У Європу через вагончик

Нота протесту з’явилася після відвертого «забивання» на проблему львівської влади всіх рівнів. «Міні–сицилію» зі своїми законами, на яку перетворилася територія під приміщенням консульства, що на вулиці Сміливих, правоохоронці вперто не помічали. Влада, ніби змовившись, перекидала проблеми зі злочинним угрупованням із хворої голови на здорову — мовляв, раз консульство польське, то нехай поляки й розбираються. І це попри те, що вулиця попід консульством територією консульства не є, тому має контролюватися українською Фемідою. Натомість там заправляють місцеві спритники, які «залагоджують» увесь комплекс візових питань — від місця в черзі до отримання багаторазової візи. Приміром, аби не стояти півдоби, «зручне» місце у черзі можна придбати за 400—500 гривень.

Перемога над Перемогою

Відтепер у травні на Львівщині «парадів під гармошку» не буде — львівські депутати відкинули протест прокуратури, отож наступного року в області відбуватимуться тільки жалобні урочистості. За це рішення одностайно проголосували всі присутні в залі депутати, а їх назбиралося аж 80. Таким чином народні обранці були безкомпромісними у боротьбі з використанням на території області комуністичної символіки та у питанні відмови від терміна «Велика Вітчизняна війна» на користь загальновживаного у світі терміна «Друга світова». Тож 8—9 травня галичани відзначатимуть Дні пам’яті жертв Другої світової війни.

Поразка «Качура»

Поразка «Качура»

Виборчої несподіванки у Польщі не сталося — перемогу з досить переконливим відривом здобув Броніслав Коморовський. За даними Польської державної виборчої комісії, 95 відсотків оброблених бюлетенів засвідчили — висуванець правлячої партії «Громадянська платформа» отримав у другому турі 52,63 відсотки голосів виборців. У лідера партії «Право і справедливість», брата загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом Леха Качинського Ярослава — 47,37 відсотка голосів. Остаточні підсумки голосування ЦВК обіцяла оприлюднити вчора увечері, коли цей номер «УМ» уже був зданий до друку, але суттєво вплинути на результат не могло вже ніщо.

«Качур» проти «Комара»

«Качур» проти «Комара»

Польща готується обрати нового президента: завтра в країні відбудуться дострокові вибори, які стануть політичним наслідком «другої Катині» — авіакатастрофи під Смоленськом, що забрала цвіт польського політикуму, включно з президентським подружжям. І хоча всі уникають виборчих спекуляцій на трагедії загиблих, тема смерті президента Леха Качинського незримо витає над політичним небокраєм Речі Посполитої. Цю трагедію болісно пережили провідники всіх без винятку політичних формацій, адже всі мали серед загиблих якщо не друзів, то політичних партнерів, які викликали беззаперечну повагу. Гостроти кампанії додає й ефект незавершеності розслідування причин авіакатастрофи. Усі політичні табори, ніби змовившись, обходять дражливі моменти, уникаючи «несмачних» катинських спекуляцій.

Наливайченко сподобався націоналістам

Недавній «помаранчевий» шеф СБУ, а віднедавна — лідер громадської ініціативи «Оновлення країни» Валентин Наливайченко з осені остаточно зануриться у велику політику. Вчора він провів «розвідку боєм» у Львові. За словами Наливайченка, до кінця літа буде розроблено програму оновлення країни — над цим працюють громадські активісти по всій Україні. При цьому колишній головний спецслужбіст країни категорично відкинув повідомлення, нібито він може невдовзі очолити партію «Наша Україна»: «Це чутки, і їх я не коментую. Так само, як і не беру участі в інтригах».

Цільова «розтрата»

Днями начальник міліції Львівщини Михайло Цимбалюк озвучив резонансну інформацію. За його словами, порушено кримінальну справу за фактом нецільового використання понад 7 мільйонів гривень, призначених на підготовку до «Євро–2012»: гроші нібито використали на інші цілі. Як з’ясувалося, їх перекинули на ремонт доріг.

Війна за війну

Львівська прокуратура вирішила допомогти депутатам облради з’ясувати межі їхніх повноважень. Сталося це після прийняття львівськими депутатами наприкінці травня рішення «Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни»: народні обранці обласного рівня проголосували проти використання на території області комуністичної символіки і відмовилися від терміну «Велика Вітчизняна війна» на користь загальновживаного у світовій практиці терміну «Друга світова». Як запевнили «УМ» у прес–службі прокуратури Львівської області, було «з’ясовано, що при ухваленні даного рішення Львівська обласна рада вийшла за межі своїх повноважень, визначених статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

На чужому плацдармі

На чужому плацдармі

Перший офіційний візит Віктора Януковича в ролі Президента на Львівщину обставили по повній програмі — центр міста перекрили, всі прилеглі вулиці обставили знервованими міліціянтами. Склалося враження, що на охорону «донецького гаранта» вивели чи не весь особовий склад львівських силовиків — від оперів у цивільному до екіпірованих «беркутівців», які берегли Януковича та його почет від провокацій. Подібних заходів безпеки за жодного попереднього Президента не було. Очевидно, що організатори від Януковича почувалися на чужій території і справді побоювалися провокацій з боку політичних опонентів.

Бо самому страшно

Львівщина підготувалася, аби сьогодні прийняти «нашого дорогого» Віктора Федоровича і близько сотні його «сотоваріщів» — вони збираються провести у Львові Раду регіонів України, скликану Президентом постійну нараду за участю керівників усіх областей, мерів найбільших міст та багатьох інших чільних посадовців. Відтак збираються заїхати одіозні голова Ради міністрів Криму Василь Джарти та «губернатор» Харківщини Михайло Добкін, мер Києва Леонід Черновецький тощо. Очікуються і Прем’єр–міністр Микола Азаров та Голова ВР Володимир Литвин. За попередньою інформацією, засідатимуть у головному корпусі «Львівської політехніки».

«Вітчизняна» у скорботі

У вівторок Львівська обласна рада ухвалила рішення «Про відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни». Отож галицькі депутати вирішили не вживати термін «Велика Вітчизняна війна» як такий, що не відповідає українським історичним реаліям. Відповідно до цього рішення, 8–9 травня на Львівщині відзначатимуть Дні пам’яті жертв Другої світової війни.