. Довго не могла викроїти часу, щоб подивитися нове розважальне ток-шоу на «Інтері» «Один у полі» (17.00 — час не надто зручний). Нарешті сталося. Та за десять хвилин перегляду я зрозуміла, що порівняно з новим «інтерівським» проектом «Лінія конфлікту» — був достоту геніальний телевізійний продукт, в якому Маша мала вигляд просто таки «телевізійного зубра».
Ідея шоу «Один у полі» полягає в тому, щоб один мужній чоловік — герой програми — відбив атаку «жіночої ради». І щоб почерез словесну дуель між гостями студії та ведучою зрештою народилася істина.