Хто у конфорці? «Газпром»!

Хто у конфорці? «Газпром»!

Цього варто було сподіватися! Російська компанія «Газпром», яка є монополістом постачання блакитного палива до України, знаходиться за крок до отримання контролю над вітчизняними розподільчими мережами. Контроль не лише постачання газу до іншої держави, а й продаж його кінцевим споживачам (найприбутковіший вид діяльності. — Ред.), який не вдавався «Газпрому» в західноєвропейських країнах, монополіст може реалізувати у нашій дружній до нього державі.

Підмочені кредити і реальна репутація

Підмочені кредити і реальна репутація

Проливні дощі над пшеничними полями рідної держави вчора помітив і український уряд. Перший віце–прем’єр Андрій Клюєв, який нині тимчасово очолює Кабмін на час відпустки Миколи Азарова, заявив, що збирання і збереження врожаю для його кабінету — тема номер один. Йдеться не лише про витоптані градом ярі культури, а й про значно глобальніші проблеми. Натхненні суперсприятливою ринковою кон’юнктурою, українські селяни набрали кредитів у комерційних банках — у кілька разів більше, ніж торік. «Сума кредитів селу перевищила 32 млрд. грн., у тому числі на строк до 1 року — 12,3 млрд. грн.», — підбив баланс Андрій Клюєв.

Пюре зі зливою

Пюре зі зливою

Свинцеві хмари і проливні дощі, які не вщухають уже другий тиждень, починають викликати занепокоєння аграріїв. Кінець червня — початок липня у нашій державі видалися і справді аномальними. За словами начальника відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяни Адаменко, за 10—12 днів випало від 2,5 до 3,5 місячної норми опадів. Особливо щедрою на вологу погода була на Кіровоградщині, Черкащині, в деяких районах Київщини та Миколаївщини, які, за злою іронією долі, виконують роль всеукраїнської житниці. А отже, під дощами–градами можуть загинути мільйони тонн збіжжя. Зокрема, у проблемних регіонах втрати зерна можуть становити 15—20 відсотків. «Полягання ранніх хлібів зафіксовано на 20 відсотках посівних площ, а в місцях найбільш інтенсивних опадів — до 60 відсотків», — каже Адаменко. Метеорологи навіть готують зменшити свій прогноз урожаю зернових на мільйон тонн — до 42 млн.

Труба внутрішнього використання

Труба внутрішнього використання

...Свіжопостелена ділянка асфальтової дороги веде до простої на вигляд інженерної споруди: більшість сучасних вузлів та механізмів заховані під землею. Відкриття дотискної компресорної станції чекали не тільки мешканці Харківщини, які тепер не матимуть проблем із тиском у газових трубах навіть під час найлютіших зимових морозів. ДКС «Київська», що її спорудили на знаменитому Шебелинському газовому родовищі, має стати однією з великої мережі компресорних станцій: 19 нових та 6 модернізованих, які можуть зробити не таким уже й ефемерним бажання забезпечити потреби держави газом місцевого видобутку.

Обробляй моє поле!..

Обробляй моє поле!..

Український Прем’єр Микола Азаров невпинно продовжує гнути свою лінію. Незважаючи на жорсткий пресинг безжальної опозиції, від дій котрої навертаються сльози, Янович і далі активно мандрує регіонами держави — і несе разом із собою радість та надію місцевим мешканцям. «Минулого тижня я відвідав Черкащину та Луганщину», — зізнався він колегам–підлеглим на вчорашньому засіданні уряду. У першому варіанті Прем’єр відкрив об’їзну дорогу біля Умані, а у другому — хірургічний корпус Інституту раку та заодно, аби двічі не їздити, й фільтрувальну станцію.

