За руку — і на експертизу

Запорізький апеляційний суд дослухався до аргументів захисту, який не погодився з вироком Жовтневого суду, згідно з яким дев’ятьох членів націонал–патріотичної організації ВО «Тризуб» засудили до 2—3 років позбавлення волі й зобов’язали сплатити місцевим комуністам за пошкоджений монумент Сталіну 110 тисяч гривень. В апеляційній інстанції адвокати, в першу чергу, просили призначити експертизу решток бюсту Сталіна, оскільки хлопців засудили за «пошкодження особистого майна». Утім є підозри, що погруддя було виготовлено задовго до проголошення незалежності України. А якщо сучасні комуністи своїх коштів на його виготовлення не витрачали, то й вимагати відшкодування не мали права.

З вимогами і пропозиціями

Якщо для одних українців Першотравень — передусім вихідний і можливість виїхати на шашлики, то для інших — можливість висловити політичну позицію. У Києві 1 травня пройде маніфестація, яку організовують коаліція лівих проф­спілкових організацій: Автономна спілка трудящих, Студентська профспілка «Пряма Дія» та Незалежна профспілка «Захист Праці».

Ліну Костенко читають на рівних

Черговий шкільний скандал. Батьки учнів четвертого класу з українською мовою навчання Луганської середньої загальноосвіт­ньої школи I—III ступенів №20 стверджують, що днями їх поставили перед фактом: якщо до 1 вересня в класі не набереться достатня кількість бажаючих навчатися державною мовою (нині в ньому 16 дітей), учнів доведеться перевести до іншої школи або ж записати до російськомовних класів. «Завуч початкових класів Олена Галицька заявила, що українського класу в школі не буде, що батьки повинні змиритися з цим і змінити ставлення до цієї теми. Ми хочемо, щоб наші діти навчалися українською мовою. Але коли в навчальний заклад приходять батьки, які хочуть, щоб дитина навчалася в україномовному класі, в підсумку дирекція записує дітей у російський, переконуючи, що україномовний клас не набереться», — розповіла Агентству регіональних новин мати четвертокласниці Олена Шамрай.

Кобзарю, посунься!

Незвичайна для місцевого люду подія сталася в селі Мишковичі на Тернопільщині, де чинний глава держави, м’яко кажучи, має небагато симпатиків. Обурення батьків учнів місцевої загальноосвітньої школи I–III ступенів викликав факт появи портрета Віктора Януковича на почесному місці, де до цього роками стояло зображення Тараса Шевченка. «Міняли у вестибюлі стенди, робили ремонт. Фотографію Кобзаря просто переставили в інше місце, але портрет Президента справді додали», — розповіла «УМ» співробітниця школи.

До Путіна не доїхали

Заарештовані на початку січня Ілля П’янзін і Адам Осмаєв (третій учасник злочинного угруповання — Руслан Мадаєв — загинув під час вибуху в орендованому бандитами в Одесі помешканні, намагаючись приготувати вибухівку), готували теракти на інфраструктурних об’єктах Росії. А кінцевою метою бойовиків була фізична ліквідація чинного прем’єра РФ Володимира Путіна — його планували підірвати. Як повідомляє російський «Перший канал», П’янзін на допиті розповів, що вони троє прибули в Одесу з Арабських Еміратів через Туреччину з чіткими інструкціями від лідера чеченських повстанців Доку Умарова: «Кінцева мета — поїхати в Москву. Частину пластиду і детонаторів завезли в Москву заздалегідь».

«Може, мені ще й за «Мурку» вибачення попросити?»

«Може, мені ще й за «Мурку» вибачення попросити?»

Жодного року без скандалу. Цьогорічний відбір в Україні на пісенний конкурс «Євробачення–2012», фінал якого відбудеться у травні в столиці Азербайджану, став надбанням не лише української публіки, а й європейської спільноти. Нагадаємо, за результатами відбіркового конкурсу в Баку нашу державу представлятиме темношкіра українка Гайтана. А наступного дня після оголошення імені учасниці від України низка ЗМІ вибухнула обуренням: прес–секретар партії ВО «Свобода» нібито заявив, що «хоча Гайтана і добре співає, втім не є представником української культури».

Спершу «заморозили», тепер затуляють рота?

Опозиційні видання Одеси заявляють про тиск. Звернення до іноземних дипломатів, української влади і своїх колег підписали представники відразу кількох місцевих ЗМІ. Журналісти Сергій Братчук (телеканал «Нова Одеса»), Іван Мельник (газета «Чорноморські новини»), Ігор Столяров (інтернет–газета «Взгляд из Одессы») і Ольга Кологрьова (газета «Юг») закликали міжнародну спільноту втрутитися у ситуацію й захистити журналістів, яких на Одещині все частіше «викликають на допити до слідчих, погрожують, тиснуть на родичів».

Хто повідомив — той і винен

Автора публікації про заляпаний фарбою бігборд із зображенням Президента, львівського журналіста Євгена Борисова, допитували близько чотирьох годин. За словами Євгена, правоохоронці почали «бесіду» із запитання, чи знає він, як у міліції катують людей. Предметно описавши «процедуру», люди в погонах порадили зізнатися в тому, що журналіст «сам закидав бігборд фарбою, щоб першим про це написати і, таким чином, стати відомим». Як пише інтернет–портал Gazeta.ua, який і розмістив відповідну інформацію й фото заляпаного бігборду, згодом у Борисова вилучили мобільний телефон, скопіювавши з нього базу номерів.

Наука крізь сльози

Майже рік знадобився батькам учнів школи в Петрівському районі, щоб відстояти право дітей на освіту державною мовою. За цей час школа №111, безумовно, пережила чи не найважчий, з часу початку діяльності в 1995 році, період: учителям неодноразово погрожували звільненням, якщо тi чинитимуть спротив рішенню Донецької міськради про ліквідацію навчального закладу, батьків змушували писати заяви про переведення дітей до іншого навчального закладу, а 16 грудня 2010 року, попри судові розгляди скарг, поданих батьками, відділ освіти Петрівського району Донецька навіть заборонив керівництву школи №111 проводити набір учнів до перших та десятих класів.

«Терористи» дадуть бій

Під час чергового судового засідання в Києво–Святошинському суді Київської області прокуратура позавчора продовжила зачитувати обвинувальний вирок «васильківським терористам». Нагадаємо, членам «Патріота України» та Соціал–національної асамблеї Ігореві Мосійчуку, Сергієві Бевзу та Володимиру Шпарі інкримінують екстремістську діяльність та підготовку до теракту.