Судний день для «перевертнів»

Рік тому «Україна молода» повідомляла про цю резонансну справу. Нагадаємо: 2 жовтня 2008 року в місті Прилуки, що на Чернігівщині, у приміщенні місцевого підрозділу УБОЗ під час допиту помер 39–річний підприємець Сергій Кунцевський, якого затримали того ж дня просто в перукарні. Лікарі констатували його смерть від крововиливу в мозок унаслідок закритої черепно–мозкової травми. За цим фактом прокуратура Чернігівської області порушила кримінальну справу за ст. 121 ч. 2 КК (важкі тілесні ушкодження, які спричинили смерть) і ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень). Начальник Служби внутрішньої безпеки МВС Василь Слободяник запевняв «УМ», що «винні обов’язково понесуть відповідальність» за незаконні методи дізнання (тоді йшлося лише про чотирьох затриманих убозівців, один із яких — боєць спецпідрозділу «Сокіл»).

Зона показує зуби

Відтепер персоналу Чорнобильської атомної станції заборонено пересуватися територією пішки — тільки спеціалізованим транспортом. Скажена вовчиця, яка зайшла на промисловий майданчик об’єкта, напала на людей і змусила заговорити не тільки про техногенну безпеку станції. Спочатку вовчиця з’явилася поблизу пожежної частини, персонал якої закрив ворота і відігнав тварину металевими прутами. Після того вовчиця пішла до санпропускників. Працівникам, які перебували у санпропускнику біля залізничної станції, пощастило менше, бо відбитися від скаженої тварини вони не змогли.

Розірвані чари Батурина

Розірвані чари Батурина

У середині 80–х років журналісти знаменитої на той час «Литературной газеты» назвали у своєму нарисі палац Розумовського у Батурині «зачарованим», маючи на увазі його нещасливу долю — два століття переходу з рук у руки, пустки та шість невдалих реставрацій.

Рейсові «розбірки»

У ніч на неділю до Чернігівського облуправління МНС надійшло повідомлення про пожежу автобусів на території КП «Комунальні послуги». Як повідомив заступник начальника ГУ МНС в області Дмитро Іванцов, на місце пригоди прибули три відділення пожежно–рятувальних підрозділів. Через щільне паркування транспортних засобів виникла реальна загроза швидкого поширення вогню й на решту автобусів. Аби роззосередити транспорт, рятувальникам доводилося самим сідати за кермо неушкоджених автівок та відганяти їх у безпечне місце. Крім того, за допомогою струменів води було відвернуто загрозу вибуху балонів із метаном.

Держ–службовці з «брудними руками»

Тимчасово виконуючий обов’яз­ки голови Чернігівської райдержадміністрації разом зі своїм замом (теж т. в. о.) затримані за підозрою в отриманні хабара в розмірі 25 тис. доларів США. Стільки запросили чиновники РДА у приватного підприємця за підготовку документації із землеустрою. 31–річного Олександра Лося, депутата Чернігівської районної ради (фракція «Наша Україна»), та його 49–річного заступника Михайла Сакала затримали «на гарячому» співробітники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Чернігівській області спільно з працівниками Департаменту ДСБЕЗ МВС України.

Дніпро «їсть» береги і руйнує дороги

Унаслідок інтенсивного руйнування берегової смуги річки Дніпро протягом квітня–липня цього року розмита ґрунтово–гравійна дорога, яка проходила суходолом між річкою та озером Симполя на ділянці 300 метрів у районі смт Любеч Ріпкинського району, повідомляє Управління з питань надзвичайних ситуацій Чернігівської облдержадміністрації. Обстеженнями встановлено, що річка з’єдналася з верхів’ям озера, спостерігається перетік дніпровської води через систему заплавних озер і стариць у глиб заплави. При цьому річкою відрізано близько 660 гектарів земель Любецької селищної ради, що створює загрозу відходу цих земель до території Республіки Білорусь і зміну проходження лінії державного кордону та частковий змив с. Кукари Ріпкинського району, інформує управління з надзвичайних ситуацій Чернігівської ОДА.

Замість зарплати — «в морду»

Замість зарплати — «в морду»

Вивихи свідомості господарів життя в Україні... Можна розстріляти людину, якщо вона зайшла до чужого лісу. А що можна ще? Наприклад, зацідити в обличчя підлеглому працівнику, коли той прийшов просити заборговані гроші. Історія, яку розповів кореспонденту «УМ» Сергій Шмана, головний енергетик ТОВ ВЮТ БУД (цегельний завод у райцентрі Ріпки), якраз про це.

Строк педофілу

Нещодавно Апеляційний суд Чернігівської області засудив до восьми років позбавлення волі 61–річного чоловіка, який зґвалтував п’ятирічну дівчинку (про цей жахливий випадок «УМ» повідомляла два роки тому). Від самого початку справа педофіла з селища Понорниці Коропського району набула на Чернігівщині широкого розголосу. Щоб добитися справедливості, батьки дитини, з якою «тішився» дідуган–сусід, вдалися до широкого висвітлення бридкої історії за допомогою ЗМІ та громадських організацій. П’ятирічна дитина на прес–конференціях змушена була розповідати, що саме їй робив «дядя Льоша». З вуст малої дитини чути це було моторошно і хтозна, чи не зашкодить їй така «публічність» у майбутньому. Але батьки вважали, що лише так можна зруйнувати кругову поруку правоохоронців, адже син ґвалтівника очолював на той час місцевий карний розшук.

Божевільна «вишня»

Трагедія сталася у ніч на 19 липня в Носівському районі неподалік від села Пустотино. О першій годині ночі до сільського Будинку культури під’їхав позашляховик Chery Tiggo зі столичним реєстраційним номером. За кермом автівки був 47–річний киянин. У салоні також перебували два його сини: 24–річний Руслан та 21–річний Ігор, їхній 19–річний товариш із 20–річною подругою. Усі вони мешкали в Києві, а на вихідні приїхали в село до родичів. Біля клубу в машину підсіла місцева жителька — 19–річна Ірина, і «джип» поїхав у невідомому напрямку.

Чий ліс? Нічий, забирайте!

Кіровоградська кривава історія за участі БЮТівця Лозинського та загарбаних ним мисливських угідь змушує «відкрити очі» багато на що. У тому числі й на те, що в Україні таки можуть бути приватні ліси (як, до речі, й орендовані прибережні смуги водойм). Виявляється, наше законодавство це ДОЗВОЛЯЄ! Тож табличка при вході у ліс «Приватна власність. Вхід заборонено!» сьогодні може бути цілком законною! На щастя, хоч не при всякому лісі...