Тіньові гривні: СБУ викрила конвертцентр з обігом у 600 мільйонів

23.02.2017
Працівники СБУ спільно з Держслужбою фінансового моніторингу, прокуратурою, фіскальною службою та поліцією припинили діяльність конвертаційного центру, який виводив «у тінь» кошти, у тому числі й державних підприємств.
 
Про це повідомляє прес-служба СБУ.
 
«Правоохоронці встановили, що «конверт» обслуговував декілька десятків підприємств з Києва та Черкаської області. Через фіктивні безтоварні операції ділки впродовж 2016 року перевели в готівку понад 600 мільйонів гривень», — розповідають правоохоронці.
 
Обшуки у фігурантів цієї справи пройшли в головному офісі «конверта» у Києві та в одного з його учасників у Черкасах.
 
Там, а ще за місцем проживання, в автомобілях ділків, оперативники спецслужби виявили банківські картки, чекові книжки, ноутбуки з програмою «клієнт-банк», флеш-накопичувачі, мобільні телефони з перепискою, блокноти із записами та печатки суб’єктів господарської діяльності, які підтверджують проведення нелегальних оборудок.
 
«Співробітники спецслужби також вилучили майже півмільйона гривень готівкою.
 
Наразі заблоковано видаткові операції на суму понад п’ятсот тисяч гривень фірмам, задіяним у діяльності конвертцентру», — наголошують працівники СБУ.
 
За їхніми словами, вирішують питання щодо накладення арешту на рахунки, відкриті в одній із банківських установ iз російським капіталом.
 
Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.