Донецька капітуляція

Донецька капітуляція

Насправді чемпіон здав свої позиції ще раніше, коли гірники взялися дедалі активніше тиснути на арбітрів і були переконані, що саме це — основна складова гри, яка приносить результат. А ще — коли досвідчений румунський тренер Мірча Луческу зупинився у творчому зростанні в українській першості, зробивши ставку на індивідуальні технічно-артистичні дані легіонерів. Навіть справжнім шанувальникам традицій «Шахтаря» й футболу загалом було гидко дивитися на падіння донецьких варягів за найменшого дотику, а ще частіше — й без контакту взагалі. Позавчора гірники грали з ФК «Харків», і, склалося враження, більшість штрафних у бік харків'ян «сіренький» арбітр Сіренко присудив за трюки, які по-баскетбольному можна назвати «фолом у нападі». Свій переляк перед господарями Донбасу сімферопольський суддя показав в усій красі призначенням 11-метрових. Ідеться навіть не про ті два пенальті, які не змогли реалізувати Срна та Елано, а про історію зі скасуванням ще однієї «точки». Лише після консультацій із лайнсменом рефері зрозумів, що рукою у володіннях героя матчу, голкіпера ФК «Харків» Худжамова зіграв не захисник гостей, а Олексій Белік!

Глазго чекає на іспанський фінал

Повторні півфінальні поєдинки Кубка УЄФА принесли радість не лише уболівальникам двох іспанських клубів. Навряд чи приховуватиме своє задоволення від виходу у фінал «Севільї» також наставник «Шахтаря» Мірча Луческу, який і раніше стверджував, що це на сьогодні — кращий клуб у Європі, і севільцям, мовляв, програти не соромно. До речі, у свіжому рейтингу Міжнародної федерації футбольної статистики та історії «Севілья» справді посідає перше місце серед усіх клубів світу (гірники — 37-мі, «Динамо» — 57-ме).

Без Шеви

Без Шеви

Англійська «більшість» у півфіналі не змогла забезпечити суто англійський фінал, чим порушила давню традицію. До цього три чверті представників однієї країни завжди організовували «мононаціональний» вирішальний матч Суперліги. Порушником канонів став, звісно, «Мілан», який, за великим рахунком, не мав поступатися ще в Манчестері. Підопічні Алекса Фергюссона тоді розгулялися в атаці лише після травм Гаттузо та Мальдіні. Позавчора ж Дженнаро вийшов на поле стадіону «Сан-Сіро» і просто несамовито «гриз землю», мокру вiд потужної зливи, а капітана команди упевнено замінив екс-киянин Каха Каладзе.

Хто знеструмив захист «Таврії»?

У чому різниця між англійською прем'єр-лігою та українським чемпіонатом, окрім класу гравців, звісно? Відповідь дав минулий уїк-енд, коли лідери двох ліг, «МЮ» та «Динамо», поступаючись 0:2, виграли 4:2 на полі команд, які ведуть боротьбу за місце у Кубку УЄФА. Проте якщо на Туманному Альбіоні публіка просто насолодилася інтригуючим поєдинком, то в нас уже кілька днів уболівальники перебувають у полоні суцільних підозр. Яке суспільство — такий і футбол. Немає конкретних підстав стверджувати, що з окремими гравцями «Таврії» під час перерви (коли вони вигравали 2:0) «провели роботу», тому подаємо лише дві цитати двох різних за рангом кримчан, а висновки робіть самі.

Аста ла віста, алеманос*!

Аста ла віста, алеманос*!

Якщо в Лізі чемпіонів італійський «Мілан» ще може завадити «однотонному», суто англійському фіналу, то гегемонії іспанців у вирішальному матчі Кубка УЄФА, який відбудеться у Глазго 16 травня, перешкодить лише диво. У цьому винен німецький «Вердер», який занадто відчутно програв у Барселоні.

«Струнко! Ваш тренер став чемпіоном України!»

Осягнути таємницю педагогіки, завдяки якій юний спортсмен iз іще більшим завзяттям працює на тренуваннях, вдається далеко не всім видатним спорстменам, які стають дитячими тренерами. Позавчора кореспондент «УМ» став свідком того, як це робиться у київських дзюдоїстів. На початку тренування шикуються в ряд усі юні борці в кімоно — від 11 до 18 років, наставник проводить звичний ритуал привітання і каже: «Цими днями у Луцьку відбувається чемпіонат України з самбо серед студентів. Щойно мені повідомили, що ваш тренер, Галина Коваль, стала чемпіонкою у своїй ваговій категорії».

Повтор чи спростування?

Повтор чи спростування?

Позавчорашній двобій між «Ліверпулем» і «Челсі» у півфіналі Ліги чемпіонів викликав спогади дворічної давнини. У 2005-му на цій стадії майбутній володар трофея «Лівер» обіграв саме «аристократів», забивши за дві гри лише один м'яч. Той результативний удар Луїса Гарсії й досі не дає спокою наставнику «Челсі» Жозе Моуріньйо, який вважає, що м'яч не перетнув лінію воріт.

«Диявольська» перемога у драматичному трилері

«Диявольська» перемога у драматичному трилері

Вівторковий матч на «Олд Траффорд» став саме тим видовищем, за яке мільйони людей люблять футбол, — величезні швидкості, відповідь атакою на атаку, техніка володіння м’ячем найвищого класу, драматичний сюжет. І все це — без навмисних грубощів, із цілковитою взаємоповагою гравців. Результат захопливого «екшену» в Манчестері — 3:2 на користь господарів. Зрозуміло, це була тільки перша серія цікавого «кіно», оскільки ані «червоним», ані «червоно-чорним» «дияволам» не вдалося досягти очевидної переваги.

А рівень української першості справді підвищується!

А рівень української першості справді підвищується!

Відкладений на понеділок поєдинок знайомих ще з союзних часів суперників залишив у багатьох позитивні емоції. Звісно, тільки не в донецьких уболівальників. Після таких матчів з'являється враження, що чемпіонат України справді прогресує. Колективна швидкість і велика інтенсивність дій упродовж матчу зробили гру «Шахтаря» та «Дніпра» однією з найбільш видовищних у цьому сезоні. І мало хто сперечатиметься, що підопічні Олега Протасова заслужили цю перемогу.