Бессарабський аМУРчик

Бессарабський аМУРчик

Столичного полку вуличних скульптур прибуло: біля Бессарабського ринку днями оселився кіт, якого кияни вже встигли охрестити «березневим». Сам же автор композиції, відомий столичний скульптор–«неформал» Володимир Білоконь каже, що це просто вуличний кіт невідомої породи, який злякався власного відображення у вітрині. Ішов собі, мовляв, у пошуках кішки, зиркнув у вітрину, обімлів — і «увічнився».

Табачник — наш міністр!

Рада ректорів вищих навчальних закладів Харківщини звернулася із відкритим листом до Президента Віктора Януковича, в якому підтримала діючого міністра освіти і науки Дмитра Табачника і зазначила, що питання про відставку міністра освіти і науки не має під собою підстав. «Ми знаємо Дмитра Табачника, високоінтелектуального і досвідченого керівника, принципову людину з високими моральними якостями, здатного вирішити важливі проблеми реформування освітньої галузі. Тому розцінюємо спроби його дискредитації як необґрунтовані і небезпечні, як загрозу втягування студентської молоді у політичні конфлікти, що є неприпустимим», ідеться в листі.

Колеса в позолоті

Столичні автоперевізники всерйоз замислилися про підвищення тарифів на перевезення. Мовляв, уже два роки розцінки на «катання» в «маршрутках» не змінювали, а економічні реалії давно підштовхують до підвищення вартості проїзду. Зокрема, за словами голови Київської міської організації роботодавців–перевізників «Столиця» Валерія Липецького, якого цитують «Українські новини», вартість проїзду в приватних київських «маршрутках» подорожчає приблизно на 20—25 відсотків. Враховуючи, що нині квиток у рейсових мікроавтобусах Києва коштує 1,50—2,50 гривні, а в деяких «маршрутках» — 2,75, проїзд може подорожчати до трьох гривень.

«Вона мріяла назвати сина Владиком»...

У неділю Запоріжжя облетіла трагічна звістка: на вулиці Тбіліській вагітну жінку вбив несправний ліфт — Яні Лепєхіній було лише 20 років, і вона носила під серцем синочка... «Яночка захотіла яблук і пішла в магазин, — ледве стримуючи сльози, розповідає «УМ» сусідка та подруга Яни Ліна Пірожок, — а коли вона почала заходити у ліфт, двері раптово зачинилися, причавили її, і підйомник почав рухатися...»

«Аква–віта» по–йорданськи

«Аква–віта» по–йорданськи

На Водохреще, згідно з християнськими віруваннями, освячується все довкілля, а вода у річках, водоймах і навіть домашніх кранах набирає чудодійних властивостей. Кожен, хто відважиться зануритися у «води Йордану» цього дня, очистить своє тіло і душу від усього негативного та гріховного, що накопичилося протягом року. І, судячи з усього, чисельність таких охочих щороку лише зростає — вчора у Києві на святкування Хрещення Господнього зібралися тисячі людей.

Чекайте, малюємо гроші!

Українські пенсіонери, які вже звикли до чіткого графіка виплати пенсій, починають панікувати: січневі гроші затримують! Зокрема, як писала «УМ», на Вінниччині досі не отримали пенсії військовослужбовці, поскаржилися у редакцію «України молодої» на затримку і мешканці села Бобрик Броварського району, що на Київщині. Атакують поштові відділення навіть столичні пенсіонери. Тим часом урядовці запевняють: січневі виплати профінансовані повністю — мовляв, чекайте.

Пенсія в кредит

Пенсія в кредит

Авторитетні економісти запевняють: українська господарка скочується у 90–ті роки. Такої «дірки» у бюджеті й таких зовнішніх боргів давно вже не переживала Україна. «Наступний рік запам’ятається надовго», — «втішають» експерти й перераховують наші економічні проблеми, які неодмінно «вилізуть» боком: відсутність бюджету на 2010 рік, катастрофічне зменшення надходжень, обезкровлені політикою уряду місцеві бюджети... І безкінечний солодкоголосий популізм і розповіді про райдужні перспективи. Уряд запевняє: зарплати та пенсії виплачуватимуться й надалі безперебійно. Однак факти — річ уперта: вже зараз із регіонів стікається тривожна інформація про перебої з виплатами, фінансуванням освітніх і медичних закладів та житлово–комунальної сфери. А що буде далі?

Бик із колискою

Українці стали більше народжувати. А рік, що минає, взагалі відзначився небувалим бебі–бумом: за підсумками 2009 року, в Україні народилося близько 530 тисяч дітей, що є найвищим показником народжуваності за останні 17 років. Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко зазначає, що тенденція до зростання рівня народжуваності та поліпшення демографічної ситуації є стійкою впродовж кількох минулих років. У 2008 році, наприклад, кількість новонароджених була на 8% більшою за попередній рік та майже на 36% — від 2001–го. За словами міністра, цьогоріч найбільший рівень народжуваності зафіксовано в Донецькій, Дніпропетровській, Львівській областях та в Києві. А в п’яти регіонах кількість народжених уже перевищує кількість померлих, зокрема, у Волинській, Закарпатській, Івано–Франківській, Рівненській областях і в Києві.

Новорічне дерево в українському декорі

Новорічне дерево в українському декорі

Кандидати в президенти України взяли участь у благодійному аукціоні «Бал президентських ялинок», організованому видавництвом «Інтернешнл Медіа». За задумом організаторів, кандидати мали прикрасити новорічні ялинки, після короткої презентації кожну ялинку виставляли на аукціон, а кошти, виручені з продажу, благодійники планують спрямувати до дитячого будинку «Діти отця Михаїла» (Чернівецька область), у якому проживає 270 хворих малюків.

Абетка для сусіда

Тепер російські чиновники матимуть чим похвалитися: у Росії вперше планується надрукувати підручник для вивчення української мови як іноземної. Його вихід у світ заплановано на жовтень 2010 року. За словами співголови правління Міждержавного фонду гуманітарної співпраці держав—учасниць СНД (МФГС), спеціального представника президента РФ із міжнародної культурної співпраці Михайла Швидкого, виготовити подібний підручник «важко і психологічно, і методологічно». Український посібник, до речі, не єдиний експеримент: уже надруковані подібні підручники з азербайджанської та таджицької мов, готуються й інші видання.