Донбас без порожняка. І без зарплати...

«Покращення життя вже сьогодні», як і було заплановано, почалося у найбільш «біло–блакитному» регіоні — на сході України. За статистикою, три головні індустріальні області та місто Київ стали лідерами з заборгованості з виплати заробітної плати. Партія «Наша Україна» звертає увагу громадськості на дані, які оприлюднила Державна служба статистики щодо обсягів заборгованості з виплати заробітної плати станом на 1 червня 2011.

Труба внутрішнього використання

Труба внутрішнього використання

...Свіжопостелена ділянка асфальтової дороги веде до простої на вигляд інженерної споруди: більшість сучасних вузлів та механізмів заховані під землею. Відкриття дотискної компресорної станції чекали не тільки мешканці Харківщини, які тепер не матимуть проблем із тиском у газових трубах навіть під час найлютіших зимових морозів. ДКС «Київська», що її спорудили на знаменитому Шебелинському газовому родовищі, має стати однією з великої мережі компресорних станцій: 19 нових та 6 модернізованих, які можуть зробити не таким уже й ефемерним бажання забезпечити потреби держави газом місцевого видобутку.

Російський провал

Російський провал

Представники російської емігрантської преси наприкінці минулого тижня покидали свій конгрес і гостинний Київ з немалим здивуванням. І навіть не тому, що під час промови нашого Президента їх не пускали в туалет, а тому що на такий пересічний захід прибув сам глава держави. До того ж не просто приїхав і виступив, а й фінансував захід з кишені українських платників податків. «У демократичних країнах найвище представництво від влади на наших заходах — це депутат парламенту або заступник міністра», — зізнавалися колегам іноземні журналісти, що вільно володіють російською. Утiм пояснення цього феномену виглядає просто, а колеги з Ірландії, Греції чи Франції не розуміють, що ключовим тут виступає слово «російська». Керівник головного управління з гуманітарних питань адміністрації Президента Ганна Герман заявила прямо — фінансувати чи організовувати таке ж саме зібрання україномовних ЗМІ вони не планують. Натомість зайвий раз продемонструвати любов до всього російського — значить, отримати бонусний бал від Кремля. Щоправда, як виглядають ці бонуси і у що вони матеріалізуються — не знає ніхто, окрім, мабуть, самого Президента Віктора Януковича.

Країна мрій

Країна мрій

Мешкати в Україні Миколи Азарова не відмовився б, мабуть, ніхто. За його словами, вітчизняна економіка продовжує стало розвиватися. «Зростання економіки дало додаткові ресурси — доходну частину бюджету на пропозицію уряду збільшено на 14 мільярдів гривень», — оптимістично заявив він перед початком вчорашнього засідання Кабміну. До успіхів свого Кабінету, які Микола Янович перераховував хвилин десять, належать: зарплата вчителя зросте на 340 гривень, а лікаря–хірурга вищої кваліфікації — на цілих 359! «Це реальні гарантовані доходи людей», — похвалився захмарними сумами Прем’єр. Збільшуються видатки на харчування дітей у закладах освіти, які розташовані у чорнобильських зонах, продовжував перелік Прем’єр, змінами до державного бюджету виділено 200 млн. гривень на розвиток служби екстреної медичної допомоги, плюс ще 400 млн. на ремонт централізованого водопостачання. Не забув уряд нагородити і 60 кращих, на його думку, представників молоді своїми преміями — за розбудову держави. Але головне — дефіцит держбюджету зменшено на 3,5 млрд. гривень.

Політична тінь від української пальми

Вітчизняні молокопереробні заводи знову опинилися на краю економічної прірви. Днями голова правління національної спілки виробників молока Росії Андрій Даниленко звернувся до свого галузевого міністерства з проханням заборонити імпорт українського сиру. Оскільки в Росії ніхто просто так не виголошуватиме такі сміливі заяви, можна не сумніватися, що ініціатива пана Даниленка була санкціонована, і невдовзі РФ закриє шлагбаум перед продукцією вітчизняного сироваріння.

Заплатив — і будь здоровий!

