«В Україні я вдома»

Рік віри оголосила цього року Українська греко–католицька церква для України та світу. «Це зовсім не значить, що в інші роки ми віруємо менше, — каже Кеннет Новаківський, єпископ Української греко–католицької церкви, єпарх Нью–Вестмінстерський із Канади. — Просто, знаєте, часом буває так, що ми стаємо пасивні, ліниві, нам здається, що все знаємо, то чого напружуватися ще? Та уявіть, що ваш лікар буде так думати, зовсім не враховуючи того, що з’являється нове. Хоча, звісно, принцип лікування вічний: зцілити хворого. Так і рік віри. Він не є чимось щойно придуманим, це просто можливість говорити про свою віру, нести добрі новини. І не лише про нашу церкву — про всі конфесії. Це можливість людям зрозуміти, що не лише священик відповідає за віру, за неї відповідає кожен».

Віртуальне утримання за реальні гроші

Віртуальне утримання за реальні гроші

Українці вже давно звикли: якщо перед виборами запевняють, що комунальні послуги не подорожчають, значить після виборів усе буде навпаки. Так сталося й нині. Не ­встигли нардепи обжитися у кріслах Верховної Ради нового скликання, як у квитанціях за комунальні послуги тихо й непомітно почали змінюватися цифри.

Скупати... динозавра

«Оновлені» платіжки від комунального підприємства «Полтававодоканал» неабияк «потішили» ба­гатьох мешканців обласного центру, котрі вже за січень нинішнього року мусять сплачувати за послуги водопостачання та водовідведення більш ніж двадцятивідсотковий «доважок» у порівнянні з минулорічним груднем. Та ще й під акомпанемент запевнень урядовців і місцевих чиновників про те, нібито ні «водні», ні інші комунальні послуги в нас не подорожчали. То про що йдеться? Розрахункову вартість життєдайної рідини справді не збільшували. З нового року змінили тільки добову норму її споживання на одну особу в помешканнях, які не обладнані лічильниками води, — з попередніх 300 літрів до нинішніх 350. Тож якщо раніше одному мешканцеві такої «безоблікової» квартири за мі­сяць до сплати «капало» майже 45, то тепер — більше 56 гривень. Відчуйте, як кажуть, різницю. Разом з обіцяним «покращенням» життя...

А GPS його знає!..

Не встигли львів’яни оговтатись від приємного безкоштовного WI–FI у трамваях, як чиновники здивували прогресом у впровадженні GPS–моніторингу в міському транспорті. Щотижня львівські урядовці звітують про ситуацію з моніторингом «маршруток», а тепер новинка добралася й до електротранспорту. Як повідомив начальник комунального підприємства «Львівелектротранс» Орест Козак, пристрої навігації встановлено на 139 одиницях електротранспорту — 62 тролейбусах та 77 трамваях. Тепер рух кожного конкретного «рогатого» можна бачити в онлайн–режимі. Для цього в місті діє спеціальна диспетчерська служба, де працює 25 осіб. Систему навігації Львова розробляло місцеве ІТ–підприємство, і обійшлася вона майже у 100 тисяч гривень.

Смертельна мітка

Смертельна мітка

Із потужним громадським рухом «За право громадян на екологічну безпеку» коїться щось незбагненне. Влітку минулого року, як писала наша газета, було вбито його засновника і незмінного лідера Володимира Гончаренка. Вбито після того, як за кілька днів до цього він провів гучну прес–конференцію, на якій обнародував сенсаційну інформацію про завезення до Кривого Рогу з Калуша ­трьох теплообмінників, забруднених хімічною речовиною першої групи небезпеки. На безлюдній сільській дорозі авто Володимира Івановича підрізала інша машина, з якої вискочили двоє молодиків і завдали екологові смертельних ударів по голові.

Смачний інтернаціонал

Смачний інтернаціонал

Минулої суботи у Полтаві вже вшосте відбулося Свято сала. За таких умов бути в чомусь оригінальними, погодьтеся, важкувато. Тож організатори дійства з культурницьких структур мерії вирішили вдатися до своєрідного повторення «пройденого матеріалу» й нагадати про головні «фішки» минулих святкувань імпровізованим музеєм просто неба. Його «експонатами» стали сало в шоколаді, в шампанському, з родзинками та суші–сало. Зрозуміло, тепер уже в одиничних екземплярах, які не пропонували скуштувати навіть щасливчикам.

Cварилися банкіри, а зникло… телебачення

Два тижні, як зник з екранів уже знайомий значок телеканала «Академ TV» — одного з трьох у Сумах. Журналісти відправлені в безоплатну відпустку; їх незакінчені програми чекають кращих часів, але чи дочекаються?

Культурний центр слід створювати самим

Культурний центр слід створювати самим

Усе почалося, коли онучка почесного консула Південно–Африканської Республіки в Одесі Лариси Поплавської вступила до першого класу Київської гімназії №143. Тоді енергійна пані Лариса познайомилася із творчою директоркою гімназії Світланою Тросюк, яка втілює у щоденне шкільне життя справді нові стандарти освіти. Кваліфікований педколектив гімназії під її керівництвом не лише викладає дітям п’ять мов, а й налагодив стосунки із носіями цих мов: гімназисти вивчають культуру країн, їздять за кордон та листуються з однолітками з Англії, США, Франції, Італії, Польщі, Туреччини. І ось тепер у Київської гімназії №143 відкрито ще й міжнародний дитячий культурний центр Південно–Африканської Республіки в Україні.

На людей — як на комах

Трагічно завершився стихійний мітинг людей, які на знак протесту проти скандальних ДТП перекрили трасу «Миколаїв—Одеса» в районі селища Варварівка. Двома днями раніше на Миколаївщині сталася трагедія: начальник Держ­автоінспекції Снігурівського району майор міліції Олег Палій на своєму автомобілі «Мазда» збив на пішохідному переході на смерть чоловіка.