Нові крила музею

Нові крила музею

Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові й Фундація Героя України, фундатора музею академіка Петра Тронька спільно розпочали заходи з порятунку унікальної української хати XVI століття. Зауважимо, що ця хата без сіней та з курним опаленням є рідкісним зразком давнього житла.

Скандал на полотнi

Скандал на полотнi

Ще два роки тому Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького хвалився тим, що має єдиний у державі Музей українського рушника, який його засновниця — 77–річна професор Світлана Китова — називала полотняним літописом України.

Мільйони на воду

Як відомо, Тернопіль є єдиним обласним центром України з величезною — понад 300 гектарів — штучною водоймою в самому його «серці». Безперечно, що це чи не головна окраса міста, дуже приваблива і для його жителів, і для туристів.

А людей спитали?

На позачерговій сесії Шполянської райради, що відбулася наприкінці минулого тижня, місцеві депутати проголосували за створення комунального закладу «Районний центр первинної медико–санітарної допомоги Шполянської районної ради».

Глухо, як у Яремче

Глухо, як у Яремче

Різкий крок назад у «безмобільну» еру зробила Яремчанська міськрада, ввергнувши популярний курорт у комунікаційний хаос. Після тривалих дебатів депутати міськради 26 вересня ухвалили рішення, яким із жовтня цього року заборонили експлуатацію базових станцій стільникового зв’язку на території Центральної міської лікарні та зобов’язали операторів Київстар і МТС демонтувати їх до 1 січня 2014–го.

І знову здрастуй, школо

В Ужгородi осінні канікули таки будуть приєднані до зимових і триватимуть iз 21 грудня до 12 січня. За таке рішення в середу одноголосно проголосували члени міськвиконкому. Зібратися на дострокове засідання їх примусили акції протесту.

Хто в домі господар...

Хто в домі господар...

Чи не найгучнішою темою нинішнього тижня став скромний заклад громадського харчування у Дніпропетровську. Від бозна–скількох йому подібних він вирізняється хіба тим, що відомий як «Варенична» Жені Тимошенко, тобто, доньки ув’язненої лідерки української опозиції.

Боже слово мовою жестів

Боже слово мовою жестів

Спочатку було Cлово і Слово було Бог. Але є люди, для яких це «Слово» виглядає як жест. Важко уявити, як може почуватися людина з вадами слуху на звичному для інших богослужінні. Вони майже не чують або ж узагалі не чують церковного хору, а проповіді, молитви, вся суть богослужіння залишаються для них недосяжним задоволенням.

«Згадай роки, обпалені війною...»

Про героїчне минуле рідного міста у Другій світовій війні у Черкасах вирішили згадати в оригінальний спосіб: до 70–річчя визволення обласного центру від фашистських загарбників, яке урочисто відзначатимуть 14 грудня, тут створять велике панно з фотографіями тих, хто ризикував своїм життям заради мирного майбутнього.