Парадний розрахунок

Парадний розрахунок

Такої помпезної та заполітизованої підготовки до святкування 9 Травня українці давно не бачили. А підхід до наведення марафету з нагоди 65–ї річниці Перемоги в столиці подекуди взагалі шокує: центральні вулиці Києва чи не вперше за роки незалежної України завішені радянськими прапорами, серпами та молотами.

Парад, шашлики і жалоба

Парад, шашлики і жалоба

Завтрашній День Перемоги значна частина українців зустріне на святкових парадах та центральних площах міст. Ветерани і військові крокуватимуть, як повідомляє прес–служба Міноборони, не тільки у містах–героях Київ, Севастополь, Одеса і Керч.

«Наїзд» на пера

«Наїзд» на пера

Нова українська влада згортає свободу слова й «закручує гайки» журналістам — це помітили навіть іноземні експерти. Днями міжнародна організація «Репортери без кордонів» звернулася з відкритим листом до Президента України Віктора Януковича, в якому висловлює своє занепокоєння. Як повідомляє радіо «Свобода», представники організації помітили невідповідність тверджень Президента, висловлених у Парламентській асамблеї Ради Європи, реальній ситуації зі свободою слова в Україні. Зокрема, Янукович пообіцяв «надалі зміцнювати демократію» і висловив переконання, що «саме вільні незалежні ЗМІ повинні забезпечити безперешкодний доступ суспільства до інформації, сприяти справжнім дискусіям щодо розвитку країни, жорстко контролювати владу».

Масло до солдатської каші

Новоспечена влада заклопотана підготовкою до святкування 65–ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Глава держави та Прем’єр–міністр особисто контролюють стан справ і щедро роздають вказівки чиновникам. Роботи чимало: до Дня Перемоги слід «облаштувати меморіали, пам’ятники загиблим воїнам, привести у належний стан місця поховань часів війни, активізувати пошукову роботу, пов’язану зі встановленням імен полеглих і зниклих безвісти» — таке завдання вже отримали на місцях від уряду. А ще в столиці України відкриють пам’ятник тричі Герою Радянського Союзу льотчикові Івану Кожедубу.

Соборний рекорд

Соборний рекорд

Через п’ять років на Залізничному шосе в столиці, на місці колишніх чагарників, має з’явитися кафедральний собор Воскресіння Христового. А навколо нього — комплекс духовно–просвітницького православного центру. Планується, що це буде найбільший храм у Європі й уміщуватиме він до п’яти тисяч осіб. Урочистий початок будівництва кафедрального собору ознаменувався закладанням пам’ятної капсули у Великодню неділю у фундамент майбутнього храму. Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир заклав кам’яний ковчег. А в ньому — часточки мощей 15 святих, у тому числі апостола Андрія Первозванного та святої мучениці Варвари.

«Влетить» яєчко в копієчку

У православних та греко–католиків почався найсуворіший тиждень Великого посту — Страсний. Останні дні перед великим релігійним святом позначаються думками не тільки про духовне, а й про мирське — наприклад, харчі до урочистого столу. Народ запасається «стратегічними» й традиційними продуктами, а підприємці намагаються «під шумок» вторгувати зайву копійчину. Про наближення Великодня сповіщає, зокрема, і нова ціна на яйця: десяток майбутніх крашанок уже подорожчав на три–чотири гривні (зараз за нього просять 9—12 гривень).

Для свиней за кермом

Для свиней за кермом

Припарковані машини на зелених зонах, клумбах та газонах — типова картина для Києва. Після таких стихійних стоянок від зелених насаджень мало що залишається. «Київзеленбуд» знайшов новий спосіб боротися з водіями, які кидають машини на газонах — комунальники проведуть акцію «Свиня за кермом». «Ми вестимемо роз’яснювальну роботу, виписуватимемо порушникам штрафи і будемо вивішувати таблички «Свиня за кермом» на зіпсованих газонах — у місцях найбільшого скупчення порушників. Ми маємо намір серйозно взятися за цю проблему», — каже гендиректор «Зеленбуду» Олександр Козловський. Ідея цікава. От тільки прикро, що таблички написані з помилкою: комунальники закликають водіїв не їздити «по газонам» замість «газонами» чи «по газонах».

Кабмін — «Космосу»: час пішов

Мера Києва Леоніда Черновецького та його «молоду команду» взяли «на олівець». Прем’єр–міністр Микола Азаров нагадав міському голові, що в нього є три місяці на покращення ситуації в столиці. «Команді мера Черновецького було дано короткий термін для наведення порядку. Час пішов!» — наголосив Азаров на засіданні уряду. На Грушевського обіцяли слідкувати, як поприбирають на вулицях, у дворах, як ремонтуватимуть дороги. І назвали дату екзамену «на господарність» — день Перемоги. Мовляв, до 9 травня місто має бути вилизане й чисте. Антимонопольний комітет і собі смикає місцеву владу — зобов’язав Київраду за місяць навести лад у транспортній сфері (зокрема, із маршрутними таксі).

Справа ТАБАчниКа

Справа ТАБАчниКа

Навколо персони одіозного Дмитра Табачника вже кілька тижнів ламаються списи. «Громовідвід» та «дешевий клоун», «україножер» і проросійський «киянин із діда–прадіда» на посаді міністра освіти обурює чималу когорту українців. На совість Табачника «списують» десятки темних справ та оборудок. У тому, що міністр освіти — не просто професор зі «своєрідним» поглядом на історію України, а й чиновник, нечистий на руку, — переконаний і народний депутат Григорій Омельченко. Днями він написав до Президента та Прем’єра України депутатське звернення, де зазначає, що призначення Табачника міністром освіти є «великою політичною помилкою і викликом українському суспільству».

Також Григорій Омельченко передав главі держави матеріали, які свідчать про зловживання Табачника службовим становищем. Народний депутат просить Януковича та Азарова особисто з цими документами ознайомитися та звільнити Табачника із займаної посади.

Незаконні квартири, порятунок російських терористів, «липові» погони, поцуплені архівні документи і «трахнутий» Бандера — такий шлейф «подвигів» новоспечений міністр освіти «потягнув» на свою посаду. Словом, учіться, дітки!

«Рибна юшка» з крану

Якість водопровідної води в Києві ніколи не витримувала критики — тепер же вона взагалі може впасти нижче «плінтуса». Масовий мор річкової риби, яка почала гнисти й отруювати воду, спричинив критичну ситуацію з водопостачанням. «На превеликий жаль, на Дніпровській та Деснянській водоочисних станціях проектом не передбачена стадія дезодорації води (нейтралізація невластивих запахів). Єдиний спосіб запобігти подальшому погіршенню якості питної води — застосовувати спеціальні коагулянти, флокулянти та сорбенти», — пояснюють у прес–службі «Київводоканалу». А грошей на все це добро просто немає.