Приречена на ізоляцію?

Приречена на ізоляцію?

Під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи відбудуться термінові дебати стосовно нинішньої ситуації у Білорусі напередодні президентських виборів, які пройдуть 19 березня цього року. За кілька днів до цієї події представник Держдепартаменту США Деніел Фрід висловився від імені своєї держави, а також практично від імені Євросоюзу, які, за його словами, є однодумцями в цьому питанні, що білоруський уряд приречений на ізоляцію у випадку подальшого придушення свободи у країні.

Інна Кулєй: Можливо, не нинішній день принесе нам перемогу...

Вона дійсно схожа на першу леді, у якій хочеться бачити символ своєї країни. Свого чоловіка Александра Мілінкевича вона називає Алесь, а для рідної Білорусі цілком могла б стати тiєю, ким була 20 років тому для Союзу Раїса Горбачова.
Інтерв'ю з Інною Кулєй, дружиною єдиного кандидата в президенти Білорусі від майже об'єднаної опозиції, відбувалося в теплій і дружній атмосфері. Зустрітися з нею було важко. Вона постійно перебувала у поїздках разом iз чоловіком. Нарешті вдалося запросити її в гості. А після годинної розмови вона запросила мене «Заходьте до нас, разом відзначимо Різдво. Ми з Алесьом завжди його святкуємо, я ж католичка...»

Примара «антирадянської агітації»

Примара «антирадянської агітації»

Відучора в Білорусі опозиціонерів можна засуджувати та ув'язнювати не лише за економічними обвинуваченнями. Щоб прибрати опонента геть з-перед очей громадськості, досить уважно його вислухати. Слово — не горобець, вилетівши, воно може втрапити тепер в одну з «політичних» статей. Саме так характеризують юристи поправки до законодавства, запропоновані президентом, а 8 грудня у другому читанні прийняті парламентом.

Березень — «найдемократичніший» місяць

Постанова про проведення президентських виборів у Білорусі 19 березня одноголосно була прийнята на позаплановому засіданні чергової сесії Палати представників Національних зборів. Хоча раніше планувалося, що обирати президента білоруси будуть влітку або восени наступного року, як передбачала Конституція. Опозиція припускала, що влада їх хоче провести раніше, аби опозиціонери не встигли органiзувати повноцінну агітаційну кампанію. Також передбачалося, що дата голосування збiжиться з виборами в Україні, щоб тим самим відвернути увагу українських прихильників білоруських опозиціонерів та світової спільноти від ситуації в Білорусі.

Дачу Мулявіна хочуть продати

Дачу Мулявіна хочуть продати

Цей двоповерховий цегляний будинок у селі Лапоровичі, за 20 кілометрів від Мінська, керівник «Пєснярів» дуже любив. Сюди Володимир Мулявін часто тікав від міської суєти, зі своєї мінської квартири. До речі, вона була в будинку 13 по вулиці Біди, названої на честь уродженого з таким прізвищем діяча військового підпілля.

Передвиборча «зачистка» у Білорусі

Передвиборча «зачистка» у Білорусі

На минулому тижні в Республіці Білорусь з'явився «двійник» Спілки письменників. Головна відмінність від «оригіналу» полягає в тому, що нова письменницька гільдія народилася вже «закоханою» в Лукашенко.
Тепер у країні існують «стара» Спілка білоруських письменників (СБП) і нова Спілка письменників Білорусі. «Старі» літератори пов'язують появу співзвучних у назві організацій із «зачисткою» громадянського суспільства напередодні президентських виборів.

Гострий журналіст — жертва тупого предмета

Дотепер невідомо, хто убив Василя Гродникова, позаштатного автора найвідомішої білоруської опозиційної газети «Народна воля». Тіло журналіста з важкою травмою голови було знайдено 18 жовтня в його квартирі в містечку Заславлі, що поруч iз Мінськом. Однак убивці не просто не знайдені — їх досі навіть не шукають.

Мовчання по-білоруськи

Одна мінська родина переїхала жити в інший кінець міста, і запрагла перевести своє чадо у школу, що поближче до нового дому. Але втілити таке природне бажання, як виявилося, майже неможливо. Рiч у тім , що абсолютна більшість шкіл у білоруській столиці — з російською мовою навчання й англійською іноземною. А дитина згаданої родини вчилася з першого класу рідною мовою і з п'ятого вивчала німецьку .

Інтелігентний «камікадзе»

Інтелігентний «камікадзе»

Шанси Олександра Мілінкевича на перемогу в боротьбі за президентське крісло прорахувати заздалегідь надзвичайно важко. Наразі взагалі малозрозуміло, чи змінить хто-небудь найближчим часом біля керма країни незмінного Олександра Лукашенка з його вже 11-річним президентським стажем.

Чужий серед своїх

Про готовність балотуватися в президенти заявив найвідоміший білоруський політемігрант Зенон Позняк. Своє рішення він озвучив днями в інтерв'ю радіо «Воля». Деякі погляди політичного антипода Лукашенка змушують задуматися про те, чим ці політики в даний час відрізняються один від одного.