У гості до нардепа
Народні обранці мають як ніхто опікуватися бідами свого народу. І саме вони першими мали б відгукнутися на проблеми біженців, які зараз масово тікають із гарячих точок на сході. А якщо не хочуть самі, то їх варто про це гарно попросити. Схоже, така тенденція шириться Україною, оскільки після того, як група біженців оселилася в будинку тепер уже колишнього депутата Олега Царьова, невідомі навідалися до оселі родини іншого екс-регіонала, Володимира Олійника.
Мед із Совиного Яру
Минулих вихідних у черкаському селі Водяники Звенигородського району, у якому туристи влітку люблять відвідувати тамтешній мальовничий Совин Яр, а взимку — гірськолижний курорт, звучав Гімн України. Його заспівали місцеві жителі та гості з Черкас і Києва, котрих зібрала біля церкви Вознесіння Господнього добра й патріотична справа — з ініціативи митрополита Черкаського та Чигиринського Іоанна тамтешній люд відправляв продукти харчування воїнам-прикордонникам, котрі нині охороняють Вітчизну від «брата»-агресора.
За знання — гроші
У Черкасах міська влада оголосила, що гарні знання підростаючого покоління мають заохочуватися і вирішила нагородити «найрозумніших» грошовими преміями. Відповідно виконком ухвалив рішення, що ті школярі, котрі доклали чимало зусиль і перемогли цього року у міжнародних та всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах і турнірах, одержать не лише традиційні грамоти, а й гривневі винагороди.
З пензлем та у вишиванці
У селищі міського типу Вільшана Городищенського району в рамках проведення на Черкащині Шевченківських днів, приурочених до 153-ї річниці з дня перепоховання праху Кобзаря у Каневі на Чернечій горі, встановлено скульптуру молодого Шевченка. Вона тут з’явилася не випадково. Адже саме у Вільшану в 1828 році малий Тарас, який так хотів навчитися малювати, прийшов до управителя маєтком поміщика Енгельгардта по дозвіл навчатися у маляра.
На кратері метеорита, де ротмістр жив
За радянських часів на Черкащині було п’ять колгоспів–мільйонерів, один з яких діяв у селі Ротмістрівка Смілянського району. Господарством iз патріотичною назвою «Україна» керував орденоносець Григорій Стельмащук, якого називали добрим та дбайливим господарем. За його головування у Ротмістрівці побудували школу, дитсадок, лікарню, Будинок культури, облаштували дороги, водогін. Тепер це вже історія, тож «УМ» вирішила поцікавитися, чим сьогодні живе село, що колись так славилося великими врожаями та розвитком соціальної сфери.
У Черкасах на виборах міського голови лідирує колишній мер Сергій Одарич
Вибори міських голів та депутатів відбулися і в Черкасах, Каневі, Христинівці, Корсунь-Шевченківському та Кам’янці.
Чого злякалися Москва і Мінськ?
Мільйон на вечерю
Днями на Черкащині жадібність зіпхнула з крісла ще одного крупного чиновника, який, певно, думав, що коли схід країни у неспокої, то до його липких рук нікому в державі немає діла. Але ним таки зацікавилися оперативники СБУ та міліції, які взяли «на гарячому» начальника Головного управління Держземагентства в Черкаській області Петра Гамана.
Вугілля для начальника
Куди зникли тисяча тонн вугілля з комунального підприємства Черкащини — над цією задачкою мізкували співробітники облуправління СБУ Черкащини. І розв’язали її, з’ясувавши, що до цієї афери доклав руку керівник цього ж КП.