«Справжній полковник» брав у своїх

«Здав» начальника його підлеглий. Керівник такого підрозділу затримується в області вперше. Як повідомляє обласна міліція, співробітники УБОЗу в адмінбудівлі Управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України в Чернігівській області затримали «на гарячому» під час одержання хабара начальника Главку, полковника служби цивільного захисту.

Святий Антоній — панський і селянський

Святий Антоній — панський і селянський

П’ятдесят кілометрів від Чернігова і двісті від Києва, кордон України та Білорусі. Саме тут, на пагорбах річкової тераси Дніпра, розкинувся древній Любеч — літописне місто, колись княжа резиденція, а нині — тихе провінційне селище. Тут усе поряд. Замкова гора, де стояла фортеця, у якій князі домовлялися про долю Русі. Руїни кам’яниці нескореного українського гетьмана Полуботка. Печера святого Антонія, батька руського чернецтва. Археологи своїми відкриттями, які відбуваються на очах усього селища, повертають цю історію із забуття.

з червня в Любечі працює спільна експедиція фахівців Чернігівського державного педуніверситету і Національного архітектурно–історичного заповідника «Чернігів стародавній». Керує експедицією доцент педуніверситету Олена Веремейчик. Працюють на двох об’єктах. Кам’яницю Полуботка XVIII століття досліджує загін під керівництвом Олени Веремейчик, а розкопками печери святого Антонія займається завідувач відділу печер заповідника «Чернігів стародавній» Володимир Руденок. Допомагає їм у цьому невеличкий загін студентів–істориків педуніверситету.

Хімія з крана

Хімія з крана

Чернігівська мерія планує підвищити тарифи на воду, щоб заплатити за закордонні хімічні реактиви для очищення водогінних труб. Як вплине розчинений у питній воді поліфосфат на здоров’я чернігівців, міська влада відповіді не має.

«Китайське» попередження «рогатих»

Зранку 1 червня чернігівські тролейбуси не вийшли на лінії. Колектив комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне» управління оголосив страйк. Причина — кількамісячна заборгованість із заробітної плати. Відтак пасажири дарма чекали найдоступніший у місті транспорт.

Спроба «тихої» відставки

Спроба «тихої» відставки

Ситуація навколо звільнення прокурора Чернігівської області Анатолія Василевського стає все більш заплутаною. Журналісти, які намагаються з’ясувати причину подання у відставку доволі успішного 50–річного державного радника юстиції третього класу Анатолія Василевського, наштовхуються на залізне «no comments» з боку прокуратури.

Нічого святого

Метушливою видалася Ве­ликодня ніч у райцентрі Городня Чернігівської області. Після опівночі, коли віруючі мешканці містечка стояли у церкві, наряд місцевої міліції патрулював вулиці. На міському стадіоні правоохоронці помітили двох підозрілих невідомих. Вони, криючись, несли металевий сейф. Коли міліціонери підійшли до «несунів», щоб дізнатись, звідки і куди вони тягнуть важку ношу та ще й у святковий вечір, хлопці несподівано вчинили відчайдушний опір, накинувшись на правоохоронців. Один із кулаками, а інший звідкись дістав металевий прут. Зав’язалась бійка. Міліціонерам довелося викликати підмогу і добряче постаратись, щоб приборкати супротивників.

Трагедія в корівнику

У четвер 9 квітня, приблизно о 6–й годині ранку на фермі дослідного господарства Інституту мікробіології УААН (вул. Малиновського) у Чернігові загорілося підсобне приміщення, в якому ночував сторож, чоловік 1954 року народження.

Молодий любив «зелені»

Молодий любив «зелені»

За підозрою в отримані хабара в Чернігові затримано 30–річного Артема Стаха, начальника управління торгівлі Чернігівської міськради та її депутата. Як повідомили «УМ» у відділі зв’язків із громадськістю обласної міліції, затримували корумпованого чиновника працівники ДСБЕЗ МВС разом із колегами з області та співробітниками облпрокуратури. Хабар у дві тисячі «баксів» депутат Стах намагався отримати через посередника від керівництва київської фірми, яка планувала розвивати свій бізнес у Чернігові. Але потрібен був дозвіл міськради на право торгівлі. Спритний молодик якраз і назвав свою «ціну питання».

Шість років у рабстві

Шість років у рабстві

Обшук у циганській оселі провели під час реалізації оперативної інформації співробітники сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Ніжинського міськвідділу міліції спільно з колегами обласного апарату. Оперативники прийшли таки «за адресою»: 12 кілогра­мів готової до вживання марихуани зберігалися в мішках в одній із господарчих будівель. Приблизна вартість «травки» становить понад 240 тисяч гривень. Також у помешканні було знайдено зброю — пістолет іноземного виробництва калібру 9 мм.

Ваших мрій — фонтан

Чернігівська мерія полюбила будувати в місті фонтани. Минулого року в центрі помпезно відкрили китайський світло–музичний фонтан, який так сподобався меру міста Олександрові Соколову, що він підтримав пропозицію створення ще одного фонтана. Цього разу для малих чернігівців. А ідеї щодо зовнішнього вигляду подали самі діти. Кілька місяців тривав організований міськвиконкомом конкурс дитячого малюнка «Фонтан дитячих мрій». Днями в місті підбили підсумки та нагородили його переможців. Мета конкурсу полягала в тому, щоб обрати один малюнок, за яким і побудують фонтан.