Країна мрій

Країна мрій

Мешкати в Україні Миколи Азарова не відмовився б, мабуть, ніхто. За його словами, вітчизняна економіка продовжує стало розвиватися. «Зростання економіки дало додаткові ресурси — доходну частину бюджету на пропозицію уряду збільшено на 14 мільярдів гривень», — оптимістично заявив він перед початком вчорашнього засідання Кабміну. До успіхів свого Кабінету, які Микола Янович перераховував хвилин десять, належать: зарплата вчителя зросте на 340 гривень, а лікаря–хірурга вищої кваліфікації — на цілих 359! «Це реальні гарантовані доходи людей», — похвалився захмарними сумами Прем’єр. Збільшуються видатки на харчування дітей у закладах освіти, які розташовані у чорнобильських зонах, продовжував перелік Прем’єр, змінами до державного бюджету виділено 200 млн. гривень на розвиток служби екстреної медичної допомоги, плюс ще 400 млн. на ремонт централізованого водопостачання. Не забув уряд нагородити і 60 кращих, на його думку, представників молоді своїми преміями — за розбудову держави. Але головне — дефіцит держбюджету зменшено на 3,5 млрд. гривень.

Політична тінь від української пальми

Вітчизняні молокопереробні заводи знову опинилися на краю економічної прірви. Днями голова правління національної спілки виробників молока Росії Андрій Даниленко звернувся до свого галузевого міністерства з проханням заборонити імпорт українського сиру. Оскільки в Росії ніхто просто так не виголошуватиме такі сміливі заяви, можна не сумніватися, що ініціатива пана Даниленка була санкціонована, і невдовзі РФ закриє шлагбаум перед продукцією вітчизняного сироваріння.

Заплатив — і будь здоровий!

Криза в українському страховому бізнесі, схоже, закінчилася. «У більшості компаній справи йдуть добре або задовільно», — днями заявив керівник Держ­фінпослуг Василь Волга. Активність операторів, яку вони проявляють останнім часом, підтверджує така ситуація — і справді реальність, а не лише палке бажання чиновника. Після затишшя на ринок виходять нові продукти та форми їх подачі. Скажімо, сьогодні підбиває підсумки першого року роботи портал он–лайн страхування, заодно пропонуючи клієнтам–водіям юридичну підтримку у випадках незаконних дій працівників ДАІ. Держава ж намагається зробити цей процес росту підконтрольним. Так, позавчора Держфінпослуг оприлюднила на своєму веб–сайті законопроект, який передбачає запровадження для всіх страхових фірм єдиної організаційної форми — акціонерного товариства.

Опускайте, бо тримається!

Опускайте, бо тримається!

Валютний колапс у Білорусі аж ніяк не надав впевненості українцям. І хоча наша гривня — це не тамтешній «зайчик», в країні зафіксували збільшення попиту на іноземну валюту. Принагідно згадали й недавній прогноз опозиційного нардепа Наталії Королевської, за яким восени гривня може коштувати вже 11 гривень. Маловідомі експерти пророцтво Королевської одразу ж інтерпретували, поглибивши падіння нацвалюти до цілих 14 гривень за долар. Перед вихідними в інформаційне поле був змушений втрутитися навіть сам Прем’єр Микола Азаров, якому, втім, українці вірять ще менше, ніж деяким опозиційним політикам. «Наша гривня стабільна, як ніколи», — змусив хвилюватися підданих за свої збереження в національній валюті Микола Янович.

Ти з ким: з нами чи з огірком?

Ти з ким: з нами чи з огірком?

Овочі з євросоюзівською пропискою в Україні тепер перебувають під великою підозрою. Так рішуче відреагував Прем’єр–міністр Микола Азаров на «огірковий скандал», що виник між Іспанією та Німеччиною. Нагадаємо, що лише за один день — між 31 травня і 1 червня — у ФРН понад 1500 людей отримали зараження гострою кишковою інфекцією, причому з летальними наслідками. Жертвами хвороби вже стали 17 осіб. Причиною нібито стали огірки, які неналежним чином вирощували на двох іспанських фермах. Постраждалі від інфекції вже є в Австрії, Данії, Нідерландах, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Великобританії. А також Іспанії. Але найцікавіше, що заразу на батьківщину підозрілих огірків люди привезли... з Німеччини.