Майже весна з Вакарчуком

Майже весна з Вакарчуком

«Я до свого зображення на екрані до сих пір не звик. У фільмі дивлюсь на момент емоцій, просто енергія і все», — зізнається Святослав Вакарчук на допрем’єрному показі кіноверсії концерту гурту «Океан Ельзи». З 26 лютого стрічку «OE.20 Live in Kyiv» можна побачити у кінотеатрах України. «Вперше побачив «Океан Ельзи» зі сторони.

«Надмірний патріотизм» Кириленка

«Надмірний патріотизм» Кириленка

У Мінкульті офіційно повідомили про фінансування лише тих мистецьких заходів, які пов’язані з підтримкою військових. Днями міністр культури В’ячеслав Кириленко анонсував створення координаційної ради «Зброя культури» для організації заходів у зоні АТО.

Книжкове сузір’я

Книжкове сузір’я

Церемонія нагородження ХVІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року’ 2014» зібрала відомих літературознавців, письменників, літературних критиків, політиків. Серед присутніх — директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, президент українського ПЕН-клубу Микола Рябчук, перший заступник міністра культури Ігор Ліховий та інші.

Арт-переселенець

Арт-переселенець

Культурний простір столиці почав змінюватися завдяки появі ще однієї інституції — донецького мультидисциплінарного культурного проекту «Ізоляція», територію якого у рідному місті бойовики так званої «ДНР» захопили на початку літа минулого року. Сьогодні, за словами засновниці фонду Любові Михайлової, у підвалах, де чотири роки жило мистецтво, сепаратисти утримують понад сто заручників у нелюдських умовах. Тож, як би Михайловій не хотілося повернутися на малу Батьківщину, назад вороття немає. Принаймні найближчим часом.

Час музею

Час музею

За останні роки київський музей Тичини на вулиці Терещенківській став чи не найвідвідуванішою установою столиці, адже тут, окрім цікавої експозиції, постійно проводять різноманітні акції, що свідчить про переформатування зберігача спадщини у справжній культурний простір європейського зразка. Виробивши свою внутрішню маркетингову політику, музей сьогодні створив бренд, який помітний і визнаний в Україні і за кордоном.

Обійшлося без бульки

Обійшлося без бульки

Днями у столичній книгарні «Є» літературні експерти нагородили переможців книжкового рейтингу «ЛітАкцент року - 2014». Серед номінацій — «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей» та «Літературознавство й есеїстика», а також єдина в Україні антипремія «Золота булька».

Без акордеона

Резонансна справа Ігоря Завадського нині знову виринає у медійному просторі. 20 січня, у день народженння акордеоніста, на Ярославовому Валу в Києві у Будинку актора відбувся концерт «Ігор Завадський збирає друзів». Нагадаємо, що три роки тому музиканта, його директора та водія заарештували за підозрою у розбещенні неповнолітніх.

Пластична операція

Пластична операція

Майже три десятиліття у підвалі на Шовковичній у столиці триває історія Театру пластичної драми на Печерську. Творча біографія цього закладу налічує численні нагороди, участь у фестивалях, гастролі по Україні та близькому зарубіжжю.

Гра із Гоголем

Гра із Гоголем

Дехто з любителів містики жартує, що Микола Гоголь, коли починав писати збірку оповідань «Вечори на хуторі біля Диканьки», кусав собі лікті, що пройде 185 років і лише тоді в Україні працюватиме художник, який розумітиме світ, як він, і зможе гідно проілюструвати його твори.

Генеральна репетиція перед «Оскаром»

«Золотим глобусом» Голлівудська асоціація іноземної преси нагороджує кращі кінострічки та серіали із 1944 року. Багато кінокритиків вважають премію однією із найавторитетніших та часто називають її «другим Оскаром».