Криза в українському страховому бізнесі, схоже, закінчилася. «У більшості компаній справи йдуть добре або задовільно», — днями заявив керівник Держ­фінпослуг Василь Волга. Активність операторів, яку вони проявляють останнім часом, підтверджує така ситуація — і справді реальність, а не лише палке бажання чиновника. Після затишшя на ринок виходять нові продукти та форми їх подачі. Скажімо, сьогодні підбиває підсумки першого року роботи портал он–лайн страхування, заодно пропонуючи клієнтам–водіям юридичну підтримку у випадках незаконних дій працівників ДАІ. Держава ж намагається зробити цей процес росту підконтрольним. Так, позавчора Держфінпослуг оприлюднила на своєму веб–сайті законопроект, який передбачає запровадження для всіх страхових фірм єдиної організаційної форми — акціонерного товариства.

Опускайте, бо тримається!

Опускайте, бо тримається!

Валютний колапс у Білорусі аж ніяк не надав впевненості українцям. І хоча наша гривня — це не тамтешній «зайчик», в країні зафіксували збільшення попиту на іноземну валюту. Принагідно згадали й недавній прогноз опозиційного нардепа Наталії Королевської, за яким восени гривня може коштувати вже 11 гривень. Маловідомі експерти пророцтво Королевської одразу ж інтерпретували, поглибивши падіння нацвалюти до цілих 14 гривень за долар. Перед вихідними в інформаційне поле був змушений втрутитися навіть сам Прем’єр Микола Азаров, якому, втім, українці вірять ще менше, ніж деяким опозиційним політикам. «Наша гривня стабільна, як ніколи», — змусив хвилюватися підданих за свої збереження в національній валюті Микола Янович.

Формула реформи: Я. мінус три...

Формула реформи: Я. мінус три...

«Ну що, мило взяв?» — віталися один з одним керівники обласних держадміністрацій, вмощуючись за столиками з іменними табличками великої зали засідань Кабінету Міністрів. Президентський штандарт уже стояв, а це значило, що Віктор Янукович не передумав — і таки прийде на розширене засідання уряду, яке вирішили присвятити необгрунтовано завищеним тарифам ЖКГ. А специфічний чиновницький гумор був реакцією на попередньо анонсовану обіцянку Прем’єра про персональну відповідальність: прес–служба уряду напередодні розповсюдила заяву, що дехто з регіональних очільників, хто не дав по руках своїм комунальникам, отримає до своєї посади титул «екс» просто на засіданні. Передчуття їх не обмануло — крісла позбулися троє: віце–прем’єр Вiктор Тихонов, його перший заступник Юрій Хіврич та голова Севастопольської міськ­адміністрації Валерій Саратов. Влада натякає — ці «жертви» не останні.

Сюрприз у трубі

Сюрприз у трубі

Україна — на порозі чергових газових домовленостей з росіянами. Дата Х — 7 червня, місце чергової знакової події — Москва. Рівно через тиждень на засіданні комісії з економічної співпраці у столиці РФ наш Микола Азаров разом iз Володимиром Путіним пообіцяли розповісти народові, що саме вони і ті, хто стоять щонайменше за одним із них, так довго і напружено говорили на газову тему. А оскільки чи не кожна наступна газова угода в Україні є чомусь гіршою за попередню, то сьогодні наше суспільство, затамувавши подих, стежить за кожним півнатяком високих урядовців.

Головне — знешкодити міну!

Україна не має економічних можливостей обслуговувати газові угоди 2009 року. Про це заявив Президент України (2005—2010), лідер «Нашої України» Віктор Ющенко в ефірі Першого Національного. На його переконання, ці домов­леності, в тому числі штрафні санкції, сформують «тотальний навіс над перспективою національної економіки». Ющенко наголосив на тому, що найбільша небезпека цієї угоди полягає в консервації базової ціни на газ, якої не має жодна країна в Європі, — це 450 доларів за тисячу кубометрів. «Ця проблема — це міна уповільненої дії. Проблема, яку вона приносить, — це приблизно 12—14 мільярдів доларів збитків. Проблеми, які приносять такі ціни на газ, ведуть до того, що наша хімічна галузь не покриє таких збитків. Вона не може бути конкурентною. Хто перший обвалився в 2001 році? Хіміки. 60—70% виробництва хіміків упало. Хто за ними пішов? Металурги. Це дві ключові статті нашого експорту. На таких умовах працювати неможливо», — сказав Президент.