Надія — на небайдужих

Володі Росенку лише 20 років. Він студент Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Завжди активний, добрий, має багато друзів. Досі він встигав скрізь — і в університеті, і на футболі, адже грає за збірну інституту. Напередодні Нового року Володі поставили страшний діагноз: апластична анемія важкого ступеня, тромбоцитопенія 3 ступеня, фібрильна нейтропенія. Зараз він перебуває на лікуванні в Черкаському онкологічному диспансері. Володя — з багатодітної вчительської сім’ї.

«Уночі температура в кімнаті опустилася до мінус шести»

Учора в редакцію «УМ» звернулися мешканці київського гуртожитку, розташованого майже в центрі столиці. П’ятеро людей, серед яких лише один «чоловік» — десятирічний хлопчик, просто замерзають у своїх домівках. Як таке може бути у столиці, де навіть, хвалити Бога, про бомжів подумали, створивши пункти обігріву, з’ясовувала «УМ».

«Храм науки» в аварійному приміщенні

«Храм науки» в аварійному приміщенні

Найближчими днями Державна акредитаційна комісія України розгляне питання про позбавлення ліцензій чергової порції вітчизняних вищих навчальних закладів. Серед них, як стало відомо «УМ», буде й Київський славістичний університет. Питання про припинення функціонування університету виникло через недотримання керівництвом КСУ ліцензійних умов.

Покоління оптимістів

Масштабне загальнонаціональне дослідження провели в українських школах співробітники Інституту соціології НАН України та Інституту педагогіки НАПН України восени минулого року. У ході цього опитування, в якому взяли участь понад 10 тисяч випускників та більше тисячі вчителів, фахівці намагалися з’ясувати, з якими почуттями входить нове покоління у доросле життя, які їхні життєві плани й прерогативи. Нинішні випускники — це покоління, яке народилося в 1994–95 роках. Воно не пам’ятає, що таке Радянський Союз, знецінені карбованці й порожні полиці в магазинах. Зате знає, що таке ринкова економіка, інтернет, багато хто з них бував за кордоном і бачив, якими є стандарти життя в цивілізованих країнах, і знає, до чого прагнути.

Спiткнулися на комі й тире

Спiткнулися на комі й тире

Написати, надіслати, перевірити — саме за такою схемою щороку в рамках Дня української мови та писемності відбувається Диктант національної єдності. Його ось уже одинадцятий рік поспіль проводить Національна радіокомпанія України. До акції можуть долучитися усі охочі, незалежно від віку та статусу, а ті, хто знає рідну мову найкраще, ще й отримають цінні призи.

Хочете писати тести — шліть листи

З 1 січня 2012 року розпочнеться реєстрація охочих пройти Зовнішнє незалежне оцінювання. Часу, щоб зареєструватися, старшокласники матимуть значно менше, ніж торік, — до 20 лютого. Причому документи на реєстрацію цьогоріч треба надсилати поштою (бажано рекомендованим листом). Тому слід потурбуватися про це з самого початку реєстрації. Аби у випадку відмови (це може статися, якщо подасте не весь комплект документів або неправильно заповните заяву) мати час iще раз пройти цю процедуру.

«Ми рішуче боротимемося з «торговцями дипломами»

«Ми рішуче боротимемося з «торговцями дипломами»

Створену в квітні цього року указом Президента Державну інспекцію навчальних закладів України її голова Михайло Гончаренко називає не каральним органом, а «діагностичним центром». Тут планують не лише здійснювати перевірки, а й визначати слабкі місця і проблеми системи української освіти, шукати шляхи їх вирішення і готувати відповідні пропозиції та напрацювання щодо усунення тих чи інших недоліків в освітній сфері для Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. І вже як крайній крок, навчальний заклад, трапляється, можуть покарати. Про те, за що ВНЗ може позбутися ліцензії, коли реально розпочнеться процес укрупнення університетів та чи виправдовує себе практика перейменування шкіл на гімназії й ліцеї, Михайло Гончаренко розповів в ексклюзивному інтерв’ю «УМ».

Ректорські пристрасті

Ректорські пристрасті

Студенти НТУУ «КПІ» виконали свою обіцянку: в середу близько 5 тисяч осiб пікетували Міносвіти, вимагаючи зустрічі з міністром Дмитром Табачником. Як уже писала «УМ», студенти КПІ обурені тим, що вже більш як півтора місяця колектив «Політехніки» не може отримати офіційну відповідь від Міносвіти, коли ж буде оголошено конкурс на заміщення посади ректора КПІ.

«Хтось дуже скучив за партійними зборами»

«Хтось дуже скучив за партійними зборами»

Сьогодні в Києві відбудеться III Всеукраїнський з’їзд освітян. Як уже повідомляла «УМ», обурена поспішною кулуарною підготовкою цього заходу Академія наук вищої школи закликала педагогiв бойкотувати цей захід.

«Вони отримають Сталінград!»

«Вони отримають Сталінград!»

У вітчизняному освітянському середовищі назріває черговий скандал — цього разу списи зійшлися навколо одного з провідних ВНЗ України — Київського національного технічного університету «КПІ». Річ у тім, що 1 листопада 2011 року, менш ніж за тиждень, у ректора столичної «Політехніки» Михайла Згуровського завершується семирічний контракт із Міносвіти.