За голову, за Сталіна

Умовні терміни ув’язнення — від двох до трьох років — отримали дев’ятеро членів та симпатиків ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери, які відпиляли голову бюсту Йосипа Сталіна. Таким є вирок Жовтневого райсуду Запоріжжя, який учора оголосив суддя Татаринов. Нагадаємо, 28 грудня 2010 року «тризубівці» пошкодили силуміновий монумент радянському вождеві, встановлений на ґанку Запорізького обкому Комуністичної партії.

Відчай протесту: голод і мороз

Микола Костєв та інші протестувальники, які більше тижня голодують, оголосили відучора «сухе» голодування. Влада ігнорує нас, кажуть доведені до відчаю люди. «Якщо до нас не вийде нарешті Азаров або Тігіпко з конкретними документами та рішеннями, нам доведеться вдатися до самоспалення! Ми вже поговорили зі священиком, і він сказав, що це не буде гріхом. Оскільки ми помремо за нашу державу та наших дітей», — навіть таке почув учора кореспондент «УМ», прийшовши у «табір» в Маріїнському парку.

«Беркут» і Му–му

«Беркут» і Му–му

Люди зібралися біля легендарного «падаючого» паркану перд Радою. Паркан цього разу ніхто не чіпав, бо головною персоною дня стала... корова Каріна, яку привели з собою фермери. Сіль акції протесту полягала в тому, щоб завести тварину до Верховної Ради. Такого не очікував ніхто, навіть правоохоронці, які від шоку довго не могли отямитися і єдине, що змогли придумати, так це взяти тварину в облогу. Потрійний кордон «Беркута» навколо корови виглядав кумедно. А демонстранти в цей час кепкували. «Скоро дванадцята година, пора корівку доїти», — кричала жінка. Єдина людина, яка по–справжньому хвилювалася за худобу, був господар Карiни пан Григорій. Як виявилося пізніше, йому заборонили забрати корову від «беркутівців», і чоловік уже почав сумувати за втраченим. Та вихід знайшовся — Каріну подарували Олегу Ляшку, який єдиний iз депутатів ВР вийшов до протестувальникiв.

Мале, а вже «зелене»

Другий рік поспіль конкурс «Екологічні ідеї з усього світу», організований Фондом братів Кличкiв, привчає дітей цінувати природу та навколишнє середовище. Цьогоріч дітлахам також запропонували заповнити свої еко–щоденники, в яких школярі мають написати й проілюструвати п’ять ідей, що можуть допомогти екологам зробити Україну чистішою.

Чорнобильський «піст»

Чорнобильський «піст»

Коли «УМ» прибула в парк навпроти Кабiнету Мiнiстрiв, де триває акцiя голодування «чорнобильцiв», одразу в очі кинулася відсутність правоохоронців, крім кількох патрульних, та чотири карети швидкої допомоги. Також дивно виглядала площа перед державною будівлею. Там, де нещодавно ще проводили мітинги, зараз... парковка. Причому навіть звичайним людям тепер складно пройти по тротуару через машини урядовцiв. А в парку навпроти сидять близько тридцяти голодувальників–«чорнобильців». Один з учасників «голодного» протесту, Микола Костєв, розповів, що на даний момент результати їхньої кампанії такі: «Вже вісім людей не витримали і поїхали додому. Одного госпіталізували, а ось одного намагаються привести до тями». Дійсно, в цей час на одній iз лавок літньому чоловіку давали медичні препарати. Як виявилося, це теж «чорнобилець», який буквально одразу після виписки з лікарні поїхав підтримати своїх товаришів. Та довго дідусь не протримався, і його під руки повезли назад до лікарні.

Наметофобія, або Хто винен у смерті Конопльова?

Наметофобія, або Хто винен у смерті Конопльова?

Тимчасова робоча група Громадської ради при МВС України була створена спецiально для вивчення сумнозвісного інциденту в Донецьку, де під час демонтажу намету загинув пенсiонер–«чорнобилець» Геннадій Конопльов. На запитання журналістів учора відповідали секретар групи Михайло Каменєв та Володимир Чемерес, що очолював розслідування.

Табір просто неба

Уже тиждень триває акція протесту ліквідаторів, які голодують. Таке випробування часто не під силу навіть здоровим людям, не кажучи про хворих. А якщо врахувати, що протестувальники сплять просто неба, на опалому листі, й не мають узагалі будь–яких умов для нормального існування, можна вважати протест героїчним. Бо міліція як не дозволяла спати на лавках, так і досі це забороняє.

Влада «на переобліку»

Влада «на переобліку»

Незважаючи на заборону суду збиратися під державними установами, учора люди все одно прийшли під Верховну Раду. Причина серйозна — початок всеукраїнського страйку підприємців, до яких уже нині долучилися й інші організації, зокрема «чорнобильці», діти війни та інші. Зібравши невеликий натовп, організатори акції повісили на сумнозвісному паркані перед парламентом величезний плакат «Владу на переоблік!». Потім, коли під’їхала народний депутат Наталя Королевська (БЮТ), табличку перевісили на двері самої Ради. До речі, зняти її ще довго ніхто не наважувався.

«Ми будемо звертатися навiть в УЄФА!»

«Ми будемо звертатися навiть в УЄФА!»

Незважаючи на те, що в перший вечір мітингу ініціативну групу «чорнобильців» таки прийняли в Кабміні, вчора люди оголосили голодування — бо не вірять обіцянкам уряду про збільшення пенсій у наступному році. Віце–прем’єр–міністр, мiнiстр соціальної політики Сергій Тігіпко продемонстрував документ, який передбачає підвищення виплат «чорнобильцям». Проте учасники протестів переконані: підвищення торкнеться мізерної частки ліквідаторів, а решта будуть iз пенсіями у 1,5 тисячі гривень, якщо не менше.

Стояти до останнього!

Стояти до останнього!

Як і було обіцяно напередодні, в Києві «чорнобильці» зібралися під стінами уряду з гаслами «Азарова на реактор!» та «Ми не клони, а люди». До акції приєдналися також «афганці» із громадської організації «Ніхто крім нас», підприємці з руху «Вперед» та деякі політичні партії.