У лідерах — «Лідер»

У лідерах — «Лідер»

Більше 12 тисяч загальноосвітніх навчальних закладів було проаналізовано журналом «Фокус», аби визначити рейтинг найсильнiших шкіл України. За його результатами представлено список 50 шкіл країни, які дають найкращі знання своїм учням, а також складено топ–десятку лідерів. Рейтинг шкіл видання публікує вже вдруге.

Математика до Оксфорда доведе

Математика до Оксфорда доведе

Шестеро талановитих українських школярів поїдуть улітку від нашої країни на Міжнародну учнівську олімпіаду з математики. Поборотися за звання найсильнішого математика цьогоріч у розумників є особливий стимул. Адже тому, хто набере на міжнародній олімпіаді найбільшу кількість балів, відома кондитерська корпорація надасть грант на навчання в престижному університеті Великобританії.

ЗНО плюс вступні іспити?

Законопроект, який занепокоїв українських школярів, не так давно був зареєстрований у Верховній Раді. Проте, нагадаємо, підтримки в суспільстві він не має й навіть викликає акції протесту. Одна з них відбулася 27 лютого на вулиці Банковій біля будівлі комітетів Верховної Ради, де проходили комітетські слухання щодо законопроектів «Про вищу освіту». Тоді на акцію протесту вийшло близько сотні студентів столичних вишів, які вимагали зняти з реєстрації законопроект Ківалова—Калетніка—Сороки.

Право на уроки

Учора світова спільнота вшосте відзначила Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм, встановлений ООН у 2007 році. У Києві діти–аутисти, їхні батьки, а також небайдужа громадськість прийшли в цей день під стіни Міністерства освіти, науки, молоді та спорту. Акцією під назвою «Аутисти повинні навчатися в школі!» вони намагалися достукатися до чиновників. Адже діти, в яких діагностовано аутизм, залишаються, по суті, за бортом повноцінного життя — їх неохоче беруть у дитячі садочки, а в звичайні загальноосвітні школи й поготів, бо вихователі й педагоги часто не знають, як поводитися і працювати з аутистами. Хоча ці малюки, як наголошують фахівці, цілком придатні до навчання, оскільки не є розумово відсталими, як дехто думає. Якщо з такими дітками почати займатися якомога раніше за спеціальними програмами й методиками, то вони здатні робити неймовірні успіхи.

«Мільйон троянд» для вчительки

«Мільйон троянд» для вчительки

Майже рік тривав Всеукраїнський конкурс «Класний керівник року» серед учителів загальноосвітніх шкіл зі всієї України. Визначити, хто ж є «найкласнішим» класним керівником нашої країни, виявилося дуже непросто. Представникам експертної комісії довелося вивчати не тільки тематичний матеріал, який надіслали викладачі, а й особисто побувати на багатьох відкритих уроках. Якщо врахувати, що тільки в заключному етапі конкурсу взяли участь 97 кращих педагогів з усієї України, — робота була проведена колосальна. У підсумку, всеукраїнський конкурс виграла вчителька математики і класний керівник Херсонської загальноосвітньої школи №46 Валентина Патрушева. Як визнає сама переможниця, стати «найкласнішою» їй допоміг нетрадиційний підхід до виховної роботи.

А ваша сім’я еко?

А ваша сім’я еко?

Минулого тижня в дитячих садочках Києва стартувала нова інформаційно–навчальна програма «Екосім’я від А до Я». На переконання компанії ТОВ «ХіПП Україна», що ініціювала цей проект, украй важливо з перших років життя виховувати в дітях почуття друга природи, а не байдужого споживача. «Дуже доречно розпочинати екологічне виховання саме з дітей дошкільного віку, коли закладаються первинні установки на все подальше життя. Адже з цими установками діти підуть у доросле «плавання», — каже кандидат психологічних наук, зав­кафедрою методики та психології дошкільної й початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Дятленко. — Сьогодні в Києві функціонує 702 дошкільнi заклади, в яких виховується близько ста тисяч дітей. Ці маленькі громадяни незабаром стануть дорослими і будуть визначати стратегію подальшого розвитку країни». Тому так важливо, наголошує фахівець, закласти в них основи екологічного мислення, а також здорового харчування та здорового способу життя. Адже від цих чинників залежить подальше здоров’я нації та відповідальне ставлення до довкілля.

Хто не платить, здатний ображатися

Соціологічне опитування, підсумки якого презентували в Сумах, проходило під гаслом «Ти маєш право на якісну освіту». Його організатори — Студентське братство Сумщини — прагнули з’ясувати, наскільки студенти усвідомлюють свої права на якісну освіту. В опитувальних листах були, зокрема, перераховані можливі порушення прав: примусові благодійні внески, вимагання хабарів на різних етапах студентського життя; неякісне викладання матеріалу; недостатнє матеріальне забезпечення навчального процесу — загалом дев’ять видів утиску студентських прав. І лише менше 17 відсотків опитаних відповіли, що з ними не стикалися.

Проводилося опитування у восьми вишах Сумщини, а також у ВНЗ Полтавщини, студенти яких також залучені до здійснення проекту «Підвищення рівня обізнаності молоді про можливості захисту права на якісну освіту», підтриманого Foundation Open Society Institute. «Ми не брали на себе функції соціологічного центру, — говорить піар–менеджер проекту Владислав Діброва. — Все зроблено силами студентів. Але, сподіваємося, наше опитування об’єктивне». Сподіватися варто, адже перед його проведенням Студентське братство Сумщини з партнерами з різних вишів упродовж року проводили тренінги, Літню школу прав студента, конкурс соціальної реклами «Диплом — не товар». І, власне, оті перераховані ймовірні порушення прав були визначені в процесі спілкування самою молоддю. А 650 сумських респондентів допомогли визначити рівень розповсюдження тих чи інших проблем.

Садок дитячий коло хати...

Садок дитячий коло хати...

Лише у дев’яти із 27 приватних дошкільних освітніх закладів Києва та Київської області ­фахівці Державної інспекції навчальних закладів України не виявили серйозних порушень. Натомість у 18 дитячих садочках рівень надання освітніх послуг не просто залишає бажати кращого, а навіть може загрожувати здоров’ю малюків. Такі дані перевірок, що були проведені в цих дошкільних закладах, оприлюднив на прес–конференції голова Держінспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко.

«Вчительська робота — це театр одного актора»

«Вчительська робота — це театр одного актора»

Івану Зязюну було лише 37 років, коли він очолив Полтавський педагогічний інститут ім. В.Г.Короленка і став наймолодшим ректором у радянській Україні. Його студенти й досі згадують, як вимогливо ставився ректор до зовнішнього вигляду своїх учнів.

Що нового в ЗНО?

Ще більше мобільних груп, металошукачів та камер відеоспостереження буде цьогоріч на пунктах проведення тестувань. Про це повідомила директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева. Все задля того, щоб посилити контроль за проходженням Зовнішнього незалежного оцінювання. Водночас кардинальних змін у процедурі проведення ЗНО не передбачено, але окремі нововведення все ж будуть.