Червоне — це любов?

Мода на червоні радянські прапори крокує українськими містами. Слідом за Одеською мiською радою Житомирська обласна рада прийняла рішення вивішувати в День Перемоги червоні прапори СРСР на адміністративних будівлях. Таку новацiю депутати ухвалили більшістю голосів на сесії облради, де був присутній i спікер парламенту Володимир Литвин. Тепер, згідно з рішенням, у День Перемоги, 9 травня, «в обласному центрі, містах і населених пунктах регіону проведуть святкові заходи з використанням символіки років Великої Вітчизняної війни, а поряд iз Державним прапором України вивішуватимуть червоний прапор Перемоги».

День солідарності трудящих — жіночий!

Обіцяна урядом пенсійна реформа може стартувати вже за півтора місяця. Про це сказав журналістам віце–прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко: «Якщо законопроект про пенсійну реформу найближчим часом ухвалять, то підвищення пенсійного віку для жінок відбудеться з 1 травня 2011 року». Крім того, віце–прем’єр відзначив, що необхідно звести в один закони, які передбачають спеціальні пенсії для окремих категорій громадян. А таких законів наразі більш як 20. Окрім того, віце–прем’єр заінтригував: «Найбільш вдала реформа ще попереду». А наступні реформаторські кроки, мовляв, можна чекати вже у травні–червні. До того ж урядовець нагадав, що зараз активно ведеться робота щодо опрацювання Митного і Трудового кодексів, після чого уряд візьметься за систему соціальної підтримки людей.

Китайські гречкосії нас врятують

За минулі вихідні гречка втратила в ціні майже 10 гривень — уряд висунув вимогу виробникам знизити вартість «стратегічної» крупи до економічно обґрунтованого рівня. Інакше Кабмін погрожував виділити квоти для імпортної китайської гречки, яка має бути значно дешевшою. Відтак у магазинах почала з’являтися гречка по 13—17 гривень за кілограм. Цікаво, що нові цінники викликали певний ажіотаж, тож у деяких супермаркетах відпускають гречку «за квотою» — не більше кілограма в одні руки. Але авторитарні методи управління призвели й до того, що в багатьох магазинах гречка зникла взагалі.

Паралізований рубіж

Паралізований рубіж

На митному пункті пропуску «Ужгород», що на українсько–словацькому кордоні, утворилася довжелезна черга з вантажних автомобілів. Колона майже з 300 вантажівок простяглася на вісім кілометрів.

Живемо «добре» — добре, що живемо!

Живемо «добре» — добре, що живемо!

Може, нинішній владі й здається, що «покращення життя» вже настало, однак насправді українці лише тугіше затягли паски. Майже кожен другий українець констатує погіршення свого матеріального становища протягом останнiх півроку. Як повідомляє УНІАН, про це свідчать результати соцопитування «Українського демократичного кола». Кожній десятій українській родині (про це зазначає 10,5 відсотка опитаних) не вистачає грошей навіть на їжу, а відносній більшості (понад 40 відсотків) досить складно купувати одяг чи взуття. При цьому абсолютну більшість населення України (майже 97 відсотків опитаних) так чи інакше хвилює зростання цін.

Собi — все, iншим — закон?

Виявляється, навіть автори Податкового кодексу мають проблеми з державними поборами, хоч і наполегливо закликають простих українців справно сплачувати всі податки. А тим часом підприємство, яке належить главі Держкомпідприємництва Михайлу Бродському, активному поборнику Податкового кодексу, вже два роки не сплачує внески до Пенсійного фонду. Товариство з обмеженою відповідальністю «Черкаський деревообробний комбінат» опинилося у списку найбільших боржників у Черкасах, бо винне Пенсійному фонду понад 2,5 мільйона гривень.

Молоко — як водиця

Віднедавна користь українських молочних продуктів — дискусійне питання. Інспектори Держ­споживстандарту України здійснили перевірку «молочки» українських виробників і дійшли не дуже втішних висновків: вимогам не відповідає 20% продукції.

Без коріння не буде крони

Без коріння не буде крони

Днями чимала група столичних студентів відкрила для себе нову сторінку в історії своєї Батьківщини. Народний депутат від «Нашої України», член політради партії Петро Ющенко виступив перед молодими людьми з лекцією на тему «Українці у світі». «Український народ ствердив своє право бути творцем власної історії. Поступ України шляхом самоздійснення не був ізольований від світової історії. Більше того, українці жили й творили не стільки для себе, як для інших народів», — наголосив Петро Ющенко, розповівши про відомих і невідомих українських діячів, першовідкривачів, винахідників, митців та священнослужителів, які вплинули на хід світової історії.

«Хворі» гроші

Столичні правоохоронці і далі трусять «молоду команду» мера Черновецького: після арешту одного із заступників гендиректора «Київпастрансу» затримали начальника Головного управління охорони здоров’я Києва Людмилу Качурову. Деякі ЗМІ зазначають: нині Качурова перебуває у психіатричній клініці (вона, мовляв, лікувалася там уже і раніше). Однак керівник прес–служби столичної міліції Володимир Поліщук у коментарі «УМ» спростував ці чутки: «Після затримання Людмила Качурова поскаржилася на тиск, її відвезли в лікарню швидкої допомоги, там вона й перебуває під охороною».