Парламент, який кликав до бою

У селищі-райцентрі Шишаки урочисто відкрили пам'ятний знак видатному землякові, борцеві за волю України Кирилові Осьмаку. Саме його, одного з фундаторів Центральної Ради, у 1944 році обрали керівником Української головної визвольної ради — своєрідного парламенту воюючої України, що здійснював політичну координацію дій Української Повстанської армії. За радянської влади Кирила Осьмака, як «контрреволюціонера», заарештовували неодноразово. Однак арешт у вересні того ж таки 1944 року виявився останнім. Випустити на волю людину, котра уособлювала політичне керівництво національно-визвольним рухом, «стовпи» комуністичного режиму вже не могли.

У дні свята — до електорату!

У дні свята — до електорату!

Три вихідні дні з п'ятниці до понеділка окремі лідери політичних сил провели не у столиці, а в регіонах України. В кожного був свій окремий тур та своя агітаційна «замануха» для електорату. На мітингах, ринках, історичних місцях багато обіцяли, зобов'язувалися та пропонували нові ідеї розвитку країни. Не обійшлося без ексцесів. Так, у місті Ромни ще напередоднi, у четвер, три десятки молодиків-кікбоксерів намагалися зірвати виступ одного з лідерів блоку «Наша Україна — Народна самооборона» В'ячеслава Кириленка, але охоронцям таки вдалося відтіснити їх від сцени. А як відбувалася святкова агітація в інших містах i селах?

Серп, молот і джип

Серп, молот і джип

Позавчора в Полтаві біля Палацу дозвілля «Листопад» лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко зустрічався з виборцями. Необхідність голосувати за комуністів вождь пояснював просто: всі головні конкуренти КПУ на цих виборах — «олігархічні» сили. А з «лівих» до Верховної Ради жодна партія, крім Комуністичної, не потрапить. Отже, тільки комуністи були і будуть справжніми захисниками трудящих, знедолених і бідних...

Майдан чи агітмайданчик?

Майдан чи агітмайданчик?

Цьогорічний Сорочинський ярмарок, який тривав із 14 по 19 серпня, видався яскравим і неповторним. А розширення кола його учасників, вихід на повноцінний міжнародний рівень (якщо раніше організатори ставили «галочки» подальшої «інтернаціоналізації» торжища в основному після його відвідин співробітниками посольств чи консульств, то тепер, скажімо, представництва тієї ж Грузії чи Узбекистану стали гідними партнерами і конкурентами українських підприємців) дали підстави постійному ярмаркувальнику, Президенту України Віктору Ющенку минулої суботи наголосити на необхідності організаційного вдосконалення відомого бренду.

Як Луценко за Януковича агітував

Як Луценко за Януковича агітував

Все-таки добре мати на чолі списку дві сильні політичні постаті. За минулі вихідні лідери «Нашої України — Народної самооборони» Юрій Луценко та В'ячеслав Кириленко в компанії соратників відвідали три області: Сумську, Полтавську та Кіровоградську. Удень вони встигали порізно відвідати невеликі міста: наприклад, на Кіровоградщині Кириленко їхав у Новомиргород, Луценко — у Світловодськ, ще кілька населених пунктів узяли на себе інші «нашоукраїнці». А ввечері всі «нашоукраїнські» «гастролери» збиралися разом на сцені в обласному центрі. Така тактика допоможе хлопцям за цю коротеньку кампанію відвідати щонайбільше населених пунктів.

«Зелена» печатка сільського голови

По-своєму відкрили новий мисливський сезон співробітники Державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України в Полтавській області: днями в Семенівському районі вони «вирахували» сільського голову, котрий вимагав і отримав чотири з половиною тисячі доларів США та дві тисячі гривень від одного з мешканців Кременчука. В такий спосіб чоловік мусив «підмастити» рішення очолюваного надто підприємливим керівником органу місцевого самоврядування про виділення йому земельної ділянки площею 0,33 гектара для спорудження на ній бази мисливців та рибалок.

Траса чи «трасовичка»

Одержавши інформацію про збройний напад із пограбуванням водія «Газелі» на автомагістралі Київ—Харків, співробітники Решетилівського райвідділу міліції одразу поспішили на допомогу. Однак за грабіжниками, як повідомив правоохоронцям потерпілий, уже й слід вичах. Оскільки водієві довелося спочатку довгенько промивати очі водою після «газової» атаки на нього озброєних пістолетом зловмисників, які почали стріляти ще під час руху, а потім добиратися до найближчої автозаправної станції, щоб зателефонувати звідти у міліцію. Нападники за цей час на своїх «Жигулях», звісно, встигли «приробити ноги» пакунку з 26 тисячами гривень, що знаходився під пасажирським сидінням «Газелі» (їх харківський підприємець брав із собою для закупівлі автозапчастин у Києві). Не погребували i 700 гривнями із його особистого гаманця...

Столичний «мауглі»

Телефонний дзвінок із Павлівки, що днями пролунав у Кобеляцькому райвідділі міліції, не залишав ні хвилини на роздуми. Ще б пак: бабуся дворічного Марка повідомляла про зникнення малюка. Батьки останнього, котрі живуть і працюють у Києві, на літо «сплавили» хлопчика дідусеві й бабусі в село. За відсутності там ровесників найбільшою розвагою і втіхою маленького уродженця столиці стали... «вуличні» собаки, яких хлоп'я просто обожнювало. Тварини відповідали йому взаємністю. Тож відсутність трьох «дворняжок» давала надію на те, що найгіршого з хлопчиком усе ж не трапилося, і він просто «загулявся» з улюбленими собачками. Але де? Та ще й на порозі ночі...

Заручники більшовизму

Поблизу села Мусіївка, що в Хорольському районі, врочисто відкрили пам'ятний знак жертвам «червоного» терору. Тут, біля підніжжя високого хреста, на мармуровій плиті викарбувані імена двох жінок і вісімнадцяти чоловіків — усього двадцяти загиблих земляків. Звідки така «кругла» цифра? Насправді та вбивча арифметика була і залишається ще жахливішою, ніж може видатися на перший погляд...

Смертельний «поцілунок» на дорозі

Учора о 7 годині 45 хвилин ранку на 154-му кілометрі автомагістралі Київ—Харків, що в Пирятинському районі на Полтавщині, сталася серйозна аварія. Саме там, як повідомив кореспондентові «України молодої» начальник Центру зв'язків із громадськістю обласної міліції Юрій Сулаєв, вантажний автомобіль «МАН» із причепом несподівано наздогнав і вдарив у «хвіст» наповнений пасажирами буквально «під зав'язку» місцевий рейсовий автобус «ПАЗ», який рухався попереду великоваговика.