Насилля і стратегія
Щонайменше 20 осіб загинули та 30 отримали поранення в результаті вчорашнього замаху терориста-самогубці в місцевості Мандалі на сході Іраку. Терорист із вибухівкою на паску «десантував» повітря у місцевій кав'ярні.
Щонайменше 20 осіб загинули та 30 отримали поранення в результаті вчорашнього замаху терориста-самогубці в місцевості Мандалі на сході Іраку. Терорист із вибухівкою на паску «десантував» повітря у місцевій кав'ярні.
Виявляється, відвідини Лівадії — давнішня мрія леді Мері Соамс. І навіть колись привід для заздрощів до рідної сестри Сари, котрій пощастило побувати з іменитим батьком у цих місцях під час Ялтинської конференції у лютому 1945-го. А от 22-річна на той час Мері не змогла скористатись нагодою і родинними зв'язками, бо якраз проходила військову службу молодшим офіцером на зенітній батареї. Проте згодом, п'ять місяців потому, все ж надолужила «історичну прогалину», особисто супроводжуючи главу сім'ї на не менш важливу по Другій світовій війні — Потсдамську конференцію, де Уїнстон Черчілль, Йосип Сталін і Гаррі Трумен краяли післявоєнну Європу на сфери впливу.
Позавчора в Парижі відбулася урочиста церемонія інавгурації нового президента Франції Ніколя Саркозі. Цивільна та військова церемонія в Єлисейському палаці відбулася за встановленим ритуалом, який не передбачає прийняття присяги. 52-річний президент-елект перебрав у свого попередника, ветерана французької політики Жака Ширака, всі президентські повноваження, включно з кодами доступу до французьких ядерних арсеналів.
Днями Конституційний суд Польщі різко зменшив апетити шанувальників тотальної люстрації, яку значна частина суспільства називає «дикою». Відтак люстрація буде, але у максимально ліберальній формі. Відтепер у Польщі не проводитимуть «соціальних експериментів» над журналістами, науковцями приватних вузів та бізнесменами, а головним люстраційним об'єктом будуть державні службовці. Про численні перекоси в «люстраційній галузі» торочили майже всі опозиційні сили Польщі, від лібералів до посткомуністів, а також чимало моральних авторитетів, таких як Геремек чи Міхнік.
Фонд колишнього президента Польщі Александра Кваснєвського Amicus Europae прийняв упродовж минулого року від українського олігарха Віктора Пінчука 892 тис. 822 злотих (близько 1,6 млн. гривень). Таку інформацію, яку першим подав польський телеканал TVN24, повторила вчора впливова газета «Жечпосполита». Видання зазначає, що інші спонсори внесли до Фонду Кваснєвського лише по п'ять тисяч злотих, тому напрошується висновок, що без грошей Пінчука Фонд Кваснєвського просто не міг би існувати.
Учора на свято Вознесіння Господнього в Москві в храмі Христа Спасителя відбулося підписання Акту про канонічне спілкування — власне, угоди про об'єднання Російської православної церкви (РПЦ) в РФ та Російської православної церкви за кордоном (РПЦЗ). Документ у присутності президента Росії Володимира Путіна підписали патріарх РПЦ Алексій ІІ та першоієрарх РПЦЗ митрополит Лавр.
Саміти ЄС, спільні з країнами-партнерами, ще ніколи не проходили так далеко від соціокультурних обрисів Європи, як цей, що його заплановано на 18 травня у російській Самарі. В атласах світу Самару можна відшукати на сторінці, протитулованій як регіон «Середнє Поволжя та Урал». Але Самара розташована все-таки ще до Уралу, тобто, згідно зі шкільною географією, це ще європейський континент.
Канадська фірма «Томсон Корпорейшн» придбає за 8,7 млрд. фунтів стерлінгів (17,23 млрд. доларів США) британську агенцію «Рейтер», повідомила вчора з Лондону сама агенція «Рейтер». Ця угода означає створення найбільшої у світі фінансової групи в галузі інформації та баз даних. Завдяки злиттю обидві компанії будуть щороку заощаджувати приблизно 500 млн. доларів.
Інтернетом лавиноподібно поширюється інформація, що пісня «Молитва», з якою в Гельсінкі перемогла представниця Сербії Марія Шерифович, є... плагіатом пісні «Ndraja» албанської співачки Соні Малай. Ця пісня була великим минулорічним хітом, активно розкручувалася албанським музичним телеканалом My Music і тому дуже добре відома на Балканах. «Молитва» і «Ndraja» мають наскільки подібні мелодії, особливо приспіви, що навіть люди без особливого музичного слуху вловлять схожість. Пісню «Ndraja» можна послухати і побачити за адресою: http://www.youtube.com/watch?v=4NvjII8_8AM. Якщо Албанія подасть судовий позов про плагіат, то чи часом не станеться так, що конкурс «Євробачення» наступного року доведеться проводити Києву?