Усі на ПДЧ!
Триває «катавасія», яку у Верховній Раді підняли опозиціонери з приводу «листа трьох» — заявки на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), підписаної Президентом, Прем’єр–міністром та Головою ВР. Партія регіонів, «ударна сила» що вже котрий день блокує роботу вищого законодавчого органу, вимагає від спікера Арсенія Яценюка відкликати свій підпис під «листом трьох». Голова парламентського комітету з євроінтеграції й досвідчений дипломат Борис Тарасюк доводить, що вимога «регіоналів» не має під собою жодних законних підстав. Більше того, «біло–сині» суперечать самі собі, адже всі нормативні акти, в яких закріплювався курс вступу України до НАТО, приймалися за їх повної згоди й підтримки. Тим часом сам ПДЧ — зовсім не гарантія вступу країни до Північноатлантичного альянсу. Саме незнання суспільством суті ПДЧ і дає можливість різним політичним силам спекулювати на цій темі.
«Кузькину мать» знову чувать
«У Росії є досить широкий арсенал засобів для того, щоб дати Україні, у випадку її вступу до НАТО, адекватну відповідь», — цитує агенція «Інтерфакс» слова Віктора Озерова, голови комітету з оборони та безпеки верхньої палати парламенту РФ — Ради Федерації. «Ці заходи можуть носити не тільки економічний, дипломатичний чи політичний характер», — таємниче застерігає сенатор. А який же характер, невже військовий?
«Білий лицар» серед зірок
Розбилися після «Безпеки польотів»
Усі 20 осіб, які перебували на борту військового літака CASA C–295M, загинули в авіакатастрофі, яка сталася позавчора ввечері поблизу міста Мірославець неподалік кордону з Німеччиною. Літак упав із висоти 200 метрів усього за два кілометри від аеродрому. На час аварії були погані погодні умови, зокрема туман. На борту літака, який розбився з досі не встановлених причин, перебували четверо членів екіпажу та 16 високих офіцерів авіації, які поверталися з конференції... «Безпека польотів». Як повідомляє інформагенція ПАП, серед загиблих, зокрема, бригадний генерал Анджей Анджеєвський, двоє полковників, командуючих авіабазами, командувач ескадрильєю тактичної авіації.
Остап Бендер a la franceis
Другий за рівнем капіталізації банк Франції Societe Generale втратив у результаті махінацій та неправомірних дій одного зі своїх трейдерів 4,9 млрд. євро, повідомляє Бі–Бі–Сі. Трейдер, ім’я якого не розкривають, використовуючи фіктивне проведення коштів, упродовж двох років відкрив позиції по ф’ючерсах на європейські індекси з перевищенням встановлених у банку лімітів.
НОВИНИ ПЛЮС
НОВИНИ ПЛЮС
Ще не вмерла польська віза
З 21 грудня візова «любов по–польськи» перейшла у нову форму й за любов до мандрівок та за бізнес–тури доведеться платити. Безкоштовними візи до Польщі лишатимуться лишень для певних категорій громадян. Відтепер порядок видачі віз стане жорсткішим, а ціна польського «шенгену» сягатиме 35 євро. Щоправда, для «привілейованих» громадян обіцяють зберегти і безкоштовні різновиди віз. Без віз їздитимуть і «блатні» власники дипломатичних і службових паспортів.
Але справжнім подарунком для звичних до всього українців стануть національні польські візи, чинні лишень для в’їзду в «окремо взяту Річ Посполиту». Вони будуть дешевшими і простішими в отриманні.
Нотр-Дам і нам
Свічки пам’яті відучора запалили і українці Франції. Цьогорічні заходи розпочалися минулої суботи покладанням вінків і колосків під Тріумфальну арку та месою у соборі Паризької Богоматері, яку правив архієпископ української автокефальної церкви з Бельгії Андрій Пешко і ректор собору «НотрДам де Парі» Патрік Жаке.