Пішов геть, холоп!

Супермаркети годують українців простроченою продукцією. А на зауваження покупців, навіть якщо це журналісти та громадські діячі, замість того, щоб прибрати з полицi неякісний товар, адміністрація магазину наказує охоронцям випхати надто уважних клієнтів на вулицю. Днями в рамках інформаційної кампанії «Україна без холопів», мета якої — захист прав споживачів, журналісти, блогери та громадські діячі з фото– та відеоапаратурою навідалися у донецький продуктовий маркет «Сокіл». Та коли почали фіксувати факт продажу товарів із вичерпаним терміном придатності, наштовхнулися на «нерозуміння» працівників магазину. У відповідь на зауваження, що знімати на відео не заборонено законом, адміністратор спершу нецензурно вилаявся, а потім наказав охороні вивести непроханих гостей.

В ім’я держави

В ім’я держави

21 січня 1978 року до могили Тараса Шевченка в Каневі піднявся чоловік, який приїхав з Калуша Івано–Франківської області. Дочекавшись півночі, він розкидав на Чернечій горі листівки з написами від руки «Протест проти русифікації українського народу» і, обливши себе керосином, здійснив самоспалення. Цим сміливцем став Олекса Гірник — багаторічний в’язень як польських, так і радянських концтаборів.

Зцілитися і просто помолитися

Зцілитися і просто помолитися

Сьогодні перша зірка на нічному небі втретє з початку року збере українців за святковим столом на Водохресний Святвечір. А завтра, після урочистого молебню й традиційного в День Богоявлення Господнього освячення водойм, віруючі зануряться у воду, адже вважається, що таке купання очищає від гріхів і позбавляє хвороб. Не стануть цьогоріч винятком і українські політики. І хоча мода на купання, яка переважала серед сильної статі владного олімпу в часи президентства Віктора Ющенка, нині відійшла в минуле, пірнути в ополонку обіцяють не лише деякі колишні, а й чинні високопосадовці.

День, що породжує страх

День, що породжує страх

Проти Президен­та Яну­ко­­вича подали позов за скасування Дня Свободи. З відповідною заявою до Вищого адміністратив­ного суду звернулася ке­рівник рівненської облас­ної організації Україн­ської народної партії Світ­ла­на Ніколина. Вона ви­магає визнати незаконним указ Президента, яким скасовується святку­вання 22 листопада Дня Сво­боди.

Три роки за п’ять секунд

Вирок Богдану Тицькому, Кирилу Бабенцову й Олександру Лазаренку у справi про смаження яєчні на Вічному вогні в Парку слави зачитали в Печерському районному суді столиці. Згідно з рiшенням суддi Білоцерківця, хлопців засудили до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком на два роки. Таким чином, Феміда підтримала обвинувачення слідства, яке інкримінувало підсудним частину 2 статті 297 Кримінального кодексу — «наруга над могилою».

Цілься в «бігморду»!

Цілься в «бігморду»!

Вказівка заступника голови Львівської облдержадміністрації Івана Груника стежити за тим, щоб рекламні банери з привітанням Віктора Януковича, розміщені на території області, перебували в належному стані, спричинила прямо протилежний ефект по всій країні. Одразу пiсля цього невідомі закидали фарбою білборд у Львові. І хоча міліція не забарилася порушити кримінальну справу за фактом хуліганства, через два дні аналогічного нападу зазнав портрет Януковича на в’їзді до села Здовбиця Здолбунівського району Рівненської області. У понеділок «атака на Президента» дійшла і до столиці: білборд із зображенням глави держави на вулиці Вишгородській невідомі закидали фарбою. А вчора такий самий випадок трапився в місті Рожище на Волині. Утім там забруднений білборд замінили на новий упродовж кількох годин.

Диктатори, на коліна!

Як наголошує депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна, пам’ятник диктаторам на колiнах з’явиться лише за умови, що нинішня влада не припинить тероризувати українців символами Радянського Союзу, які повертаються на площі наших міст. Встановити монумент «Кати українського народу», а під ним табличку з текстом пакту Молотова—Рiббентропа — таку ідею подали львівські й тернопільські скульптори.

Тиснули, залякували... сфальсифікували?

Тиснули, залякували... сфальсифікували?

Попереднє судове засідання відбудеться о 15.30 в Києво–Святошинському районному суді столиці під головуванням судді Юрія Бурбели. Нагадаємо, напередодні Дня Незалежності Служба безпеки затримала трьох учасників організації «Патріот України» — депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука і Володимира Шпару, — звинувативши їх в організації підготовки теракту в столиці під час святкувань Дня Незалежності 24 серпня. Окрім того, слідчі нібито знайшли листівки екстремістського характеру, провівши обшук в офісі затриманих у центрі Василькова.

«Зачистили» фюрера

Кілька годин провисів на розі однієї з вулиць Запоріжжя плакат, з якого німецький диктатор закликав встановити і йому монумент — на кшталт пам’ятника Сталiну, що стоїть біля офісу місцевого осередку Компартії. «Чим я гiрший за Сталiна?» — гласив напис на бiлбордi. Як писала вчора «УМ», ініціаторами його встановлення виступили журналісти місцевої газети «Субота плюс». Головний редактор Богдан Василенко, зокрема, пояснив, що в такий спосіб автори неординарної ідеї хочуть донести до українців і пересічних запоріжців увесь абсурд політики чинної влади, коли одному злочинцю ставлять пам’ятник, а другого засуджують.

Хто повiсив фюрера?

Хто повiсив фюрера?

Білборд із зображенням фюрера розмістили на стіні однієї з запорiзьких багатоповерхівок. Замовником незвичного рекламного щита виступила місцева газета «Субота плюс», видавцем якої є ТОВ Медіа «Слово». «Чим я гірше Сталіна? Ставте і мені пам’ятник!» — «обурюється» з постера фюрер. «Встановленням цього рекламного щита ми переслідували лише одну мету: показати нонсенс, знущання над українцями — коли одного тирана засуджують, а іншого, ідентичного й до того ж визнаного судом злочинцем, — возвеличують у пам’ятнику, — каже «УМ» редактор «Суботи плюс» Богдан Василенко. — Чому цим перейнялися журналісти? Бо як влада, так і опозиція мовчать, а Сталін і далі стоїть у мiстi, як ні в чому не бувало».