«Сонячній бабусі» — 116 років

«Сонячній бабусі» — 116 років

Народжена ще в позаминулому столітті, 14 лютого 1897 року, мешканка села Хотимир Тлумацького району, про життя якої «УМ» розповідала торік, день за днем наближається до абсолютного рекорду України з довгожительства. Дотепер пальма першості належала Григорію Нестору, мешканцю села Старий Яричів, що на Львівщині, котрий помер у 2007–му, переступивши 116–річну межу.

Дай мільйон!

Ця резонансна кримінальна справа набрала обертів у жовтні минулого року, коли співробітники прикарпатської прокуратури та управління СБУ в центрі Івано–Франківська затримали трьох відомих місцевих персон. Зокрема, і директора департаменту архітектури та містобудування міськвиконкому Олега Гаркота.

Модний вирок

Модний вирок

Міжрегіональну вис­тавку товарів легкої промисловості, відкриту в Івано–Франківську, урізноманітнили товари, виготовлені в дислокованих на території області установах виконання покарань. Завдяки протекції місцевої торгово–промислової палати виставкові майданчики поповнилися робочим одягом, рукавицями, постільною білизною та іншими текстильними виробами від майстринь, котрі відбувають покарання в Галицькій виправній колонії №128.

Правильною дорогою ідете, панове

Поки слідчі обласної прокуратури з’ясовують, в які кримінальні ями торік «закатали» понад 800 тисяч гривень бюджетних коштів професійні івано–франківські автодорівці, завзяті прикарпатці власним коштом ремонтують прилеглі до їхніх осель транспортні артерії. Одними з перших приклад вдалого їх благоустрою продемонстрували мешканці вулиці Середньої в райцентрі Косів. Згуртувавшись довкола церковної громади, вони допомогли швидкими темпами здати в експлуатацію міст, що з’єднує їхню вулицю з вулицею Павлика, та відремонтували стічні канави й реставрували тверде покриття дороги. Для цього самі завезли пісок, закупили цемент, знайшли бетономішалку й гуртом завершили важливу роботу, виконання якої за інших обставин довелося б чекати не один рік.

І ви, батюшко, туди ж

Як для провінційного Івано–Франківська, частота судових позовів до місцевих журналістів цьогоріч б’є сумні рекорди. Щойно міський суд відмовив у захисті «честі, гідності та ділової репутації» полковнику–податківцю, як світ Божий із такими ж претензіями здивував батюшка Іларій. Священнослужитель став на прю з місцевою газетою «Репортер», яка піддала сумніву його духовний сан у публікації «Кому вірити? або Більше про життя та шахрайства «архімандрита».

Полковник — «на щиті»

Суд над прикарпатським журналістом, шеф–редактором сайту «Народне око» Русланом Коцабою, завершився відмовою у позовній заяві керівнику обласного підрозділу внутрішньої безпеки Державної податкової служби, полковнику Василю Строїчу щодо захисту його честі, гідності та ділової репутації. Свого часу «Народне око» оприлюднило інформацію про те, що пан Строїч, аби мати більш «героїчну» біографію для успішнішого просування по службі, підробив записи у трудовій книжці та військовому квитку.

Дім для маленьких страждальців

На базі Будинку дитини, розташованого в перед­гірському райцентрі Надвірна, невдовзі мають відкрити перший в Україні дитячий центр паліативної допомоги. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Івано–Франківської облдержадміністрації Роман Мельник. За його словами, перепрофілювання існуючого закладу викликано передусім зменшенням кількості вихованців Будинку дитини та необхідністю лікування юних прикарпатців із важкими недугами, яких в області нині проживає близько тисячі осіб (150 із них — онкохворі). Крім того, в майбутньому хоспісі надаватимуть психологічну підтримку батькам важко–хворих маленьких пацієнтів.

Червоно–чорний — у законі

У невеличкому високогірному селi Бистрець, розташованому біля підніжжя Чорногірського хребта, мешкають заледве 350 осіб. Та завзяті гуцули зазвичай беруть не кількістю. Торік, коли виникла загроза будівництва на Чорному Черемошi міні–ГЕС, мешканці цього села вигнали геть промоутерів варварського комерційного проекту, який завдав би непоправної шкоди довкіллю Карпат. А нинi бистрівчани продемонстрували не менш високий рівень національної свідомості. Відтепер на приміщенні їхньої сільради під час державних свят поруч із синьо–жовтим офіційно майорітиме червоно–чорний прапор ОУН–УПА. Таке рішення з ініціативи місцевих «свободівців» одноголосно ухвалили тутешні депутати.

Голий Льоша

Голий Льоша

Відомий на Покутті 33–річний юрист–правозахисник Олексій Гуцуляк за підтримки друзів та чергової бригади медиків установив новий світовий рекорд перебування роздягненої людини під снігом. Тепер нове досягнення, перевершуючи на чотирнадцять хвилин попередній успіх азійського «моржа», становить 1 годину 20 секунд. Саме стільки часу за температури навколишнього середовища – 2 градуси за Цельсієм Олексій перебував майже під метровим шаром снігу. Торік морозостійкий коломиянин також пробував свої сили у зимовому загартуванні, пробувши за схожих екстремальних умов під холодною білою ковдрою 34 хвилини 4 секунди.

Помста по–чорному

Міжнародний любовний трикутник, дві сторони якого представляли нігерійські студенти, а третю — мешканка Івано–Франківська, зрештою, завів посланців Чорного континенту в кримінальний тупик. До івано–франківських правоохоронців звернувся громадянин Нігерії, студент одного з прикарпатських вишів, із заявою про те, що в нього хтось украв цінні речі та чималу суму валюти. З квартири, яку він наймав, зникли ігрова приставка Sony Play Station, два ноутбуки, два наручних годинники, зокрема престижний Royal London, і 9 тисяч 700 доларів США.