Моє маля... Чабука

За останні півроку при реєстрації своїх дітей українці найчастіше обирали традиційні імена: жіночі — Анна (Ганна), Дар’я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Крістіна (Христина), Єлизавета, Ангеліна, Вероніка; чоловічі — Артем, Денис, Данііл (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Нікіта (Микита), Назар, Кіріл (Кирило). А найпопулярнішими стали Анастасія та Максим. Про це повідомляє прес–служба Міністерства юстиції. В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов’янські імена як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав. При цьому, якщо у Волинській, Житомирській, Одеській областях давньоєврейське ім’я Злата опинилося серед нетрадиційних, то в Дніпропетровській області — серед найпопулярніших. Популярне в Криму ім’я Кіра на Одещині потрапило до рідковживаних. А ім’я Назарій, яке популярне у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях, у Харківській потрапило до рідкісних. У більшості регіонів України були зареєстровані дівчатка з грецьким ім’ям Євангеліна.

Пече та мочить

Сподіватися на комфортну погоду найближчими днями не варто. Як повідомили «УМ» в «Укргідрометцентрі», поки що спека триватиме майже на всій території держави. Щоправда, при цьому очікуються й дощі. Особливо підмочить Західну Україну: прогнозують грози, а в окремих районах — град, сильні пориви вітру.

Відпочинок із відстрочкою

Як відомо, команда Януковича, попри власні обіцянки, вирішила підвищувати пенсійний вік для жінок. Він має зрости поступово — з 2012–го до 2021 року, на півроку щороку. Із часом планується довести пенсійний вік українських жінок до 60 років. Щоб було, як у Європі.

Історія духу

Історія духу

Історія держави починається із мільйонів людських життєписів. Нагадати про це кожному з нас узялося Всеукраїнське об’єднання «За Помісну Україну!», оголосивши пошуковий конкурс «У нас одне коріння». Днями в Українському домі було підбито його підсумки й нагороджено переможців.

Переселення гетьмана

Багатостраждальний пам’ят­ник Івану Мазепі, який мав би прикрасити в Полтаві Іванову гору, можуть встановити у столиці. Як розповів «УМ» народний депутат від НУНС, голова полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський, через протидію міської влади Полтави монумент українському гетьману (на зведення якого збирала гроші вся Україна) досі лежить на складі одного з художніх комбінатів. Тож якщо пам’ятник не вдасться встановити у Полтаві, він з’явиться в Києві: Києво–Могилянська академія вже висловила бажання «оселити» монумент поблизу своїх стін. Микола Кульчинський каже, що свого часу в Києві обговорювали появу гетьманського монумента — провели конкурс на кращий пам’ятник Мазепі, обрали його переможця. Але вартість пам’ятника — 10 мільйонів гривень. За такі гроші, переконує Кульчинський, ніхто його не робитиме.

Тихе і смертельне полювання

Грибний сезон на Донеччині почався масовою загибеллю людей: у місті Горлівка через отруєння «дарами лісу» на тому світі опинилося двоє жінок та двоє чоловіків. Як розповіли «УМ» у прес–службі Управління МНС України у Донецькій області, компанія безробітних повечеряла грибами, зібраними в лісосмузі села Кіндратівка, і того ж дня один з учасників грибної трапези помер — 34–річному чоловікові «швидка» зарадити вже не могла.

Родовід під мікроскопом

Віднайти славетні імена та корені видатних українців — таке завдання собі поставили благодійники з проекту «Українці у світі», започаткованого Всеукраїнським об’єднанням «За Помісну Україну!». Перші результати цього проекту — експозицію портретів «Українці у світі» — вже можна побачити в Українському домі. Але ініціатори на досягнутому зупинятися не збираються, тому оголосили всеукраїнський пошуковий конкурс «У нас одне коріння», в рамках якого кожен охочий — від школяра до науковця — мав можливість дослідити власне генеалогічне древо, історію рідного краю чи віднайти видатну особистість, яка могла б поповнити галерею портретів «Українці у світі».

«Я мрію, щоб люди жили під водою»

«Я мрію, щоб люди жили під водою»

Хто з нас не пам’ятає легендарний серіал «Підводна Одіссея команди Кусто»? І худорлявого француза у дивакуватій червоній шапочці, який з екрана розказував про мешканців підводного світу? Жак–Ів Кусто — еколог і винахідник — міг би відсвяткувати сьогодні свій сторічний ювілей. Він став батьком дайвінгу, гуру для багатьох захисників живої природи. З нагоди цієї річниці «УМ» виявила 10 фактів із життя Жака–Іва Кусто.

Руки геть від зелені!

Парк імені Горького у Харкові, який місцева влада збирається знести, тепер відстоює вся Україна. Минулими вихідними у восьми містах (Харкові, Києві, Львові, Запоріжжі, Чернігові, Черкасах, Сумах, Донецьку) проходили мирні акції на підтримку харків’ян. Обійшлося без політичних гасел та прапорів (це була основна умова участі). Натомість активісти вдягали зелені стрічки, футболки з написом «Харків», приносили зелені повітряні кульки та штучні ялинки. Навколо таких зелених дерев учасники флеш–мобу водили танок, співали «У лісі–лісі темному…» та Гімн України, вигукували: «Харків». Зокрема, у Києві, на майдані Незалежності зібралося близько 200 учасників мирної акції протесту — переважно блогери, які про проведення флеш–мобу дізнавалися з інтернету. Приходили цілими сім’ями, разом із маленькими дітьми.

Гульки у стольному граді

Цими вихідними столиця гуляє — гості та мешканці Києва святкуватимуть черговий День міста. Організатори масових гулянь обіцяють на ці вихідні багато нових цікавих заходів та вже традиційних розваг. Основні святкування зосередяться на майдані Незалежності, Хрещатику, Співочому полі, у Пирогові. Плануються повітряні змії, байкери, ватага зірок шоу–бізнесу на сцені та на десерт — святковий феєрверк.