Корабель для пісні
У столиці Данії Копенгагені для 59-го міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» виділили цілий острів Амагер. Уже першого травня сюди з’їхалися представники 37 країн-учасниць для проведення репетицій і вечірок-презентацій. У колишньому суднобудівному комплексі B&W Hallerne, побудованому у 1960 році компанією Burmeister&Wain, облаштували головну сцену для артистів зі всієї Європи.
Коли малюнки розмовляють
Дивовижі літературного Середньовіччя
Шевченко, окупанти, Січові стрільці
Дослідник першої національної революції Роман Коваль презентував книжку «Шевченкіана Михайла Гаврилка» (К.: Історичний клуб «Холодний Яр») — з непам’яті повернуто викреслене російськими окупантами ім’я видатного українського скульптора, де-факто переможця конкурсу 1910 року на створення пам’ятника Т. Шевченкові в Києві (а окрім того, й одного з організаторів формувань Українських січових стрільців та Сірої дивізії армії УНР).
Арт як боротьба з ворогом
Відомо: коли говорять гармати, музи мовчать. Але коли ти — художник, а не солдат, тоді борешся, як можеш. Саме так можна пояснити виникнення у Києві унікального заходу нового формату «Артфорум», який має на меті об’єднати виставкову, концертну, театральну, літературну й кінопрограму з освітніми заходами й широким обговоренням культурних, громадських проблем і перспектив розвитку українського мистецтва.
«І залишилися лиш тими, ким були»
У пошуках основи життя
У п’ятницю, 25 квітня, третій Президент Віктор Ющенко з родиною презентував у Національному заповіднику «Софія Київська» виставку «Основи» зі своєї колекції українських старожитностей. Подивитися на селянські ікони, сакральну скульптуру, гуцульські скрині, текстиль, кераміку, хрести, писанки, різьблення (сідла, ярма, вози), посуд, одяг, рушники, килими кінця ХVIII — початку ХХ століття у галерею «Хлібня» завітало багато відомих людей.